Oto najszczęśliwsze kraje świata. Na którym miejscu Polska?

Foto: Olga Danylenko / Shutterstock.com
Z najnowszego Światowego Raportu Szczęścia (World Happiness Report 2017) opracowanego na zlecenie ONZ, dowiadujemy się, które kraje mogą poszczycić się największym dobrobytem i zadowoleniem mieszkańców. Sprawdźcie, które państwa znalazły się światowej czołówce i na której pozycji uplasowała się Polska.

Twórcy rankingu wzięli pod uwagę szereg czynników: realne PKB na jednego mieszkańca, wsparcie socjalne, oczekiwaną długość życia w zdrowiu, swobodę w dokonywaniu życiowych wyborów, hojność oraz poziom korupcji.
W zestawieniu znalazło się 155 państw. Najmniej szczęśliwe, jak wynika z raportu, są kraje afrykańskie. Na samym końcu listy znalazły się: Tanzania, Burundi i Republika Środkowoafrykańska.

A jak wypadła Polska? Choć do pełni szczęścia jeszcze daleko, nasz kraj zanotował naprawdę duży awans – z 57. miejsca w zeszłym roku na 46. pozycję obecnie. Tuż za nami znalazł się Uzbekistan, Włochy i Rosja. Nieco lepiej wypadły za to Salwador, Ekwador i Nikaragua. Zmienił się także lider zestawienia.

Sprawdźcie, jak wygląda pierwsza 20-tka najszczęśliwszych krajów świata.

Komentarze

na konto Fly4free, aby dodać komentarz.
Był już taki artykuł. Za rok powtórka?
sdf, 22 marca 2017, 7:30 | odpowiedz
PiS doszedł do władzy i skoczyliśmy o 11 miejsc w górę. Ciekawe co na to kodziarstwo? :D
Eryk, 22 marca 2017, 10:36 | odpowiedz
Wzrosl socjal, korupcja w rzadzie drastycznie spadla-- i od razu ranking w gore!
ph, 28 marca 2017, 10:50 | odpowiedz

4 dni w Porto za 367 PLN: loty + noclegi

1 godzinę temu