Fly4free.pl

PLL LOT: Kazachstan (Nur-Sułtan) od 732 PLN. Wyloty z 10 miast!

732 PLN
astana meczet
Foto: Tracy ben / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zdecydujcie się na urlop poza utartym szlakiem i wybierzcie się do Azji Środkowej. Bilety w promocyjnych cenach dostępne są na wiosenne terminy: to świetny moment na odwiedziny Kazachstanu. Dajcie się zaskoczyć rozmachem, z jakim został zbudowany Nur-Sułtan, podziwiajcie dziewicze krajobrazy na południu kraju oraz na własnej skórze zaznajcie wielkiej gościnności mieszkańców!

Do Nur-Sułtan polecicie bezpośrednio z Warszawy. Dostępne są także bilety w promocyjnych cenach z dziewięciu portów regionalnych – musicie się wtedy liczyć z przesiadką na stołecznym lotnisku. Do wyboru macie wiele wiosennych terminów od kwietnia do czerwca, na krótsze i nieco dłuższe wycieczki – wybór należy do was!

W cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny o standardowych wymiarach. Skorzystajcie z naszych porad dotyczących pakowania.

Termin podróży: kwiecień – czerwiec
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny

Hotel135 PLN / noc

Pierwsze dni po przylocie do Kazachstanu proponuję spędzić w stolicy, w 4* hotelu King Astana.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co robić w Kazachstanie?

Kazachstan to wciąż nieodkryty dla masowej turystyki kraj. Stolica – Nur-Sułtan, zachwyca swoją nowoczesnością i przepychem. Punkty obowiązkowe dla każdego turysty to symbol miasta – Bayterek, Piramida Pokoju i Pojednania, Pałac Prezydencki, a także Filharmonia Narodowa.

Ze stolicy możecie pojechać nieco na północ, do Parku Burabaj. To tutaj mieszkańcy Nur-Sułtan wybierają się na wypoczynek nad jeziorem. Podczas pobytu proponuję wypożyczyć rowery i zwiedzić okolicę.

Podczas wizyty w Kazachstanie, warto poświecić trochę czasu na odwiedzanie dawnej stolicy Kazachstanu. Miasto jest pięknie położone, w otoczeniu majestatycznych gór. Aby podziwiać panoramę Ałmatów, musicie koniecznie udać się na wzgórze z wieżą telewizyjną – Kok-Tobe, gdzie prowadzi kolejka linowa. Z Nur-Sułtan do Ałmatów dostaniecie się, korzystając z oferty lotów lub kolei. Pierwszy wariant to oszczędność czasu, natomiast drugi to szansa na poznanie nieco lokalnego „folkloru”.

Przy nieco dłuższym wyjeździe Ałmaty to także świetna baza wypadowa do wycieczki do Kanionu Szaryńskiego i jezior Kolsai i Kaindy.

panorama astany
Foto: Jane Peimer / Shutterstock.com
jezioro kaindy
Foto: Vera Larin / Shutterstock.com
Foto: Aureliy / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na pokład możecie zabrać bagaż podręczny – 55 x 40 x 23 cm (do 8 kg) oraz torebkę damską, torbę męską lub laptopa – 40 x 35 x 12 cm.

  • Od prawie trzech lat do Kazachstanu możecie podróżować bez wizy!

  • Przy planowaniu wyjazdu skorzystajcie z doświadczeń osób, które już odwiedziły ten kraj.

  • Oficjalna walutą w Kazachstanu jest tenge. Za złotówkę nabędziecie około 100 jednostek tej waluty.

  • Zaoszczędźcie na przewalutowaniach i płaćcie podczas urlopu wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A jak tam z koronowirsuem?
mathew77, 14 lutego 2020, 16:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Tak samo jak w Polsce: 0 zachorowań. Wolna Strefa Handlowa w Khorgos jest zamknięta, zresztą to kawał drogi z Nur-Sultan 
mathew77 A jak tam z koronowirsuem?
DIJackR, 18 lutego 2020, 12:20 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »