Fly4free.pl

Piękna wyspa z restrykcjami dla części Polski. Potrzebny wynik testu na COVID-19!

port na malcie
Foto: Konstantin Aksenov / Shutterstock

Pasażerowie lotnisk w Gdańsku i Krakowie wybierający się na Maltę muszą podczas wsiadania do samolotu przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany do 72 godzin przed wylotem – maltańskie media informują o uaktualnionych restrykcjach wprowadzonych przez rząd tego kraju.

Z informacji serwisu “Times of Malta” wynika, że lista lotnisk, lecący z których pasażerowie mają dostarczyć test, znacząco się w najbliższym czasie wydłuży. Od najbliższego piątku 23 października o północy, negatywny wynik testu będą musieli przedstawić pasażerowie lecący na Maltę z lotnisk w Gdańsku i Krakowie, ale też kilkudziesięciu innych lotnisk w całej Europie. Wśród nich znalazły się porty w takich krajach jak Wielka Brytania, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Węgry, Irlandia, Holandia, Portugalia, Hiszpania i Szwajcaria.

Co, jeśli nie przedstawimy negatywnego wyniku testu? W serwisie “Malta Today” czytamy, że takie osoby mogą zostać skierowane na kwarantannę i przetestowane na koronawirusa na miejscu. W środę na Malcie miało miejsce 155 nowych zakażeń COVID-19.

Nowe restrykcje to kiepskie informacje dla pasażerów Ryanaira, który wciąż lata na Maltę właśnie z Krakowa i Gdańska. Problemów (przynajmniej na razie) nie powinni mieć pasażerowie linii Wizz Air, którzy polecą na Maltę z Katowic.

Z kolei z Warszawy Wizz Air wznowi loty na Maltę dopiero od 15 grudnia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Cytuję  Problemów (przynajmniej na razie) nie powinni mieć pasażerowie linii Wizz Air, którzy polecą na Maltę z Katowic. Dlaczego ?
janeczek, 22 października 2020, 13:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »