Fly4free.pl

Pierwsza linia na świecie wprowadza loty tylko dla zaszczepionych na COVID-19!

Foto: Gerrie van der Welt / Unsplash

Izraelskie linie lotnicze Israir uruchomią pilotażowy program, w ramach którego na niektórych lotach z Tel Awiwu do Ejlatu wstęp na pokład będą mieli tylko pasażerowie zaszczepieni na koronawirusa oraz ozdrowieńcy, którzy mają przeciwciała.

O takim rozwiązaniu było głośno już kilka miesięcy temu, jednak wówczas temat wywołał Alan Joyce. Prezes australijskiej linii Qantas miał stwierdzić, że gdy granice Australii zostaną otwarte, na pokłady przewoźnika wpuszczani będą prawdopodobnie tylko zaszczepieni pasażerowie. Z drugiej strony: jeśli jakaś linia miała wprowadzić to rozwiązanie jako pierwsza, to chyba właśnie w Izraelu, gdzie szczepienia na koronawirusa idą w błyskawicznym tempie. Jak donosi agencja AP, prawie połowa z 9,3 mln mieszkańców Izrael otrzymała już przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a 3 mln obywateli otrzymało już drugą dawkę. Wróćmy jednak do Israir – na czym polega pilotażowy program?

Przewoźnik planuje uruchomić loty, podczas których na pokład będą mogli wejść tylko zaszczepieni lub ozdrowieńcy. Według informacji izraelskich mediów, będą to loty na trasie z Tel Awiwu do Ejlatu. Trasa ta nie została wybrana przypadkowo, bo jak czytamy w serwisie Simple Flying, rząd Izraela zezwolił hotelom w tym mieście na ponowne otwarcie po lockdownie. Wszystko wskazuje na to, że loty dla zaszczepionych będą najpewniej realizowane we wtorki, a ceny biletów mają się zaczynać od 143 izraelskich szekli, czyli ok. 160 PLN.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »