Fly4free.pl

PLL LOT: Tel Awiw z 3 polskich miast od 207 PLN

207 PLN
plaża w Tel Awiwie
Foto: Bravo-Zulu Aerials / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Nasz narodowy przewoźnik przygotował bardzo dobrą ofertę na przeloty do izraelskiej stolicy. To doskonała okazja, aby odwiedzić Bliski Wschód, poplażować nad Morzem Śródziemnym, posmakować lokalnej kuchni, czy też pospacerować uliczkami starej części miasta – Jaffie.

Do Izraela polecicie bezpośrednio z Wrocławia, Krakowa lub Warszawy. Najtańsze bilety dostępne są na wyloty z tego pierwszego miasta. Rezerwacja podróży z dwóch pozostałych lotnisk będzie kosztowała was nieco więcej. Pamiętajcie jednak, że lot do Tel Awiwu trwa ok. 4 godzin, więc jak na tak długą trasę, to wciąż bardzo atrakcyjne ceny w tradycyjnych liniach. Do wyboru macie wiele terminów w maju i czerwcu, na krótsze i nieco dłuższe wycieczki – wybór należy do was!

W cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny o standardowych wymiarach. Skorzystajcie z naszych porad dotyczących pakowania.

Termin podróży: maj – czerwiec 2020
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny

Hotel442 PLN / noc

W Tel Awiwie proponuję zatrzymać się w hotelu Idelson, który leży 5 minut spacerem od plaży. Najlepszą cenę uzyskacie wybierając pośrednika Agoda.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wyjazd do Izraela?

W Tel Awiwie musicie zobaczyć Jaffę, czyli stare miasto. To jedno z najpiękniejszych miejsc w metropolii. Znajduje się tam wiele zabytków – odwiedźcie plac Kedumim, wieżę zegarową z XVII wieku, meczet Mahmudiego i synagogę Beit Zunana oraz Muzeum Starożytności.

Chcecie przywieźć najlepsze ujęcie panoramy miasta? Polecam platformę widokową na jednym z wieżowców w Azrieli Center oraz widoki z parku Shar Ramses w Jaffie.

W Tel Awiwie znajdziecie także wiele plaż położonych nad Morzem Śródziemnym. W maju i czerwcu pogoda już powinna pozwolić na korzystanie z atrakcji wybrzeża. Tytuł jednej z najpiękniejszych plaż należy do Metzitzim Beach.

Wycieczka do Tel Awiwu to również doskonała okazja do zobaczenia Jerozolimy czy też kąpieli w Morzu Martwym! Z łatwością zorganizujecie sobie wycieczkę na własną rękę – autobusy firmy Egged kursują na interesujących was trasach z dużą częstotliwość, a koszt biletów to odpowiednio 16 ILS (Tel Awiw – Jerozolima) i 34 ILS (Jerozolima – Ein Gedi).

tel awiw wybrzeże
Foto: Dance60 / Shutterstock.com
jerozolima
Foto: Sean Pavone's / Shutterstock.com
morze martwe plaża
Foto: Dmitry Polonskiy / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na pokład możecie zabrać bagaż podręczny – 55 x 40 x 23 cm (do 8 kg) oraz torebkę damską, torbę męską lub laptopa – 40 x 35 x 12 cm.

  • Aby wjechać do Izraela, musicie posiadać paszport, którego data ważności wynosi minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.

  • Z lotniska do centrum miasta dojedziecie pociągiem lub autobusem, a ceny biletów zaczynają się od 6 PLN. Co z transportem w piątek i sobotę? Przeczytajcie wątek na naszym forum.

  • Zabierzcie ze sobą w podróż wielowalutową kartę Revolut. Płacąc nią nie będziecie narażeni na dodatkowe przewalutowania.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »