Fly4free.pl

Pierwsza linia na świecie wprowadza piętrowe łóżka w klasie ekonomicznej! To może być przełom

Foto: Air New Zealand
Linia Air New Zealand ogłosiła, że od 2024 roku zacznie udostępniać pasażerom klasy ekonomicznej nową usługę Skynest, czyli piętrowe łóżka, które zwłaszcza na dalekich trasach pozwolą im przespać się i lepiej wypocząć w czasie długiego lotu. Innowacyjne łóżka mają się znaleźć w nowych Dreamlinerach, które odbierze przewoźnik.

We wtorek linia Air New Zealand pokazała nowy wygląd kabiny w Dreamlinerach, które ma otrzymać już za 2 lata, w tym zupełnie nową klasę biznes. Jednak projektem, który najmocniej rozpala wyobraźnię branży jest Skynest, czyli piętrowe łóżka, w których pasażerowie klasy ekonomicznej mogą sobie uciąć drzemkę. Jeśli chodzi o komfort podróży, dla pasażerów może to być absolutna rewolucja. Jak to wygląda w praktyce?

Projekt Skynest był opracowywany przez przewoźnika od 5 lat i po raz pierwszy został pokazany na początku 2020 roku. W jego ramach na tyłach samolotu znajdzie się 6 łóżek – po 3 w każdym rzędzie. Każde będzie zaopatrzone w materac, poduszkę i świeżą pościel, a także specjalną kotarę dla prywatności, wejście USB i lampkę do czytania.

Foto: Air New Zealand

Jest oczywiście jasne, że za możliwość przespania się w tych warunkach pasażerowie klasy ekonomicznej będą musieli dodatkowo zapłacić. Jak dużo? Jeszcze nie wiadomo, ale linia zdradza, że pasażerowie będą mogli rezerwować czterogodzinne okienka. W ich ramach – oprócz czasu na drzemkę – będzie też 30 minutowe okienko na dokładne wysprzątanie naszego stanowiska przed przyjęciem kolejnego pasażera. Z łóżek będą mogli korzystać zarówno pasażerowie klasy ekonomicznej jak i eknomicznej premium, a cena będzie identyczna niezależnie od klasy, w jakiej będziemy podróżować. Łóżka mają mieć ok. 203 cm długości i 58,4 cm szerokości.. W ramach podróży pasażer będzie mógł zarezerwować tylko jedną sesję, bo linia spodziewa się dużego zainteresowania ze strony pasażerów.

Foto: Air New Zealand

Warto dodać, że niezależnie od SkyNest, w nowym Dreamlinerach Air New Zealand dostępna będzie też usługa SkyCouch, czyli specjalne dostawki do foteli, dzięki którym możemy przekształcić cały rząd siedzeń w wygodne łóżka. Usługa jest dostępna dla osób, które wykupią sobie cały rząd na danym locie lub mają obok siebie wolne miejsca.

Z nowych łóżek piętrowych będziemy mogli skorzystać w 2024 roku, będą one dostępne na najdłuższych trasach przewoźnika, jak połączenie z Auckland do Chicago czy Nowego Jorku. Ta ostatnia trasa, która ma wystartować we wrześniu, będzie jednym z najdłuższych lotów świata, bo czas lotu potrwa ok. 17,5 godziny. Z kolei lot do Chicago (ta trasa ma z kolei ruszyć w październiku) potrwa ok. 15 godzin.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »