Fly4free.pl

Pasażerowie Entera usłyszeli od załogi, że „ten samolot już nigdzie nie poleci”. Chwilę później… wystartował!

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
Załoga samolotu linii Enter Air lecącego z Zanzibaru do Katowic miała przekazać pasażerom podczas lądowania w celu uzupełnienia paliwa w Hurghadzie, że samolot nie poleci dalej z powodu awarii. Maszyna jednak wkrótce potem wystartowała, bez żadnych dodatkowych informacji ze strony załogi – czytamy na stronie TVN24.

Trudno powiedzieć czy mamy tu do czynienia z niebezpiecznym zdarzeniem, ale na pewno zawiodła komunikacja i forma przekazywania informacji przez załogę. Do zdarzenia miało dojść w nocy z poniedziałku na wtorek. O godzinie 19 polskiego czasu Boeing 737-800 Enter Air wystartował z Zanzibaru, a po kilku godzinach wylądował na lotnisku w Hurghadzie celem planowanego uzupełnienia paliwa. 

Zgodnie z planami, maszyna miała się ponownie znaleźć w powietrzu o godz. 1.50 polskiego czasu. Tak się jednak nie stało, a według relacji świadków, jeden ze stewardów w odpowiedzi na pytania pasażerów o powód przedłużającego się postoju miał powiedzieć, że „ten samolot już nigdzie nie poleci z powodu usterki”. Pasażerowie zaś mieli być przeniesieni do innego samolotu.
Tak się jednak nie stało, a po 30-40 minutach od tego komunikatu (po godz. 3 polskiego czasu) maszyna jak gdyby nigdy nic wystartowała i kontynuowała lot. Bez żadnej dodatkowej informacji ze strony załogi, co mogło wprawiać w zrozumiałe zdenerwowanie wielu pasażerów. W Katowicach samolot wylądował po 7 rano polskiego czasu.
Co się właściwie stało? Enter Air w krótkim komunikacie wysłanym do TVN24 przekazuje, że „samoloty nie latają z niebezpiecznymi uszkodzeniami. Wszystko regulują przepisy lotnicze i każdy lot musi być wykonany zgodnie z nimi. Tak też było w tym przypadku”.

Oczywiście, nie ma żadnego powodu, by wierzyć, że samolot poleciał z jakąś usterką. Jednak problemem w tym przypadku jest brak odpowiedniej komunikacji do pasażerów, którzy nie zostali poinformowani na temat tego, co się dzieje z samolotem i jakie decyzje podjęto.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »