Fly4free.pl

Nowy pociąg do Machu Picchu robi wrażenie! Obłędne widoki, ale i… cena

machu picchu
Foto: saiko3p / Shutterstock
Uruchomiona właśnie nowa usługa Inca Rail – wagon z panoramicznymi oknami – na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom przepięknych krajobrazów i kolei. Bilety na przejazdy są już w sprzedaży, ale ich cena nie należy do najniższych.

Dzięki nowej propozycji przewoźnika, podobnie jak w przypadku dotąd oferowanych składów, bez trudu dojedziemy do Aguas Calientes, skąd wyrusza się na zwiedzanie Machu Picchu – słynnego miasta Inków w Peru położonego na wysokości ponad 2 tys. m i jednego z aktualnych siedmiu cudów świata. Przewoźnik oferuje w sumie cztery różne rodzaje wagonów – Executive, First Class, Presidental i nowy Machu Picchu 360°.

panoramiczny pociąg do machu picchu

Fot. Inca Rail

Nowy wagon różni się jednak od tych, na które do tej pory można było kupić bilety. Przede wszystkim, znajdziemy tu dużo większe i szersze okna oraz przeszklony dach. Dzięki temu prostemu zabiegowi turyści będą mieli znacznie lepszy widok na otaczający ich w podróży krajobraz – m.in. strzeliste pasma Andów, Rio Vilcanota czy skalne tunele. „360° Machu Picchu Train” wyruszył dziś w pierwszy kurs.

panoramiczny pociąg do machu picchu

Fot. Inca Rail

W nowoczesnym wagonie, poza panoramicznymi oknami, zadbano także o drobne udogodnienia – jak porty USB do ładowania urządzeń, stworzenie aplikacji dedykowanej podróży do Machu Picchu. Gdzie więc tkwi haczyk? Jak zwykle w pieniądzach. Ceny biletów na przejazd nowym wagonem zaczynają się od 75 USD (260 PLN) w jedną stronę, ale w niektórych godzinach czy datach kosztują nawet ponad 100 USD. Miejsca w tańszych wagonach u tego samego przewoźnika można kupić o 20 USD taniej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Choćby nawet kosztowały 1000$ to śniegu w kiblach nie zapewnią! A u nas pod dostatkiem ;)
Don_Bartoss, 2 marca 2018, 9:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ciekawe, czy nie będzie za ciepło w takiej szklarni...
Mio, 2 marca 2018, 11:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »