Fly4free.pl

Polak latał dronem nad Koloseum mimo zakazu. Teraz ma poważne problemy

Foto: Colin Stan / Shutterstock

40-letni turysta z Polski został aresztowany po tym, jak jego dron spadł na zabytkowe schody rzymskiego Koloseum. Obsługa wezwała policję, bo mężczyzna nie dostosował się do obowiązujących przepisów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Gdy mężczyzna wchodził na teren słynnego rzymskiego amfiteatru obsługa zauważyła, że ma przy sobie drona. Turysta został poinformowany, że zgodnie z przepisami nie można go używać na terenie Koloseum. Jednak mimo tego nie zastosował się on do zasad i uruchomił urządzenie, a w efekcie obsługa wezwała policję. Zanim jednak ta przyjechała na miejsce, dron Polaka spadł na zabytkowe schody. Na szczęście obiekt nie został uszkodzony, ale i tak policja zdecydowała o zarekwirowaniu drona oraz zatrzymaniu mężczyzny, który złamał przepisy o zakazie przelotów dronami nad stolicą Włoch.

Jak przypomina Wirtualna Polska, władze Rzymu wypowiedziały wojnę niesfornym turystom, w tym wandalom, którzy za niszczenie zabytków mieliby być wpisywani na czarną listę. W jej ramach turyści mieliby zakaz wstępu do zabytkowych obiektów. Oprócz tego takim “artystom” grożą też bardzo srogie mandaty, wynoszące nawet do 20 tys. EUR za próbę wyrycia napisów na starożytnych zabytkach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »