Fly4free.pl

Ale podróż! Papua (Raja Ampat), Sulawesi, Cebu (Bohol), Palawan, Borneo oraz Penang z Warszawy za 3846 PLN

3846 PLN
Północne Sulawesi
Foto: soft_light / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Chętni na eksplorację dalekiej Azji? Podczas trwającej niespełna miesiąc wyprawy odwiedzicie jedne z najbardziej egzotycznych miejsc, jakie ma do zaoferowania Indonezja, Filipiny oraz Malezja. Ta podróż na długo pozostanie w waszej pamięci!

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o nowych ofertach
na telefonie, w przeglądarce i na maila

Tytułowa cena może wydawać wam się wysoka, jednak w zamian otrzymacie aż 10 lotów, a większość trasy pokonacie świetnie ocenianymi liniami Qatar Airways oraz Garuda Indonesia. W pozostałych liniach bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny, jednak dopłata wynosi przeważnie kilkadziesiąt złotych. Całą podróż możecie modyfikować według własnych upodobań, jednak koszt całej wyprawy może się różnić.

Plan podróży:

Termin podróży: 2 – 31 marca 2020
Linie lotnicze: Qatar Airways, Garuda Indonesia, Lion Air, Air Asia oraz Cebu Pacific
Bagaż: rejestrowany (Qatar Airways oraz Garuda Indonesia), w pozostałych liniach bagaż podręczny

Koszt biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę to 3846 PLN za osobę.

Terminy lotów:
Warszawa – Sorong 2(4) marca
Sorong – Manado 9 marca
Manado – Davao 13 marca
Davao – Cebu 13 marca
Cebu – Puerto Princessa 18 marca
Puerto Princessa – Manila 23 marca
Manila – Kota Kinabalu 23 marca
Kota Kinabalu – Kuching 26 marca
Kuching – Penang 28 marca
Penang – Warszawa 31 marca

Hotel

Pierwsze dni po przylocie do Sorong proponuję wam spędzić w hotelu Royal Mamberamo.

Dowiedz się więcej o tym hotelu

W Manado rozważcie noclegi w 4* hotelu Best Western The Lagoon

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć?

Podróż rozpoczniecie od lotu do najdalej oddalonego punktu wyprawy. 3 marca wylecicie do Sorong, gdzie zameldujecie się 2 dni później. Po krótkiej aklimatyzacji wybierzcie się na składający się z setek rajskich wysepek słynących z największej bioróżnorodności podwodnej flory i fauny na Ziemi archipelagu Raja Ampat. Dostaniecie się tam promem.

Następnie 9 marca czeka was lot do położonego na północy wyspy Sulawesi Manado. Miasto słynie z otaczających je gęstych lasów deszczowych z bujną roślinnością i występującą tam populacją makaków czarnych. To także świetne miejsce do nurkowania z ogromną rafą koralową, która pod względem wielkości ustępuje tylko tej położonej u wybrzeży Australii.

Z Manado polecicie do Cebu 13 marca z krótką przesiadką w Davao (3 godziny). Miasto co prawda nie zachwyca, ale rekomenduje wam wycieczkę promem na położoną kilkadziesiąt kilometrów dalej, jedną z wizytówek Filipin, wyspę Bohol. Zobaczycie tam tarsiery w ich naturalnym środowisku, czy tez słynne Czekoladowe Wzgórza.

Lot na Palawan jest zaplanowany na 18 marca. To wręcz wymarzone miejsce na wypoczynek na jednej z rajskich plaż w otoczeniu palm z turkusową wodą i białym piaskiem. Wyspa słynie także z spektakularnych jaskiń z podziemnymi rzekami.

23 marca wybierzecie się do Manili. W stolicy Filipin spędzicie cały dzień, następnie polecicie do położonego na Borneo Kota Kinabalu. Miasto jest świetnym miejscem wypadowym do eksploracji wyspy. Warto wybrać się do Parku Narodowego Kinabalu, na którym znajduje się najwyższy szczyt Malezji, czy też Tunku Abdul Rahman z raskimi wysepkami.

26 marca polecicie do drugiego co do wielkości miasta na Borneo – Kuching. Zatrzymacie się tam na dwa dni, a następnie polecicie na Penang. Wyspa charakteryzuje się kolonialną i chińską architekturą, buddyjskimi świątyniami oraz najlepszego jedzenia w całej Malezji. Lot powrotny do Warszawy zaplanowany jest na 31 marca.

Foto: attiarndt / Shutterstock
Foto: Berendje Photography / Shutterstock
Przydatne informacje
  • W liniach Qatar Airways oraz Garuda Indonesia będziecie mogli zabrać zarówno bagaż podręczny jak i rejestrowany. W pozostałych liniach w standardowej cenie zawarty jest tylko bagaż podręczny. Przeczytajcie nasz poradnik, jak się spakować.

  • Podczas całej wyprawy będziecie mogli liczyć na tropikalną pogodę, jednak w niektórych miejscach mogą wystąpić przelotne opady.

  • Pamiętajcie o zmianie czasu. Podczas podróży będziecie musieli kilkukrotnie przestawiać zegarki.

  • Przed wyruszeniem w podróż zamówcie dla siebie wielowalutową kartę Revolut i nie traćcie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »