Fly4free.pl

Tajlandia znosi restrykcje dla turystów z Polski! Jesteśmy na zielonej liście

tajlandia
Foto: Joshua Resnick / Shutterstock
Na stronach tajskiego MSZ pojawiła się lista 46 krajów, których zaszczepieni obywatele mogą od 1 listopada wjechać do Tajlandii bez kwarantanny. Wśród nich znalazła się Polska!

To pozytywny, ale dość zaskakujący zwrot akcji, bo pierwotnie Tajlandia miała od 1 listopada wpuszczać tylko obywateli 10 krajów, wśród których znalazły się m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Chiny i USA. Kolejne kraje miały być sukcesywnie dodawane na początku grudnia i potem w styczniu, ale ostatecznie zmieniono zdanie. Dlaczego? Premier Tajlandii Prayut Chan-o-Cha jest rozbrajająco szczery.

Jeśli będziemy czekać do momentu, aż wszystko będzie gotowe, spóźnimy się. A turyści wybiorą się do innych krajów (…). To jest ryzyko, które musimy podjąć. Myślę jednak, że Tajlandia jest na to gotowa. I musimy nauczyć się z tym żyć – czytamy w poście opublikowanym na facebookowym profilu premiera.

Na liście opublikowanej w czwartek na stronach MSZ znalazło się 46 krajów. Znalazła się tu m.in. Australia i większość krajów Unii Europejskiej: oprócz Polski, także Austria, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Holandia, Portugalia, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Obywatele krajów wymienionych na liście będą mogli wjechać do Tajlandii bez kwarantanny już od 1 listopada, choć trzeba oczywiście spełnić kilka warunków. Jakich?

Jeśli chodzi o podróżnych z Polski, do Tajlandii wpuszczane będą tylko w pełni zaszczepione osoby, które dodatkowo będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany na 72 godziny przed podróżą. Kolejne warunki to:

– obywatele krajów z listy muszą przybyć do Tajlandii drogą lotniczą
– konieczne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej na wypadek zachorowania na COVID-19
przy przekraczaniu granicy trzeba przedstawić dowód rezerwacji w hotelu
należy ściągnąć specjalną aplikację Mor Chana na telefon i zrobić drugi test PCR tuż po przylocie. Gdy po kilku godzinach otrzymamy negatywny wynik testu, będziemy mogli swobodnie pruszać się po terytorium Tajlandii bez żadnych ograniczeń.
Wciąż pozostaje jednak wiele otwartych pytań. Na przykład – jakie są dokładnie reguły dotyczące podróżowania z dziećmi.
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
BZDURY I KŁAMSTWA OPOWIADASZ PANIE PIOTROWSKI!!!Do Tajlandii można wjeżdżać już  od roku 2020 bez żadnych szczepionek !!!Wtedy  czeka nas kwarantanna w hotelu ASQ WYJAŚNIŁEM CZY MASZ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI???
TOMASZ13, 21 października 2021, 23:35 | odpowiedz
 Jak dla mnie przekaz mówi że teraz można wjechać bez koniecznej kwarantanny  a co za tym idzie przemieszczać się po Tajlandii bez ograniczeń 😉 co jest dobrą wiadomością. 
TOMASZ13 BZDURY I KŁAMSTWA OPOWIADASZ PANIE PIOTROWSKI!!!Do Tajlandii można wjeżdżać już  od roku 2020 bez żadnych szczepionek !!!Wtedy  czeka nas kwarantanna w hotelu ASQ WYJAŚNIŁEM CZY MASZ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI???
Artgul, 22 października 2021, 7:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czyli Tajlandia wprowadza to, co od połowy sierpnia działa już na Sri Lance: zaszczepieni muszą mieć test przed wylotem, po przylocie zrobić test i czekając na wynik spędzić jedną noc w hotelu, jak wynik będzie negatywny to można swobodnie poruszać się po kraju. A dla niezaszczepionych 2 tygodnie kwarantanny.
semo, 22 października 2021, 7:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Informacje dotyczące podróżowania z dziećmi:Travellers under 12 years of age, travelling with their parents or guardians, are exempt from this vaccination requirement, but must have a Medical Certificate with an RT-PCR lab result indicating that COVID-19 is not detected issued no more than 72 hours before travelling.
semo, 22 października 2021, 8:02 | odpowiedz
Dwa testy PCR to nadal nie jest dobra wiadomość bo to dodatkowy wysoki koszt. Przy 2 osobach to jest dodatkowe 1500-2000pln
Kiokio, 22 października 2021, 8:47 | odpowiedz
A co Ty taki agresywny, lewą nogą wstałeś?  
TOMASZ13 BZDURY I KŁAMSTWA OPOWIADASZ PANIE PIOTROWSKI!!!Do Tajlandii można wjeżdżać już  od roku 2020 bez żadnych szczepionek !!!Wtedy  czeka nas kwarantanna w hotelu ASQ WYJAŚNIŁEM CZY MASZ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI???
Kiokio, 22 października 2021, 8:48 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »