Fly4free.pl

Piłkarze Man United w ogniu krytyki, bo polecieli na mecz samolotem. Lot trwał…10 minut!

Foto: Alex Motoc / Unsplash

To nie był dobry weekend dla „Czerwonych Diabłów”: piłkarze z Manchesteru przegrali 4:2 z Leicester, ale równie dużo krytyki poświęcono temu, w jaki sposób drużyna wybrała się na mecz wyjazdowy.

Odległość między Manchesterem, a Leicester to ok. 130 kilometrów, a odległość tę da się pokonać autem w nieco ponad 90 minut. Tymczasem „Daily Mail” donosi, że piłkarze United wybrali się do Leicester… samolotem czarterowym. A właściwie nie do samego Leicester, tylko na oddalone kilkanaście kilometrów od miasta lotnisko East Midlands. Co ciekawe – lot potrwał… zaledwie 10 minut. Drużyna została oczywiście skrytykowana przez media za użycie samolotu na tak krótkiej trasie.

Władze klubu próbowały się tłumaczyć, że w normalnych okolicznościach drużyna pojechałaby na mecz autokarem lub pociągiem, zdecydowano się jednak na samolot z uwagi na… korki na autostradzie M6.

Lot nie pomógł zresztą piłkarzom, którzy w sobotę przegrali z Leicester City 2:4.

„Daily Mail”, który opisał tę sytuację, przypomina, że w lipcu Manchester United podpisał umowę o partnerstwie z Renewable Energy Group, gdzie jednym z głównych celów miała być kampania na temat odnawialnych źródeł energii oraz redukcji emisji CO2. Co w sumie wydaje się sprzeczne z 10-minutowym lotem na odległość 130 kilometrów…

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »