Fly4free.pl

Czy to będzie największy turystyczny hit sezonu w Polsce? W końcu znamy datę otwarcia Orientarium!

Foto: ZOO Łódź
Imponujący kompleks przedstawiający faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej z ogromnymi wybiegami dla egzotycznych zwierząt, będący częścią łódzkiego ogrodu zoologicznego zostanie otwarty już 29 kwietnia – ogłosiły władze miasta. To drugi tego typu obiekt w Polsce po wrocławskim Afrykarium i…musimy przyznać, że robi niesamowite wrażenie.

Ogromny teren o powierzchni 10 piłkarskich boisk. W sumie 7 hektarów powierzchni, z czego 2 hektary pod dachem, gdzie wśród azjatyckiej przyrody znajdują się ogromne wybiegi dla egzotycznych zwierząt, m.in. największy w Polsce wewnętrzny wybieg słoni z niezwykłą atrakcją, czyli przeszklonym basenem, dzięki któremu można będzie obserwować kąpiele tych majestatycznych zwierząt. Ale to nie wszystko, bo w olbrzymim Orientarium swój dom znajdą też m.in. aligatory, makaki, orangutany czy niedźwiedzie malajskie. Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec, bo największą atrakcją Orientarium będzie podwodny tunel, mający około 26 metrów długości i 2,4 metra wysokości. W wypełnionych 2,5 mln litrów wody basenach znajdują się rekiny, płaszczki i inni mieszkańcy podwodnych głębin (w sumie ponad 1300 ryb). Tak, nie da się ukryć, że łódzkie Orientarium będzie jedną z największych turystycznych atrakcji tegorocznych wakacji. Nie ukrywają tego zresztą władze łódzkiego zoo, które szacują, że rocznie Orientarium będzie odwiedzało nawet 1,5 mln turystów! A teraz w końcu poznaliśmy ostateczną datę otwarcia tego obiektu – to już za nieco ponad tydzień!

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2018 roku i przebiegała bardzo sprawnie, jednak jego otwarcie było kilka razy przekładane: pierwotnie obiekt miał być otwarty we wrześniu 2021 roku, jednak ostatecznie otwarcie zostało opóźnione. Jeszcze niedawno Orientarium miało się otworzyć pod koniec marca, jednak władze ogrodu zoologicznego w Łodzi twierdziły, że nie wszystkie zwierzęta zaadaptowały się jeszcze w pełni do życia w nowym obiekcie. Ostatecznie tuż przed Wielkanocą władze Łodzi podały jednak oficjalny termin otwarcia: Orientarium będzie można odwiedzać od 29 kwietnia. Oznacza to, że jeśli jeszcze nie macie planów na majówkę, to być może wizyta w Łodzi jest dobrym rozwiązaniem.

Foto: zoo.lodz.pl

Największą niewiadomą pozostają ceny biletów, które mają być podane lada dzień. Prawdopodobnie będą one dwa razy wyższe od obecnych biletów wstępu do łódzkiego zoo, gdzie za bilet normalny trzeba zapłacić 35 PLN, 30 PLN za bilet ulgowy, a za bilet rodzinny (w formule 2+1 lub 2+2) od 85 do 100 PLN. Z drugiej strony, najpewniej posiadacze Karty Łodzianina będą mogli liczyć na zniżki.

Foto: zoo.lodz.pl
Foto: zoo.lodz.pl
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »