Fly4free.pl

Niemal 40 mln turystów nie może się mylić. Leć do najczęściej odwiedzanego miasta świata!

Foto: Fallon Travels / Unsplash
Od Luwru, przez Moulin Rouge i rejs po Sekwanie, aż po doskonałe restauracje, a także Disneyland czy park Asterixa – magiczny Paryż to uniwersalny kierunek podróży. Sprawdzi się dla wielbicieli historii, miłośników sztuki, smakoszy, a także na romantyczny city-break, wakacyjny wypad całą rodziną lub z paczką znajomych, którzy wciąż pielęgnują swoje wewnętrzne dziecko.

Niemal 40 milionów ludzi – tyle w 2023 roku odwiedziło Paryż. Tym samym francuska stolica kolejny raz okazała się być najczęściej odwiedzanym miastem świata. Jedni wracają tu niemal co roku, innym wystarczy jednorazowa podróż, ale pewne jest jedno – choć raz w życiu trzeba do Paryża zawitać!

paryż
Foto: saiko3p / Shutterstock

Na romantyczny city-break i intensywne zwiedzanie

Być w Paryżu i nie zobaczyć żadnych oświadczyn – to prawie nierealne. Podobnie jak to, że znajdziesz ranking „najbardziej romantycznych miast świata” i w ścisłej czołówce nie będzie francuskiej stolicy. To właśnie dlatego dla wielu osób city-break w Paryżu – zwłaszcza ten z ukochaną osobą – jest spełnieniem marzeń.

Zaplanuj rejs po Sekwanie, pospaceruj z drugą połówką po Montmartre, wejdź lub wjedź na wieżę Eiffla, zorganizuj piknik na Polach Elizejskich i oglądaj zachód słońca z Pont des Arts, wydaj trochę pieniędzy w Galerii Lafayette i zarezerwuj stolik w jednej z polecanych restauracji serwujących wspaniałe dania francuskiej kuchni. Chcesz mieć piękną pamiątkę? Zainwestuj w profesjonalną sesję zdjęciową w najpiękniejszych zakątkach Paryża!

Wolisz intensywne zwiedzanie zamiast romantycznych uniesień? Koniecznie zajrzyj do licznych muzeów – Luwru, Musée d’Orsay, Musée de l’Orangerie, Centre Georges Pompidou czy Musée Marmottan Monet i Picasso. Zrób wycieczkę do Wersalu, wybierz się na występ w Moulin Rouge, zajrzyj do Notre-Dame i bazyliki Sacré-Cœur. Wielbiciele mocnych wrażeń nie mogą z kolei przegapić paryskich katakumb. 

Leć bezpośrednio z Krakowa
Do Paryża dolecisz z Krakowa dzięki bezpośrednim połączeniom linii easyJet i Air France. Sprawdź też inne propozycje na lato 2024 prosto ze stolicy Małopolski. Do wyboru jest aż 150 połączeń, a wśród nich znajdziecie m.in. Sardynię, Portugalię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcję, Włochy, Chorwację, Maroko, Cypr, Hiszpanię czy USA. Nie czekaj i już teraz zaplanuj swój wymarzony urlop.
Foto: Alex Segre / Shutterstock

Z dziećmi lub paczką znajomych

Choć utarło się, że Paryż to miasto zakochanych, w rzeczywistości francuska stolica świetnie sprawdzi się też w trakcie podróży z dziećmi lub paczką znajomych, którzy wciąż mają w duszy sporo dziecięcej radości. W końcu to właśnie pod Paryżem znajduje się najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie, czyli uwielbiany Disneyland (i Walt Disney Studio tuż obok). Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, to warto podzielić sobie wizytę w parkach na dwa dni – wtedy na spokojnie zdążysz skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Jeśli po spotkaniu z Piratami z Karaibów, Avengersami, bohaterami Krainy Lodu, Toy Story i wieloma innymi, nadal będzie Ci jeszcze mało tego typu atrakcji – nie ma problemu. 30 kilometrów do Paryża znajduje się także Park Asterixa, który także przyciąga tłumy turystów. Warto też zajrzeć do Aquaboulevard – największego parku wodnego w stolicy Francji, który jest szczególnie popularny latem, gdy można skorzystać także z zewnętrznej strefy rozrywki.

Lato 2024 jest dla Paryża szczególne!

Nie można zapomnieć, że w tym roku Paryż jest także gospodarzem Igrzysk Olimpijskich. Zmagania sportowców potrwają od 26 lipca do 11 sierpnia – jest to świetna okazja i czas, by odwiedzić francuską stolicę, jeśli jesteście fanami sportu. W przeciwnym wypadku warto mieć na uwadze, aby planować urlop w innym terminie – będzie zdecydowanie mniej ludzi, a i ceny znacznie spadną.

We współpracy z
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
40 mln nie może się mylić. Trochę jak stado baranów na strzyżenie...
RosaVonJungingen, 24 maja 2024, 14:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »