Fly4free.pl

Pijany Polak dostał dożywotni zakaz lotów od Ryanaira. Przewrócił się na 3-letnie dziecko

Foto: Christian Mueller / Shutterstock
Mężczyzna był tak pijany, że zataczał się po głównej alejce. 62-latek sam przyznał, że „prawdopodobnie nie powinien zostać wpuszczony na pokład”.

Jak podaje „The Times”, do zdarzenia doszło podczas lotu do Shannon 12 stycznia, ale wyrok w tej sprawie sąd wydał dopiero w minioną środę. Według relacji gazety, pan Czesław był kompletnie pijany, ale mimo to bez problemu wszedł na pokład samolotu. Udało mu się nawet spokojnie wysiedzieć na miejscu podczas startu, ale gdy tylko nadarzyła się okazja, mężczyzna udał się na spacer. I gdy tak przechadzał się nonszalancko po głównej alejce, w pewnym momencie potknął się i wpadł na siedzące w fotelu 3-letnie dziecko. Maluchowi na szczęście nic się nie stało.

– Mężczyzna był tak pijany, że nie rozumiał skali problemów, jakie spowodował – mówi inspektor policji Tom Kennedy.

Obsłudze udało się przekonać pana Czesława do tego, by usiadł w fotelu. Mężczyzna uspokoił się, a samolot spokojnie doleciał do Shannon. Na miejscu mężczyzna został zatrzymany przez policję, a sprawa trafiła do sądu.

Jak się okazało, pan Czesław pracuje w Irlandii od 10 lat. Jak tłumaczył, wracał z Polski po świętach i było to dla niego trudne, ponieważ mieszka w Irlandii sam. Dlatego zaczął pić alkohol na lotnisku i przyznał, że „prawdopodobnie nie powinien zostać wpuszczony na pokład samolotu”.

Mężczyzna został ostatecznie ukarany mandatem w wysokości 500 EUR. Znacznie bardziej dotkliwa jest jednak kara, jaką mężczyzna dostał od Ryanaira – otrzymał on bowiem dożywotni zakaz lotów na pokładzie irlandzkiej linii.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wasze info jest nieprawdziwe, dostał 3 letni zakaz latania Marianem.
DominusVitaeNecisque, 15 lutego 2018, 12:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Z artykułu wynika, że pan Czesław, co prawda pijany jak bela, ale zachowywał się spokojnie i stosował do poleceń załogi. Jak to się ma do naszych standardów, gdzie grupa awanturujących się pijaczków, robiących rozróbę na pokładzie, terroryzująca innych dostaje symboliczne 200 zł mandatu od SG? Warto zauważyć też, że zagraniczna prasa wymieniła go też z nazwiska.
domorotti, 15 lutego 2018, 13:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jak on przeżył lata szkolne z takim nazwiskiem. Bohater.
spoon212, 15 lutego 2018, 13:57 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »