Fly4free.pl

Polacy pokochali „wyspę wiecznej wiosny”. Liczba turystów z naszego kraju rośnie w lawinowym tempie!

Foto: leoks / Shutterstock
W pierwszych 8 miesiącach tego roku Maderę odwiedziło prawie 65 tysięcy turystów z naszego kraju, co oznacza wzrost o 24,8 procent w skali roku – informuje pasazer.com, powołując się na dane Biura Promocji Madery. Duży wpływ na tak dużą popularność tej portugalskiej wyspy ma Wizz Air, który od ubiegłego roku uruchomił bezpośrednie rejsy z Polski na Maderę.

Madera przez lata była jednym z kierunków, który niby cieszył się popularnością wśród turystów z Polski, ale nie na masową skalę. Owszem, można było tam polecieć z biurem podróży, jednak wielu turystów indywidualnych odstraszała konieczność długiego lotu z przesiadką. Z najnowszych danych wynika jednak, że sytuacja ta się zmieniła, a liczba turystów z Polski rośnie w bardzo szybkim tempie.

Z danych biura promocji Madery wynika, że już w zeszłym roku liczba turystów z Polski była rekordowa, a wyspę tę odwiedziło ponad 75 tysięcy naszych rodaków. Ten rok z pewnością będzie pod tym względem jeszcze lepszy, bo z danych na koniec sierpnia wynika, że na Maderze urlop spędzało 65 tysięcy Polaków. Oznacza to, że byliśmy czwartą największą grupą pośród wszystkich nacji przyjeżdżających na Maderę, a wzrost liczby podróżnych z naszego kraju wyniósł 24,8 procenta w skali roku. Co ważne – wynik ten może być jeszcze większy, bo dane nie uwzględniają wszystkich podróżnych wynajmujących na czas pobytu prywatne pokoje i mieszkania.

Skąd tak dobry wynik? Wszystko wskazuje na to, że to zasługa Wizz Aira, który w ubiegłym roku uruchomił rejsy z Polski na Maderę. Obecnie „landrynka” lata na wyspę z Katowic i Lotniska Chopina.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Szkoda, bo chce tam lecieć w 24
wiks91, 17 listopada 2023, 17:10 | odpowiedz
Przepiękne foto. W którym to miejscu? Ktoś zna nazwę miasteczka?
Semen6969, 18 listopada 2023, 13:49 | odpowiedz
 Porto da Cruz 
Semen6969 Przepiękne foto. W którym to miejscu? Ktoś zna nazwę miasteczka?
Arek V, 18 listopada 2023, 20:39 | odpowiedz
Dzięki
Arek V  Porto da Cruz 
Semen6969 Przepiękne foto. W którym to miejscu? Ktoś zna nazwę miasteczka?
Semen6969, 20 listopada 2023, 10:13 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »