Fly4free.pl

Pasażerka otworzyła drzwi awaryjne i przespacerowała się po skrzydle samolotu!

Foto: Twitter / Avianews.com

Czy kobieta chciała zaczerpnąć świeżego powietrza? Być może tak, ale spotkają ją za to poważne konsekwencje – linia Ukraine International Airlines umieściła ją na swojej czarnej liście.

Jak donosi portal Avianews.com, do zdarzenia doszło w poniedziałek na lotnisku w Kijowie, gdy Boeing 737-800 linii UIA lecący z tureckiej Antalyi wylądował i oczekiwano na wypuszczenie pasażerów. Co się właściwie stało?

Jak relacjonuje serwis, kobieta otworzyła drzwi ewakuacyjne i… wyszła na zewnątrz samolotu, fundując sobie krótki spacer po jego skrzydle, co zresztą zostało uwiecznione na poniższym nagraniu. UIA informuje, że załoga szybko wezwała na pokład policję i służby porządkowe. Przepytywana kobieta nie była w stanie powiedzieć, dlaczego zdecydowała się na taki krok. Wiadomo tylko tyle, że pasażerka wracała z wakacji z mężem oraz dziećmi i że nie była pod wpływem alkoholu ani innych substancji.

Niestety dla niej, linia nie okazała pobłażliwości i wpisała ją na czarną listę. Oznacza to, że nie będzie ona mogła podróżować na żadnej trasie obsługiwanej przez UIA, choć ukraiński przewoźnik nie precyzuje, na jak długi okres czasu nałożono na nią tę sankcję.

Maszyna, w której otwarty został właz awaryjny, wróciła do regularnego latania 1 września.

Przypomnijmy, że podobny przypadek miał miejsce 2 lata temu, a w rolach głównych wystąpili wówczas pasażer z Polski i samolot Ryanaira.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Oj tam! Oj tam! W lutym tez wyszłam na skrzydło samolotu
Anna Ma, 1 września 2020, 20:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »