Fly4free.pl

Pilot LOT przyłapany na kradzieży alkoholu? Jest nagranie, linia zawiesza 2 osoby do wyjaśnienia sprawy!

Foto: Grand Waszawski / Shutterstock
W trakcie lotu pilot LOT chowa do kieszeni butelki z wózka z alkoholem dla pasażerów i wchodzi do kokpitu, a kapitan nazywa to swoją komórką, śmiejąc się w głos. Sytuacja została zarejestrowana na nagraniu, do którego dodał portal tvn24.pl. Sam kapitan przekonuje, że nie zabrał buteleczek z winem, tylko lekarstwa, ale LOT zapewnia, że traktuje sprawę poważnie – do czasu wyjaśnienia sprawy obaj piloci zostali zawieszeni.

Jak czytamy w portalu tvn24.pl, sytuacja została zarejestrowana na pokładzie samolotu Embraer, a widać ją na zainstalowanym w kokpicie monitorze, dzięki któremu piloci widzą, co dzieje się w kabinie. Na filmiku (dostępnym na TVN24.pl) widzimy pierwszego oficera, który wyjmuje z wózka z jedzeniem i alkoholem przeznaczonym dla pasażerów dwie butelki przypominające kształtem butelki z winem i chowa je do kieszeni, po czym wchodzi do kokpitu. Znajduje się tam kapitan Embraera – na zrobionym komórką nagraniu słychać jego śmiech.

Pilot, który jest na nagraniu, odpiera zarzuty o wynoszenie alkoholu.

– Chodzi o butelki mojego lekarstwa, które wymaga przechowywania w chłodnym miejscu. To są butelki z lekarstwem, które miałem przygotowane wcześniej, zresztą nie pierwszy raz — mówi portalowi.

LOT nie zamierza bagatelizować sprawy. W rozmowie z portalem rzecznik firmy Krzysztof Moczulski poinformował, że przewoźnik prowadzi postępowanie w tej sprawie, a piloci zostali zawieszeni i póki co nie wykonują żadnych lotów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »