Fly4free.pl

Portugalia znosi restrykcje wjazdowe! Certyfikat i test nie są już potrzebne

porto
Foto: Diana Rui / Shutterstock
Od zeszłego piątku podróżni przylatujący do Portugalii nie muszą już pokazywać na granicy dowodu zaszczepienia przeciw COVID-19, przebycia choroby lub negatywnego wyniku testu.

Portugalia była jednym z ostatnich wakacyjnych krajów południa Europy, który wymagał przy wjeździe od podróżnych koronawirusowego certyfikatu – restrykcje co prawda nie obowiązywały już w przypadku przekraczania granicy lądowej, ale już dla pasażerów podróżujących samolotem jak najbardziej. I nie było pewne czy wraz z kolejnym wzrostem zakażeniem w Europie zrezygnuje z tych obostrzeń. Na szczęście dla turystów portugalskie władze zdecydowały się na ten krok.

W opublikowanej przez portugalski rząd dyrektywie czytamy, że „sytuacja epidemiologiczna pozostaje stabilna”, co oznacza, że restrykcje wjazdowe mogą być zniesione – dotyczy to zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych. Zmiana dotyczy nie tylko lotnisk, ale także granic morskich..

Portugalia ogłosiła też skrócenie okresu kwarantanny dla osób zarażonych z 7 do 5 dni. Mimo zniesienia restrykcji wjazdowych niektóre restrykcje wciąż pozostają w mocy. Portugalia wciąż wymaga np. noszenia maseczek w transporcie publicznym. Ochrona ust ii nosa wymagana jest także m.n. w szpitalach i aptekach.

Warto dodać, że koronawirusowe restrykcje wjazdowe zostały zniesione już jakiś czas temu na Maderze, natomiast wciąż obowiązują one w przypadku Azorów. Chcąc tam lecieć, musimy więc przygotować certyfikat COVID lub negatywny wynik testu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »