Fly4free.pl

Wyprawa na kraniec świata! Północne wybrzeże Alaski z Berlina za 3098 PLN

3098 PLN
Foto: Martina Birnbaum /Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Po majówkowym wypadzie do ciepłych krajów i błogim lenistwie na plaży, czas na ochłodę i aktywny wypoczynek! Lećcie na kraniec świata, do najbardziej wysuniętego na północ miasta USA – Barrow na Alasce!

Dobre ceny przelotów w te rejony goszczą na naszych łamach bardzo rzadko. Dziś mam dla was propozycję wyprawy w najdalszą i najbardziej niedostępną część Alaski, tuż nad kołem podbiegunowym, dokąd docierają tylko najbardziej doświadczeni odkrywcy spragnieni nowych wrażeń!

Terminy podróży w tytułowej cenie dostępne są na przełomie maja i czerwca. Dat jest wiele, ale jako dzień rozpoczęcia wyprawy wybrałam dla was 26 maja. W podróż do USA wyruszycie w samo południe z lotniska Tegel w Berlinie, ale zanim postawicie stopę w Anchorage, czekają was dwie krótkie przesiadki – w Paryżu i Seattle.

Po kilku dniach spędzonych na odkrywaniu nieokiełznanej przyrody, 29 maja wsiądziecie w samolot linii Ravn Alaska, z pokładu którego będziecie mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na najdziksze i najbardziej odludne tereny północnej Alaski. Zatrzymacie się na chwilę w Fairbanks, Deadhorse i Nuiqsut zanim dotrzecie do celu – dostępnego jedynie drogą powietrzną lub morską Barrow.

Spędzicie tydzień w miasteczku, w którym ekstremalne jest właściwie wszystko – położenie, temperatury, krajobrazy, ale przede wszystkim zachwyt jaki sprawia dotarcie do tego unikalnego punktu na mapie świata. Na miejscu zostaniecie do 6 czerwca, by podróż powrotną do domu rozpocząć lotem do Anchorage, i dalej 9 czerwca, do Berlina.

Termin podróży: maj – czerwiec
Linia lotnicza: Air France, Ravn Alaska
Bagaż: podręczny

Hotel

W czasie wizyty w Anchorage rozważcie pobyt w Anchorage Guest Floor Suite, który znajduje się na obrzeżach miasta i oferuje noclegi na dolnym piętrze domu, z dostępem do kuchni, pralki i ogrodu.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć na Alasce?

Trasa podróży

Położony na krańcu kontynentu, największy ze stanów USA, oferuje właściwie nieskończone możliwości odkrywania dziewiczej, arktycznej przyrody. Czekają na was  ogromne przestrzenie, niezapomniane widoki i obcowanie z dziką naturą. 

W trakcie pobytu w rejonie Anchorage polecam wizytę w Parku Narodowym Denali, urzekającym widokiem na najwyższy szczyt w Ameryce Północnej, któremu zawdzięcza nazwę. Warte uwagi są Jezioro Lake Clark, Góra Tanalian czy Zatoka Hardenburg oraz Park Narodowy Fiordów Kenai, w którym zobaczycie lodowce, fiordy i bogatą faunę: wieloryby, morskie wydry, orły bieliki i niedźwiedzie.

W Barrow słońce wschodzi 10 maja i nie zachodzi przez następne 3 miesiące. Zapomniane miasteczko na skraju świata, które przywita was bramą zbudowaną z kości wala grenlandzkiego, położone jest niewiele ponad 500km nad kołem podbiegunowym. Nie spodziewajcie się tutaj letnich temperatur nawet w czerwcu – maksymalne temperatury w lecie to 8-10 stopni Celsjusza. Ten rejon Alaski zwany North Slope, odcięty jest od południa Górami Brooksa, a od północy Morzem Beauforta, i stanowi cel wypraw bardzo niewielu podróżników.

Przylądek Barrow, najdalej na północ wysunięty punkt USA, położony 15km od miasta, jest oddalony od bieguna północnego o 2078 km. To tutaj znajdziecie jedną z największych społeczności rdziennej ludności – to tereny od tysięcy lat zamieszkiwane przez Iñupiat, więc będziecie mogli poznać historię i zwyczaje tego ludu w Iñupiat Heritage Center.

Foto: Michelle Holihan /Shutterstock.com
Foto: George Burba /Shutterstock,com
Foto: Sekar B /Shutterstock.com
Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »