Fly4free.pl

Linia wykonała ponad 900 lotów do USA nielegalnie! Teraz ma zapłacić ponad 25 mln PLN kary

Foto: Karol Ciesluk / Shutterstock

Amerykański urząd lotniczy FAA nałożył karę w wysokości prawie 6,5 mln USD na niemiecką Lufthansę, która przez ponad rok wykonywała loty do USA na dwóch trasach bez uzyskania stosownych zezwoleń.

W lakonicznym komunikacie FAA czytamy, że Lufthansa nie dopełniła formalności dotyczących operowania na 2 trasach. Na czym polega problem? Wszyscy zagraniczni przewoźnicy mogą wykonywać regularne połączenia tylko na lotniska, które są umieszczone w ich operacyjnych specyfikacjach, zatwierdzonych przez amerykański urząd lotniczy. Tymczasem Lufthansa nie dopełniła tych formalności. O jakie połączenia chodzi?

Pierwsza trasa to połączenie na trasie Frankfurt-San Diego, na którym w okresie  od 22 marca 2018 do 27 maja 2019 roku Lufthansa wykonała ok. 600 rejsów. Druga to połączenie z Frankfurtu do Filadelfii, gdzie w okresie od 28 października 2018 do 10 kwietnia 2019 roku Lufthansa wykonała 292 loty swoimi Airbusami A330 i Boeingami 747.

W efekcie FAA zdecydowała się nałożyć na Lufthansę karę w wysokości prawie 6,5 mln USD, czyli 25 mln PLN. Dlaczego jest ona tak wysoka? Z komunikatu urzędu wynika, że niemiecka linia złamała przepisy specjalnie i uruchomiła połączenia, choć przedstawiciele linii doskonale wiedzieli, że nie mają stosownych zgód ze strony FAA.

Co na to Lufthansa? W krótkim komunikacie niemiecka linia napisała, że będzie w tej sprawie w pełni współpracowała z FAA. Jednocześnie Lufthansa podkreśla, że urząd w żaden sposób nie odniósł się do kwestii bezpieczeństwa samych lotów ani pasażerów, które stanowią dla niemieckiej linii absolutny priorytet.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »