Fly4free.pl

Mikołajkowy przedłużony weekend w Paryżu za 633 PLN: loty z Krakowa, 4* hotel + darmowa wejściówka do jednego z najlepszych muzeów świata!

633 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Ekaterina Pokrovsky / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Sprawcie mikołajkową niespodziankę swojej podróżniczce/podróżnikowi i wybierzcie się na zimowy city break do jednej z najciekawszych europejskich stolic – do Paryża. Co czeka na miejscu? Spacery po Montmartre, wizyta na jednym z lodowisk przy jarmarku bożonarodzeniowym oraz gratka dla każdego, kto choć trochę interesuje się kulturą – darmowa wejściówka do Musée de l’Orangerie!

Na wycieczkę do Paryża polecicie w dogodnym terminie (sobota – poniedziałek) 4 – 6 grudnia. Czeka was bezpośrednia podróż z lotniska w Krakowie, realizowana na pokładzie samolotu linii lotniczej easyJet.

Zatrzymajcie się w 4* The Originals Boutique, Hôtel Maison Montmartre. Lokalizacja na terenie jednej z najsłynniejszych dzielnic miasta pozwoli wam poczuć niepowtarzalny paryski klimat, a designersko urządzone pokoje – zrelaksować się po dniu pełnym atrakcji.

Termin podróży: 4 – 6 grudnia
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: easyJet
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* hotel

Za weekendową wycieczkę do Paryża zapłacicie 633 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Podróż630 PLN/2 osoby

Kraków – Paryż – Kraków >>

Hotel636 PLN/2 osoby/pobyt

Pokoje 4* The Originals Boutique, Hôtel Maison Montmartre urządzono w oryginalnym, designerskim stylu. W każdym z nich znajdziecie duże łóżko, prywatną łazienkę, telewizor LCD, a z internetem łatwo połączycie się za pośrednictwem bezpłatnego WiFi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Musée de l’Orangerie to miejsce, które każda osoba interesująca się kulturą powinna odwiedzić choć raz w życiu. Szczególnie, że… w każdą pierwszą niedzielę miesiąca muzeum otwiera swoje podwoje całkowicie za darmo! Pamiętajcie jednak, iż liczba wejściówek jest ograniczona – musicie wcześniej zarejestrować się korzystając z tego linku.

Co czeka wewnątrz? Słynnej galerii sztuki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać: narodowe muzeum Ogrodach Tuileries zgromadziło zbiory prac najwybitniejszych przedstawicieli impresjonizmu i postimpresjonizmu: m.in. Moneta, Guillaume’a, Renoira, Cezanne’a oraz wielu innych!

Co warto zobaczyć podczas wycieczki?

„Paryż to zawsze dobry pomysł!” – chciałoby się zakrzyknąć za Audrey Hepburn, która w roli słynnej Sabriny miała okazję odwiedzić francuską stolicę. Tym razem polecam wybrać się tam w grudniu, by poczuć nastrojową atmosferę nadchodzących świąt: wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy, pojeździć na łyżwach, poszukać prezentów w mikołajkowy poranek oraz… na własne oczy zobaczyć jeden z najwspanialszych zbiorów prac najlepszych twórców impresjonizmu w Musée de l’Orangerie – i to całkowicie za darmo!

Zakwaterowani będziecie w słynnej dzielnicy Montmartre – siedzibie paryskiej bohemy, artystycznej cyganerii oraz wszelkiego rodzaju rozrywek. Odkrywanie miasta polecam wam właśnie od spaceru po jej wzgórzach, zatrzymując się przy jednym z punktów widokowych – na przykład przy bazylice Sacré-Cœur. Wolicie mniej „oklepaną” miejscówkę bez tłumu turystów? Ja szczególnie lubię widok nocnego Paryża z Place du Calvaire.

Najważniejsza atrakcja wycieczki tym razem będzie całkowicie za darmo: jak już wspominałem, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca możecie bez opłat odwiedzić Musée de l’Orangerie. Polecam nie spieszyć się w czasie wizyty: płótna pędzla największych mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu (zakochacie się we wspaniałych Liliach Wodnych Moneta!) zasługują na poświęcenie im więcej uwagi, niż tylko kilku szybkich spojrzeń. Wiedzieliście, że tamtejsze wnętrza zostały specjalnie zaadaptowane dla potrzeb eksponowanych dzieł, tak by wykorzystywać naturalny cykl światła w ciągu dnia (w końcu gdzie indziej, jak nie w przypadku impresjonizmu gra kolorów, świateł i cieni ma tak wielkie znaczenie)?

Foto: Luciano Mortula - LGM / Shutterstock
Foto: Ioan Panaite / Shutterstock
Foto: Ioan Panaite / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu osoby w pełni zaszczepione (min. 14 dni po podaniu drugiej dawki) lub posiadające negatywny wynik testu antygenowego lub PCR – zwolnione są z kwarantanny po przylocie do Francji.

  • Po powrocie do kraju czeka was kwarantanna, z której możecie uwolnić się wykonując test. Kwarantanna nie obowiązuje osób, które przyjęły pełen cykl szczepień.

  • Jesteście ciekawi co jeszcze czeka na was w Paryżu? Oto lista najważniejszych atrakcji francuskiej stolicy.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

  • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czy to ten kraj, gdzie nie chcą płacić lekarzom i pielęgniarkom, za to, że chcą pomagać innym, ale nie chcą brać udziału w ich w eksperymencie medycznym ? Dziękuję, postoję.
AgaZap, 16 września 2021, 15:27 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »