Fly4free.pl

Kilku pasażerów zamieniło samolot w bazar. Zostali aresztowani, ale… linia wzięła z nich przykład

uganda airlines koniki polne
Foto: Youtube
Powszechna uciążliwość – tak określono zarzut wobec kilku pasażerów, którzy zaczęli handlować przekąskami na pokładzie jednego z samolotów. W efekcie zostali oni aresztowani, a później ostrzeżono ich, że może na nich zostać nałożony zakaz lotów. Ale ich akcja spotkała się z takim zainteresowaniem, że… linia pójdzie w ich ślady.

Do nietypowej sytuacji doszło na pokładzie Uganda Airlines tuż przed startem lotu z Entebbe do Dubaju. Kilku pasażerów obecnych w samolocie postanowiło uruchomić podniebną sprzedaż. Chodzili między rzędami i handlowali smażonymi konikami polnymi, która w Ugandzie są popularną przekąską (Nsenene).  

Co istotne, chętnych na zakupy nie brakowało, ale załoga nie była zachwycona pomysłem. Jak się okazało – słusznie. Linia podkreśliła, że prowadzenie sprzedaży przez pasażerów na pokładzie jest niedopuszczalne, więc niesforni sprzedawcy zostali wyprowadzeni z samolotu. Skończyło się jednak jedynie na ostrzeżeniu Jeśli ponownie spróbują swoich sił w podniebnym handlu na pokładzie Uganda Airlines – muszą liczyć się z zakazem latania tą linią. Dodatkowo ukarana została także załoga pokładowa, która nie zapobiegła sytuacji.

„Działo się w to w czasie, gdy pasażerowie wchodzili na pokład i było to uciążliwe. Nie tolerujemy takiego zachowania i niskich standardów serwowania Nsenene klientom. Nie możemy lekceważyć takiego incydentu” – napisała linia w oświadczeniu.

Najciekawsze jest jednak zakończenie historii. Ponieważ linia dostrzegła ogromne zainteresowanie pasażerów tym rodzajem przekąski, postanowiła… wprowadzić ją do sprzedaży na pokładzie.

„Wyciągnęliśmy lekcje z tego incydentu. Rozumiemy, że wielu naszych klientów lubi Nsenene. Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie nie było ich pod dostatkiem, ekscytacja była zrozumiała” – czytamy w komunikacie. „Dlatego rozważamy dodanie Nsenene do naszego menu w trakcie regionalnych i międzynarodowych lotów (na życzenie)” – dodała Uganda Airlines.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »