Fly4free.pl

W Meksyku wprowadzają nowy podatek turystyczny. Już od kwietnia

meksyk
Foto: Roberto Nickson / Unsplash

Każdy turysta odwiedzający Cancun, Playa del Carmen czy Tulum już od 1 kwietnia będzie musiał opłacić specjalny podatek turystyczny. Władze regionu chcą w ten sposób zyskać pieniądze na wsparcie branży turystycznej.

Meksyk jest jednym z nielicznych krajów, które zdecydowały się wpuszczać turystów bez żadnych obostrzeń. Przed przyjazdem nie musimy robić testów, a po przyjeździe nie czeka nas kwarantanna. W efekcie szybko stał się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych i obecnie ciągną do niego tłumy.

Władze stanu Quintana Roo postanowiły to wykorzystać. To właśnie na ich obszarze znajdują się jedne z najpopularniejszych kurortowych miejscowości – takie jak Tulum, Playa del Carmen czy Cancun. Zdecydowano więc, że wszyscy odwiedzający ten region, będą musieli uiścić nowy podatek turystyczny.

Ustalono, że będzie to 224 MXN, czyli równowartość ok. 42 PLN. Podatek można opłacić na różne sposoby, przez Visitax – dedykowaną stronę internetową, w automatach na lotnisku w Cancun albo w trakcie rezerwowania wyjazdu zorganizowanego.

Nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Dotyczą jednak jedynie osób powyżej 15 roku życia, czyli z najmłodszych członków rodziny nie będziemy musieli dopłacać. Zyski z nowej opłaty mają wesprzeć branżę turystyczną w regionie. Szacuje się, że region uzyska z tego tytułu nawet 600 mln MXN.

Oczywiście każdy nowy podatek czy konieczność wydania dodatkowych pieniędzy nie jest mile widziana, ale w kontekście całkowitych kosztów wyjazdu do Meksyku taka opłata nie powinna znacząco nadszarpnąć naszego budżetu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »