Fly4free.pl

Polacy szukają ciepłych krajów zimą. Dokąd latamy? Jedno miejsce bije rekordy!

Foto: Denis Belitsky / Shutterstock

Kwarantanna przy powrocie i inne restrykcje najwyraźniej nie są nam straszne. Z danych grupy eSky wynika, że Polacy nie zrezygnowali z podróżowania, a kilka miejsc notuje znaczący wzrost zainteresowania. Najmocniej wzrosło zainteresowanie podróżami na Zanzibar. Oprócz Tanzanii, mocno rośnie też liczba wyszukiwań lotów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Meksyku, Dominikany i na Wyspy Kanaryjskie.

Pandemia koronawirusa postawiła na głowie listę najpopularniejszych kierunków w okresie zimowym. Tajlandia, która w poprzednich latach była jednym z najpopularniejszych kierunków, obecnie powoli zaczyna otwierać się na turystów. Są jednak kierunki, które w porównaniu do ubiegłego roku notują zwiększone zainteresowanie. Jakie to miejsca?

Z zestawienia wyszukiwarki eSky wynika, że rekordy popularności bije Zanzibar – w styczniu liczba wyszukiwań ofert podróży właśnie tutaj wzrosła o 280 procent w stosunku do stycznia 2020 roku. Dużą popularnością cieszą się także Wyspy Kanaryjskie, takie jak Teneryfa.

Najpierw weryfikujemy, potem lecimy

„Poszukiwania Polaków zaczynają się od weryfikacji restrykcji w kraju docelowym. Rodacy najczęściej wybierają kraje, gdzie nie są wymagane testy lub kwarantanna po przylocie. Do listy krajów, które nie wprowadziły restrykcji dla Polaków, zalicza się Tanzania, Meksyk, Dominikana. Przeszkodą dla Polaków nie jest także zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19. Do krajów, które wymagają jedynie negatywnego wyniku testu, zalicza się Kenia, Arabskie Emiraty i Wyspy Kanaryjskie” – czytamy w komunikacie prasowym.

Jednocześnie eSky wskazuje na znacznie niższe ceny biletów lotniczych niż w zeszłym roku.

Przykładowo na tanzańską wyspę Zanzibar można kupić bilet lotniczy w obie strony z wylotem z Warszawy za około 2500 PLN. Wybierając wylot z Berlina, można znaleźć bilety za nieco ponad 2000 PLN. Z kolei oferty pakietów wakacyjnych Lot+Hotel na tanzańską wyspę Zanzibar zaczynają się już od nieco ponad 3800 PLN – to taniej niż w styczniu 2020 roku.

Oprócz lotów na Zanzibar można znaleźć wyjątkowe oferty do Meksyku. Loty w obie strony do Cancun z Warszawy obecnie są w cenie 2420 PLN, a z Berlina za niecałe 1600 PLN.

Z kierunków bliższych, ceny mocno poszły w dół na bilety lotnicze do Hiszpanii – na Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary. Loty na Teneryfę można znaleźć w cenie 572 PLN w obie strony. Z kolei na Majorkę można teraz kupić bilety w obie strony za 150 PLN.

– Tak niskich cen do Hiszpanii nie było od dawna. Zazwyczaj zdarzały się pojedyncze daty, a obecnie podróżnicy mogą przebierać w różnych ofertach i datach wylotu. Teraz jest czas na planowanie podróży zarówno tych dalszych, jak i bliższych – mówi Deniz Rymkiewicz, Rzecznik prasowy eSky.pl.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »