Fly4free.pl

Polska otwiera granice wewnętrzne z UE! Znamy datę!

polska granica
Foto: ASkwarczynski / Shutterstock

W nocy z piątku na sobotę, czyli z 12 na 13 czerwca – Polska zniesie kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej dla mieszkańców strefy Schengen – donosi RMF FM, powołując się na Komisję Europejską.

Zaczynając od 13 czerwca, Polska znosi kontrole i restrykcje w podróżowaniu na wewnętrznych granicach Schengen – potwierdził rzecznik Komisji Europejskiej Adalbert Jahnz w rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyna Szymańską – Borginon. Taką informację przekazały polskie władze mailowo unijnej komisarz ds. wewnętrznych – powiedział rzecznik KE.

Kontrole zostaną więc zniesione na granicach z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Oznacza to, że od tego momentu nie będzie już obowiązywała dwutygodniowa kwarantanna przy wjeździe do Polski.

W serwisie RMF FM czytamy, że od soboty 13 czerwca Polacy będą mogli swobodnie podróżować do tych krajów strefy Schengen, które się dla Polaków otworzą. Polska dotrzymała więc nieformalnego terminu wyznaczonego przez Komisję Europejską. Bruksela mówiła, że zniesienie kontroli powinno nastąpić do końca miesiąca.

Więcej informacji wkrótce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »