Fly4free.pl

Pociągiem w 55 dni dookoła świata! Niesamowita podróż przez 4 kontynenty

Foto: Rick Jacynan / Shutterstock

Po drodze zwiedzicie 20 niesamowitych miast, 4 parki narodowe i prawdopodobnie odhaczycie większość swoich podróżniczych marzeń.

Nietypową, kolejową podróż dookoła świata organizuje serwis Railbookers i jest to prawdziwa gratka dla miłośników wojaży. Wystarczy spojrzeć na plan wyprawy, by paść z wrażenia.

W zależności od naszych preferencji podróż możemy zacząć w: Chicago, Sydney lub Londynie. Z uwagi na geograficzną bliskość wybieramy stolicę Wielkiej Brytanii i… zaczynamy. Z Londynu jedziemy więc pociągiem do Wenecji przez Paryż, Genewę i Rzym. Następnie przez Wiedeń, Pragę i Hamburg udajemy się do Skandynawii – z Kopenhagi jedziemy pociągiem do Sztokholmu, gdzie wsiadamy na prom do Helsinek. Stamtąd ruszamy do Moskwy, gdzie czeka już nas przejażdżka słynną Koleją Transsyberyjską do Mongolii (podróż do Ułan Bator oznacza konieczność spędzenia 5 nocy w pociągu). Dalej nasza podróż prowadzi do Hongkongu, ale zanim tam się znajdziemy, musimy przejechać przez Chiny – przystanki są zaplanowane m.in. w Pekinie (a to oznacza obowiązkową wycieczkę na Wielki Mur Chiński) oraz w Xian.

Foto: Railbookers

Z Hongkongu lecimy samolotem do australijskiego Perth, gdzie wsiadamy w słynny pociąg Indian Pacific, którym pojedziemy do Sydney. Ta podróż trwa prawie 3 dni, ale nie jest to dziwne, gdyż odległość z zachodniego na wschodnie wybrzeże Australii wynosi aż 4352 kilometry!

Po krótkim zwiedzaniu Sydney ponownie wsiadamy w samolot i dolatujemy do Los Angeles. Tam czeka nas ekscytująca kolejowa podróż przez całe Stany, choćby kultowym Amtrakiem. Naszym celem jest Nowy Jork, do którego dojedziemy z przesiadką (i odpowiednim czasem na zwiedzanie w Chicago). To już koniec naszej wyprawy – czeka na nas powrotny samolot do Londynu.

Foto: Synan / Shutterstock

W czasie podróży spędzicie 11 nocy w wagonach sypialnych w pociągach, 41 nocy w hotelach i jedną noc na promie. Cena wycieczki zaczyna się od ok. 20 tys. USD (75 tys. PLN) i wliczone jest w nią dodatkowo 50 posiłków (w tym 39 śniadań, więc należy doliczyć do tego pozostałe koszty jedzenia). W cenę nie są wliczone bilety lotnicze oraz liczne dodatkowe wycieczki organizowane przez firmę (m.in. na Wielki Mur czy do Wielkiego Kanionu).

Gotowi na spełnienie marzeń?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jak dasz 75k to z chęcią spełnie marzenie.. 
Markowa, 28 maja 2019, 6:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ciekawe za ile można to zrobić samemu? W Europie wystarczy eurorail pass. A dalej? Ktoś wie? 
ayahaga, 28 maja 2019, 11:40 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »