Fly4free.pl

Pasażerowie British Airways spędzili w samolocie ponad 33 godziny!

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Czy to najbardziej pechowy lot ostatnich miesięcy? Tajfun i koronawirusowe restrykcje sprawiły, że pasażerowie lotu z Londynu do Hongkongu spędzili w samolocie znacznie więcej czasu niż planowane 12 godzin.

To miał być „zwyczajny” lot – Boeing 777 z około setką pasażerów na pokładzie wyleciał z lotniska Heathrow w piątek wieczorem, a w Hongkongu miał wylądować o godz. 13.40 lokalnego czasu. Niestety, z powodu serii niefortunnych zdarzeń, podróż potrwała znacznie dłużej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Wszystko z powodu fatalnej sytuacji pogodowej i szalejących tajfunów, które od kilku dni paraliżują Hongkong. Piloci samolotu British Airways mimo wszystko podjęli dwie nieskuteczne próby wylądowania na lotnisku, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych zdecydowali się odlecieć na lotnisko w stolicy Filipin – Manili. Samolot wylądował tam o godzinie 15.58 lokalnego czasu i… pojawił się kolejny problem.

Okazało się bowiem, że ze względu na restrykcyjne filipińskie przepisy związane z pandemią koronawirusa, pasażerowie nie mogą opuścić samolotu. Piloci i załoga podjęli więc decyzję, że pasażerowie przenocują w maszynie – dostarczono im napoje i posiłki, a także poinformowano hotele w Hongkongu, gdzie pasażerowie mieli trafić na kwarantannę, o późniejszym przybyciu podróżnych z tego lotu.

Ostatecznie na płycie lotniska w Manilli Boeing 777 z pasażerami na pokładzie spędził ok. 18 godzin! Samolot ponownie wyleciał do Hongkongu w niedzielę o 10 rano lokalnego czasu i wylądował w miejscu docelowym 2 godziny później. Także nie bez komplikacji – jak donoszą branżowe media, tu także niezbędne były dwa podejścia do lądowania. Ostatecznie, po 33 godzinach od startu z Heathrow, pasażerowie mogli więc opuścić samolot w porcie docelowym.

Co ciekawe, mimo niezwykłych trudów związanych z tą podróżą, pasażerowie podkreślali, że załoga British Airways świetnie się nimi zajęła.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Manila pisze się przez jedno L.
tupungato, 13 października 2021, 18:06 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »