Fly4free.pl

Największy odkryty park wodny w Polsce już czynny! Ma blisko 5 hektarów

energylandia
Foto: Energylandia

Blisko pięć hektarów przestrzeni, kolejny rekord Polski i długa lista nowych atrakcji – tak można podsumować odnowiony, powiększony i otwarty na nowo Water Park w Energylandii. Park rozrywki w Zatorze, mimo trwających ograniczeń, nie zamierza zwalniać tempa i kolejny raz decyduje się otworzyć coś nowego dla swoich gości.

Sama strefa wodna w Energylandii nie jest nowością. Już wcześniej goście parku mogli korzystać z Water Parku, na który składały się dwie strefy – część basenowa i część ze zjeżdżalniami. Teraz park dołożył do tego jeszcze jeden element – Exotic Island. W efekcie cały Water Park zajmuje teraz powierzchnię blisko 5 hektarów, co czyni go największym odkrytym parkiem wodnym w Polsce.

W nowej strefie nie mogło zabraknąć zupełnie nowych atrakcji. Zacznijmy od Funky Monkey, czyli wodnego placu zabaw. Tu będą się dobrze bawić zarówno najmłodsi (nie zabrakło tu atrakcji dedykowanych specjalnie dla nich) jak i młodzież czy rodzice.

W instalacji zaprojektowano aż 5 zjeżdżalni, armatki wodne oraz zaskakujące ogromne wiadro wody! Na wspomnianej konstrukcji będziemy zjeżdżać z wysokości wynoszącej aż 12 m, czyli tyle co czterokondygnacyjny budynek! Poza zjeżdżalniami znajdziecie tam również armatki wodne, wylewki oraz duże i małe wiaderka – wyjaśnia Kris Kojder, rzecznik prasowy Energylandii.

Energylandia
Foto: Energylandia
Energylandia
Foto: Energylandia

Ci, którzy chcieliby po prostu wypocząć, mają do dyspozycji piaszczystą plażę z leżakami. A jeśli martwicie się, że zabraknie dla was miejsca, to spokojnie – postawiono ich aż cztery tysiące. Gdy zrobi wam się gorąco, skorzystajcie z Tropical Pools, czyli zupełnie nowej strefy basenowej. Na czas, gdy pogoda nie dopisuje, również przewidziano odpowiednie rozwiązanie, bowiem woda jest tutaj podgrzewana. A o bezpieczeństwo zabawy zadbają czujni ratownicy.

Wszystkie nowe atrakcje zajmują powierzchnię 19 500 mkw – dotąd niedostępnej dla odwiedzających. Co istotne, jeśli chcemy skorzystać z atrakcji Water Parku nie musimy kupować żadnych osobnych biletów. Dostęp do nich jest wliczony w cenę standardowej wejściówki do Energylandii.

Energylandia
Foto: Energylandia
Energylandia
Foto: Energylandia
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Taa w maseczce... Co za głupoty! 
Julian13, 7 lipca 2021, 9:12 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »