Fly4free.pl

Awantura w czasie lotu do Polski. Załoga przywiązała pasażera do fotela

straż graniczna
Foto: Straż Graniczna

Dwóch pasażerów lotu z Reykjaviku do Gdańska pobiło się na pokładzie. Obaj byli tak nabuzowani, że załoga nie była w stanie przemówić im do rozsądku. W efekcie jeden z nich został przywiązany do fotela.

Do całej sytuacji doszło w trakcie lotu z Islandii do Polski. Dwóch mężczyzn (w wieku 35 i 40 lat) z Rosji postanowiło rozwiązać jakiś konflikt, który mieli między sobą. Niestety wybrali do tego pokład samolotu.

– Według oświadczenia załogi, kilkukrotnie opuszczali oni swoje miejsca, nie reagowali na polecenia, wzajemnie się prowokowali i bili między sobą – relacjonuje Straż Graniczna.
W efekcie jeden z nich został przywiązany do fotela i w taki sposób dokończył swoją podróż. Obaj natomiast nie uniknęli konsekwencji. Na gdańskim lotnisku czekały już na nich służby, a samolot opuścili w asyście Straży Granicznej.
– 35-latek został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Badanie wykazało u niego 1,71 promila alkoholu. Za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego obaj zostali ukarani mandatami – dodaje Morski Oddział Straży Granicznej.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Mandatami po 500 zł zapewne, bo to chyba maksymalna, dopuszczalna stawka.Uważam, że za takie akcje konsekwencje finansowe powinny być znacznie bardziej dotkliwe - 5000 zł mandatu za taką akcję mogłoby działać prewencyjnie i kolejni awanturujący zastanowiliby się 2x zanim zignorowaliby polecenia załogi pokładowej. 
Kiwas, 6 października 2021, 15:35 | odpowiedz
Jestem tego samego zdania pięć tysięcy albo trzy miesiące puszki i odechce się ruskim chlać  
Kiwas Mandatami po 500 zł zapewne, bo to chyba maksymalna, dopuszczalna stawka.Uważam, że za takie akcje konsekwencje finansowe powinny być znacznie bardziej dotkliwe - 5000 zł mandatu za taką akcję mogłoby działać prewencyjnie i kolejni awanturujący zastanowiliby się 2x zanim zignorowaliby polecenia załogi pokładowej. 
Roman Sliwinski, 6 października 2021, 17:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »