Fly4free.pl

Phuket w końcu się otwiera i kusi hotelami za 1 dolara! Czy przekona turystów?

Foto: Anna Roth / Shutterstock

Od 1 lipca Tajlandia w końcu szerzej otworzy się na turystów. A właściwie nie tyle Tajlandia, co wyspa Phuket, na którą będą mogli bez kwarantanny wjechać zaszczepieni turyści. Czy jest jakiś haczyk? Dajcie spokój, to przecież Tajlandia, haczyk musi być.

Od wybuchu globalnej pandemii Tajlandia była szczelnie zamknięta dla masowej turystyki, a jakiekolwiek próby otwarcia na zagranicznych turystów były obwarowane tyloma restrykcjami, że trudno było mówić o jakimkolwiek powrocie podróżnych. Teraz ma się to zmienić, a od 1 lipca turyści będą mogli w miarę swobodnie odwiedzać wyspę Phuket, choć także pod pewnymi warunkami.

Będzie to możliwe głównie dzięki uruchomionemu w poniedziałek programowi masowych szczepień przeciw COVID-19, które do tej pory były prowadzone w Tajlandii w żółwim tempie. Teraz mają przyspieszyć, a władze Tajlandii szacują, że do końca miesiąca zaszczepią przynajmniej 6 mln ludzi. Jak więc wyglądają warunki przyjazdu turystów?

Tajlandia otworzy dla zaszczepionych turystów listę Phuket, choć wszystko wskazuje na to, że nie dla wszystkich. Mają to być osoby przyjeżdżające z krajów o niskim i średnim ryzyku zakażenia wirusem i choć możemy zakładać, że Polska znajdzie się na tej liście, to wciąż nie została ona opublikowana. Oprócz osób zaszczepionych, zwolnione z kwarantanny mają być dzieci poniżej 12 roku życia, a osoby w wieku 12-18 lat muszą przejść po wylądowaniu szybki test antygenowy na koronawirusa. Czy jest jakiś haczyk? Oczywiście. Zaszczepieni turyści przez 14 dni nie mogą opuszczać wyspy, a dopiero po tym okresie mogą podróżować po innych częściach Tajlandii. Może to stanowić dużą niedogodność dla wielu turystów, dlatego władze tego kraju wprowadzają promocję „One Night-One Dollar”, w ramach której wiele hoteli na wyspie będzie oferowało turystom pierwszy nocleg w promocyjnej cenie 1 USD.

Loty na Phuket wznawiają też linie lotnicze. W lipcu Thai Airways uruchomi m.in. 5 połączeń na Phuket z Europy: mają to być trasy z Paryża, Londynu, Frankfurtu, Kopenhagi i Zurychu. Loty na Phuket mają też uruchomić m.in. Qatar Airways i Emirates, a holenderska linia KLM planuje wznowić połączenia na tę wyspę dopiero od października.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Kto Wam pisze te teksty?? Nie noclegi tylko 1 noc
Robert Iwan, 8 czerwca 2021, 15:42 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »