Fly4free.pl

Polska wypada z zielonej listy. Do tego urlopowego kraju polecimy tylko z testem PCR!

plaza na cyprze
Foto: Oleg_P / Shutterstock
Od najbliższego czwartku niezaszczepieni podróżni z naszego kraju udający się na Cypr będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany na 72 godziny przed podróżą – informuje cypryjski rząd.

W komunikacie prasowym czytamy, że decyzja ta ma związek z faktem, że Polska straciła status kraju o niskim ryzyku zakażenia koronawirusem według metodologii ECDC i z kraju o kategorii „zielonej” spadła do kategorii „pomarańczowej”. Ostatnie zmiany zostały opublikowane w poniedziałek i wejdą w życie od czwartku, 21 października. W myśl tych przepisów na zielonej liście znajdują się obecnie jedynie Włochy, Malta, Liechtenstein i Watykan, a także ZEA, Jordania, Kuwejt, Nowa Zelandia i Arabia Saudyjska.

Z kolei na pomarańczowej liście znalazła się większość krajów UE. Oprócz Polski są tam m.in. Francja, Dania, Grecja, Hiszpania, Holandia, Polska, Portugalia, Szwecja i Czechy. Oznacza to, że przed przyjazdem na Cypr musimy wykonać test PCR na obecność koronawirusa (test musi być wykonany przynajmniej 72 godziny przed przyjazdem) i jego negatywny wynik przedstawić na granicy. Warto dodać, że wymóg ten dotyczy tylko podróżnych niezaszczepionych i tych, którzy nie są ozdrowieńcami – posiadacze Unijnego Certyfikatu COVID w dalszym ciągu mogą podróżować na Cypr bez konieczności wykonania testu.
Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w oficjalnym dokumencie

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Watykan? A co z Andorą i San Marino? Jacy ci wszyscy pandemiści  są  po********
Zybstar51, 18 października 2021, 12:33 | odpowiedz
Dodać trzeba,  ze to dla osob niezaszczepionych
halczyn, 18 października 2021, 13:28 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »