Fly4free.pl

Będą odszkodowania za długi czas oczekiwania na bagaż? Jest taki plan!

walizki na lotnisku
Foto: Pfeiffer / Shutterstock
Maksymalnie 30 minut powinien wynosić czas oczekiwania na bagaż rejestrowany – uważają politycy za naszą zachodnią granicą. Ich zdaniem, jeśli pasażerowie muszą zbyt długo czekać na odbiór swoich rzeczy, powinni otrzymywać odszkodowanie – dokładnie tak, jak w przypadku opóźnionego lotu.

Podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym stało się już powszechną sprawą. To pozwala nam kupować tańsze bilety, wygodniej przemieszczać się już na miejscu, ale też zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy bowiem stawiać się na lotnisku zbyt wcześnie, by nadać swój bagaż, a potem nie tracimy go, kiedy czekamy na jego odbiór. Zwłaszcza w czasach, gdy wiele lotnisk ma problem ze sprawną obsługą pasażerów i ich rzeczy.

Dlatego niemieccy politycy ogłosili na łamach krajowych mediów, że ich zdaniem opóźnienie bagażu powinno mieć takie same konsekwencje jak opóźnienie samego lotu. Stefan Schmidt, przedstawiciel partii Zielonych w rozmowie z dziennikiem Tagesschau określił dość precyzyjnie, jak miałoby to wyglądać.

Polityk stwierdził, że akceptowalny czas oczekiwania na swoje walizki to maksymalnie 30 minut. Po tym czasie pasażerowie mogliby już domagać się odszkodowania. Pomysł pojawia się właśnie teraz, gdy mamy za sobą chaotyczne lato. W wielu portach lotniczych wystąpiły ogromne problemy z nadawaniem i odbieraniem bagażu rejestrowanego, wiele walizek zaginęło albo docierało do pasażerów dopiero po wielu godzinach czy wielu dniach. Partia Zielonych chciałaby więc zabezpieczyć pasażerów na taką okoliczność i zmotywować przewoźników (a co za tym idzie firmy handlingowe) do dbania o swoich klientów.

Taki pomysł nie do końca spodobał się rządowi. Władze obawiają się bowiem, że choć wprowadzenie takiej zasady, na pewno wyszłoby na dobre pasażerom, to mogłoby znacznie wpłynąć na samą branżę lotniczą w Niemczech. Co innego, gdyby taką zasadę wprowadzić na przykład w całej Unii Europejskiej – wtedy wszyscy musieliby jednakowo dbać o to, by bagaże zostały wydane na czas, a konkurencyjność na europejskim rynku nie będzie zachwiana.

Co myślicie o takim pomyśle? Zdarzyło wam się naprawdę długo czekać na bagaż rejestrowany? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Anetka..,każdy populistyczny polityk tym bardziej Zielony powie ci wszystko żeby podskoczyły sondaże.Grupa podróżników nawet tych ,,zaszczepionych" czyli nie myślacych to spora liczba potencjalnych wyborców. Zatem czytaj powyższe z uśmiechem politowania.
Semen6969, 4 listopada 2022, 11:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »