Fly4free.pl

Polska otwiera granice! Za kilka dni swobodnie wjedziemy do 3 krajów!

wilno widok wieży
Foto: Boris Stroujko / Shutterstock

– W przyszłym tygodniu zostanie przywrócony swobodny przepływ osób na granicy polsko-litewskiej, a także między Polską i pozostałymi krajami bałtyckimi – oświadczył premier Litwy Saulius Skvernelis po wideokonferencji z premierem Polski.

Dopiero co narzekaliśmy na to, że w temacie otwarcia granic nic się dzieje, a tymczasem mamy pierwszy konkret – Polska dołączy do bałtyckiej “bańki”, czyli Litwy, Łotwy i Estonii, które otworzyły swoje wspólne granice od 15 maja.

– Uzgodniliśmy, że swobodny przepływ między krajami bałtyckimi a Polską zostanie przywrócony w przyszłym tygodniu – powiedział premier Litwy w piątek.

Na szczegóły dotyczące otwarcia granic musimy zaczekać – odpowiednie ministerstwa Polski i Litwy mają pracować nad detalami “tak szybko, jak to możliwe”.

Wszystko wskazuje więc na to, że Litwa, Łotwa i Estonia będą pierwszymi krajami, do których będziemy mogli swobodnie pojechać na przykład na krótki urlop. Tym bardziej, że skoro granica ma być otwarta w przyszłym tygodniu, to być może uda się ją otworzyć przed długim weekendem, połączonym ze świętem Bożego Ciała. Rozumiemy też, że po powrocie z któregokolwiek z tych krajów nie będziemy musieli poddawać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Czekamy z niecierpliwością na szczegóły ze strony polskiej i liczymy na kolejne dobre informacje w sprawie otwarcia granic. Wiele wskazuje na to, że w okolicy 15 czerwca możemy się spodziewać m.in. otwarcia granic z Czechami i Niemcami. Przypomnijmy, że Czesi otworzyli w piątek granice z Austrią i Niemcami, a wcześniej ze Słowacją i Węgrami – Polska na razie jest pominięta.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ach ta granica Czesko Węgierska
marmur50, 5 czerwca 2020, 22:41 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Autor pewnie miał na myśli granicę czechosławacko-węgierską ;)
marmur50 Ach ta granica Czesko Węgierska
Raphael, 6 czerwca 2020, 11:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 Albo czesko-austrowęgierską :D
Raphael Autor pewnie miał na myśli granicę czechosławacko-węgierską ;)
marmur50 Ach ta granica Czesko Węgierska
Marek Skuciński, 7 czerwca 2020, 12:39 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »