Fly4free.pl

Rajska wyspa ma dość tłumów! Będzie zakaz działalności turystycznej

panglao
Foto: MDV Edwards / Shutterstock
Przepiękna wyspa Panglao na Filipinach nie będzie mogła już prowadzić działalności turystycznej w dotychczasowej formie. Ten rajski, ale niewielki zakątek świata przyciągał tak wielu turystów, że władze w końcu powiedziały dość. I szykują znaczące ograniczenia dla odwiedzających.

Fenomenalne piaszczyste plaże, piękna rafa koralowa, turkusowa woda i jaskine, w których można zażyć kąpieli – to wystarczy, by opisać Panglao, jeden z najbardziej rajskich zakątków świata. Na korzyść wyspy działa też fakt, że z sąsiednią wyspą Bohol, która jest jedną z popularniejszych na Filipinach łączy ją most. Nie trzeba więc wynajmować łodzi, żeby się tu dostać. W efekcie chętnych na odwiedziny tej niewielkiej wysepki (ma zaledwie 80 km2) nie brakuje. Niedługo może się to jednak zmienić.

Lokalne władze wyspy chcą drastycznie ograniczyć działalność turystyczną w tym miejscu. To oznacza, że nie będzie tu można na przykład prowadzić hoteli czy oferować noclegów. Zakaz, który zaczyna obowiązywać już dzisiaj, ma sprawić, że turyści będą przyjeżdżać na wyspę tylko w odwiedziny. To znaczy, że przyjadą i wyjadą, ale nie będą tutaj spędzać swoich wakacji.

Na nadzwyczajnym spotkaniu gubernator Panglao zdecydował również, że wyspa nie będzie dostępna dla sprzedawców żywności. Turyści wielokrotnie skarżyli się, że ci celowo zawyżają ceny. Lokalne władze postanowiły więc, że do czasu znalezienia rozwiązania, taka działalność również będzie zakazana. Docelowo tutejszy rząd rozważa wprowadzenie z góry regulowanych cen lub stworzenie specjanych ulicznych marketów z jedzeniem.

Na kwestię zawyżonych cen zwrócił uwagę jeden z turystów odwiedzających Panglao. W mediach społecznościowych zaprezentował swój „paragon grozy” opiewający na równowartość ponad 2150 PLN za posiłek dla 9 osób. Post szybko stał się wirusowy i dotarł do lokalnych władz.

Jesteśmy wdzięczni mediom społecznościowym, ponieważ dało nam to solidny powód do opracowania rozporządzenia mogącego zapewnić ochronę i porządek turystom, którzy byli przez długi czas eksploatowani przez niektórych biznesmenów w Panglao i innych miastach skomentował sprawę Aris Aumentado, gubernator Panglao.

Zmiany wprowadzone przez lokalne władze to efekt tłumów turystów, którzy w sezonie przyjeżdżają tu każdego dnia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »