Fly4free.pl

Pomysł na podróż – Lizbona, Porto i Barcelona z Katowic za 223 PLN!

Lizbona tramwaj
Foto: Rrrainbow, Shutterstock.com
Szukaliście ciekawej propozycji wycieczki? Przybywam z pomocą i dzielę się z Wami pomysłem, który w swej ofercie zawiera trzy wspaniałe europejskie miasta.

Lizbona – brama do Atlantyku. Druga najstarsza stolica Europy (po Atenach). Dom wielkich odkrywców jak Magellan i Vasco Da Gama. Miasto przepełnione jest wspaniałą architekturą i mnóstwem ciekawych atrakcji. Klasztor Hieronimitów, Torre de Belém, niesamowite oceanarium – to tylko niektóre z nich. Blisko miasta znajdziecie wiele piaszczystych plaż. Nie zapomnijcie o przejażdżce żółtym tramwajem o numerze 28, mknącym po wąskich i czasem stromych ulicach. To niezapomniana przygoda!

Foto: Guaxinim, Shutterstock

Porto – miasto położone na wzgórzach, nad Oceanem Atlantyckim, gdzie budynki przykuwają uwagę mieniącą się czerwienią dachówek. Zagubcie się na uliczkach starówki, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wieczór spędźcie nad rzeką Duoro, delektując się kieliszkiem najlepszego Porto.

Foto: Leonid Andronov, Shutterstock

Barcelona jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących miast na świecie. Posiada ogromną liczbę atrakcji, w tym w centrum miasta, które zachowuje swój średniowieczny układ ulic; niektóre wspaniałe architektury modernistycznej, w tym kilku budynków dzieła Gaudiego. Z tych najbardziej popularnych wyróżniają się dzieła: Sagrada Família, Casa Milà i Batlló oraz Park Güell. Dla największych fanów piłki nożnej to świetna okazja, by wybrać się na mecz najpopularniejszej drużyny świata. Przez cały rok panuje tam niemal doskonały klimat, dzięki czemu jest to idealne miejsce, aby wybrać się tam o każdej porze roku.

Foto: TTstudio, Shutterstock.com

LOTY

Plan podróży:

Wizz Air | Katowice 18:05 – Lizbona 21:05 | 84 PLN (WDC) | 12 stycznia
Ryanair | Lizbona – Porto | 3 x dziennie | 42 PLN | 14, 15 stycznia
Ryanair | Porto 06:35 – Barcelona 09:25 | 55 PLN | 17 stycznia
Wizz Air | Barcelona 21:00 – Katowice 23:55 | 9,99 EUR ok. 42 PLN (WDC) | 17 stycznia

Trasa przelotów:

Przykładowe rezerwacje:

Kup bilet z Katowic do Lizbony:

Kup bilet z Lizbony do Porto:

Kup bilet z Porto do Barcelony:

Kup bilet z Barcelony do Katowic:

Do zakupu najtańszych biletów będzie wymagane posiadanie członkostwa WDC. Podróżujecie z bagażem podręcznym o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg. W przypadku niewykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład lub taryfy Plus/Flexi Plus w liniach Ryanair, bagaż podręczny do 10 kg zostanie oznaczony przy bramce do wejścia na pokład i umieszczony w luku bez dodatkowych kosztów.

NOCLEGI

Teraz czas na rezerwację zakwaterowania. Poniżej przygotowałem jego propozycje:

w Lizbonie:

Obiekt Residência Almirante usytuowany jest ok. 1 km od alei Avenida da Liberdade (centrum). Na miejscu można korzystać z bezpłatnego WiFi. Do wyboru apartamenty ze wspólną jak i prywatną łazienką.

w Porto:

Ten pensjonat jest położony na wzgórzu, nieopodal centrum miasta, skąd roztacza się panoramiczny widok na Porto. Obiekt Pedra Iberica mieści się w zabytkowym budynku i oferuje klasycznie urządzone pokoje z telewizorem z płaskim ekranem oraz bezpłatnym WiFi.

AUTO

Jeżeli bylibyście zainteresowani wynajęciem samochodu w którymś z ww. miast, to proponuję skorzystać z poniższej wyszukiwarki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »