Fly4free.pl

Rusza najbardziej ekscytujący wyścig dla podróżników na świecie! Cel: dostać się z Londynu do Stambułu, ale…

Stambuł
Foto: franz12 / ShutterStock
Po trzech latach przerwy wraca "Race Across the World", czyli ekscytujący wyścig dla najbardziej pomysłowych podróżników. 5 sierpnia w Londynie rozpocznie się walka o jak najszybsze dotarcie drogą lądową do oddalonego o 3 000 kilometrów Stambułu. Jest jednak kilka haczyków.

Wszyscy zawodnicy stawią się na miejscu startu 5 sierpnia o godzinie 9:00 w Londynie. O 10:00 wyruszą w trasę, a czas na pokonanie dystansu do Stambułu minie 12 sierpnia o godzinie 19:00, a więc siedem dni i siedem godzin po starcie. Będzie jednak pewne utrudnienie – uczestnicy nie będą mogli zaplanować trasy z wyprzedzeniem, ponieważ przed startem wskazanych zostanie kilka punktów kontrolnych, które będzie trzeba „zaliczyć” we właściwej kolejności.

Na tym nie koniec trudności. Uczestnicy nie będą mogli przemieszczać się samolotami, helikopterami, taksówkami, autostopami czy prywatnym transportem, takim jak samochody. Dozwolone jest jedynie korzystanie z transportu publicznego lub… własnych nóg. Z wyprzedzeniem będzie można zarezerwować jedynie jedną drogę – z Londynu do Paryża.

Po ukończeniu wyścigu najszybsza osoba lub drużyna otrzyma kupon o wartości 2 300 euro do wykorzystania na dowolny pakiet podróżny touroperatora Lupin Travel, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. Dodatkowe trofea zostaną przyznane za odwiedzenie największej liczby krajów czy podróżowanie za jak najniższą kwotę. Ci, którzy ukończą bieg w wyznaczonym czasie, dostaną również medal i wstęp na pożegnalną imprezę.

Do udziału dopuszczone zostaną osoby pełnoletnie lub poniżej 18. roku życia w towarzystwie osoby dorosłej. Sfinansowanie i zaplanowanie podróży w całości spoczywa na uczestnikach. W przypadku chęci udziału w drużynie, koszt za osobę wynosi 114 euro. Wszyscy zawodnicy mogą wybrać dowolną trasę z Wielkiej Brytanii przez strefę Schengen, Europę Środkową i Południowo-Wschodnią, w tym dowolne kraje bałkańskie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Organizator nazywa się LUPINE TRAVEL (nie Lupin).
DMWpl, 23 maja 2023, 18:27 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »