Fly4free.pl

Biblia pasażera: Odprawa online w Ryanair i Wizz Air krok po kroku

"Online check-in" polega na wprowadzeniu w odpowiednim miejscu na stronie danego przewoźnika danych wymaganego dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz wydrukowaniu karty pokładowej. Zasadniczo, w przypadku poszczególnych linii, procedura ta wygląda podobnie i można ją wykonać intuicyjnie, jednak dokonując odprawy online po raz pierwszy, zawsze dobrze się upewnić, czy wszystko robimy poprawnie. Możliwość samodzielnego odprawienia się i wydrukowania karty pokładowej przez pasażera jest dla przewoźników formą "cięcia kosztów", natomiast dla nas jako klientów, taka opcja pozwala skrócić czas oczekiwania w kolejce na lotnisku. Specjalnie dla mniej doświadczonych użytkowników Fly4free pisaliśmy już o tym, jak rezerwować loty w Ryanair i Wizz Air. Teraz, na przykładzie tych samych linii lotniczych, pokażemy Wam jak odprawić się przez Internet oraz udzielimy Wam kilku wskazówek dotyczących postępowania na lotnisku.

ODPRAWA W RYANAIR:

W przypadku tego przewoźnika odprawa online jest dostępna od 21 dni do 4 godzin przed planowanym odlotem (na stronie Ryanair widnieje nieaktualna informacja, że możemy jej dokonać dopiero 15 dni przed lotem). Jeżeli nie zdążymy odprawić się online na czas, będziemy musieli dokonać tego na lotnisku, za dodatkową opłatą za wydrukowanie karty pokładowej w wysokości 60£/60€. Odprawa na lotnisku rozpoczyna się na 2 godziny przed planowanym odlotem i kończy 40 minut przed godziną lotu zgodnie z rozkładem na lotnisku.

Aby w zaciszu swego domu odprawić się przez witrynę internetową Ryanair, najpierw należy wybrać sekcję „Zarządzaj rezerwacją”, znajdującą się na białym pasku w górnej części strony i z rozwijanej listy wybrać „Odprawa online”. Inne opcje z tej listy pozwolą nam na modyfikowanie naszej rezerwacji, np. poprzez dokupienie bagażu. Do odprawy będzie nam potrzebny ten sam dokument tożsamości, który zamierzamy wykorzystać podczas podróży, a więc dowód osobisty (w przypadku lotów w granicach Unii Europejskiej) lub paszport. Prawo jazdy nie jest akceptowanym dokumentem podróżnym.
r0

Następnie mamy do wyboru trzy opcje „zalogowania się”, przy użyciu poszczególnych danych naszej rezerwacji. W dwóch przypadkach, musimy znać numer naszej rezerwacji, z czego w pierwszym podajemy dodatkowo numer karty, z której korzystaliśmy przy płatności za lot, natomiast w drugim musimy znać adres e-mail wpisany podczas rezerwacji, a także miejsce odlotu i przylotu. Jeżeli zdarzyło nam się omyłkowo wyrzucić z naszej skrzynki mail z potwierdzeniem lotu i nie znamy numeru rezerwacji, możemy skorzystać z opcji 3, w której wystarczy podać datę wylotu, adres e-mail użyty przy zakupie biletu oraz miejsce odlotu i przylotu. Najpierw zaznaczamy wybraną opcję, po czym wypełniamy wymagane w niej dane i klikamy ODPRAWA ONLINE.
r1

Następnie na ekranie pojawi się szereg pytań, standardowo zadawanych podczas odprawy przez służby ochrony lotniska. Wynikają one z procedur bezpieczeństwa i dotyczą naszej znajomości ograniczeń dotyczących zawartości bagażu, warunków odprawy online oraz praw przysługujących pasażerom w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu. Aby odpowiedzieć twierdząco na wszystkie pytania, należy zaznaczyć pola po prawej stronie i kliknąć KONTYNUUJ:
r2

W kolejnym etapie pojawią się szczegóły naszego lotu. Jeżeli termin powrotu również jest krótszy niż za 21 dni, możemy odprawić się zarówno na lot wychodzący (wylot) jak i przychodzący (powrót). Jeśli nie, w odpowiednim czasie będziemy musieli w identyczny sposób ponownie znaleźć rezerwację i dokonać odprawy na lot powrotny. Można też odprawić na razie tylko jednego z pasażerów, a kolejne osoby mogą to zrobić później, w analogiczny sposób.

Jeżeli rezerwowaliśmy osobno lot w jedną stronę, osobno w drugą, aby dokonać odprawy na lot powrotny, będziemy musieli oczywiście od nowa „zalogować się” do odrębnej rezerwacji, powtarzając wszystkie poprzednie kroki.

Zaznaczamy pole obok nazwiska osoby, która chce się odprawić, wybieramy datę urodzenia pasażera, obywatelstwo oraz typ dokumentu, z którego będzie on korzystał podczas podróży. Do wyboru mamy: „EEA National Id Card”, czyli dowód osobisty lub „Passport”, czyli oczywiście paszport;) Następnie podajemy dane widniejące w wybranym dokumencie, takie jak: numer dowodu/paszportu, kraj wydania oraz data ważności.

Osoby, które zawarły niedawno związek małżeński, przed dokonaniem odprawy online powinny upewnić się, że nazwisko na rezerwacji jest zgodne z nazwiskiem w ich dokumencie podróżnym.
r3

Warto wspomnieć, że jeśli jeden z pasażerów wymienionych na rezerwacji dokonał odprawy online, wtedy pozostali pasażerowie z tej samej rezerwacji nie będą mogli dokonać żadnych zmian dotyczących dat lotów i powinni skontaktować się z biurem rezerwacji Ryanair. Inne usługi, takie jak dodanie bagażu rejestrowanego, opcji pierwszeństwa wejścia na pokład itp., można zamówić w trybie online.

Wprowadzane dane dokumentu podróżnego muszą zgadzać się z dokumentem, który zostanie przedstawiony na lotnisku przed wejściem na pokład samolotu. Sprawdzamy więc czy nie popełniliśmy żadnych błędów, a następnie klikamy pole „ODPRAWA”.

Pojawi się ostrzeżenie: „Jeśli wpisali Państwo swe dane tutaj, ponowna ich zmiana online nie jest możliwa. Prosimy o kontakt z naszymi biurami obsługi klienta.” Klikamy OK.
r4

W kolejnym kroku „Dodaj usługi” pojawi się opcja zarezerwowania przez internet wybranego miejsca w samolocie, za dodatkową opłatą w wysokości 47 zł od osoby za odcinek lotu. Na ekranie pojawi się schemat samolotu, na którym będzie można wybrać dostępne miejsca w rzędach objętych rezerwacją (nr 1, 2, 5, 15, 16, 17). Sugeruję aby zaznaczyć opcję „NIE, DZIĘKUJĘ”. Ponadto podczas procesu odprawy wyświetli się propozycja dodania innych zbędnych usług, takich jak ubezpieczenie, walizka na kółkach, sms z potwierdzeniem, wypożyczenie samochodu. Oczywiście cierpliwie odmawiamy ich zakupu. Jeżeli istnieje taka konieczność, w kolejnym etapie możemy dokupić bagaż rejestrowany dla poszczególnych pasażerów z naszej rezerwacji.

Następnie zostaniemy poproszeni o ostateczne potwierdzenie naszej decyzji o odprawie, klikamy więc odpowiednie pole.
r7

Czekamy kilkanaście – kilkadziesiąt sekund. Jeśli karta pokładowa nie wyświetli się, może pojawić się komunikat informujący nas, że proces trwa dłużej niż zwykle wraz z pytaniem o to, czy chcemy kontynuować oczekiwanie – oczywiście klikamy wówczas „OK”.

Następnie, gdy na ekranie pojawi się karta pokładowa, klikamy pole „DRUKUJ” i dla każdego z pasażerów drukujemy „boarding pass” (kartę pokładową) na osobnej kartce A4 (nie musi być w kolorze!). Warto też zapisać kartę na dysku („ZAPISZ JAKO PDF”), aby w razie jej zagubienia móc szybko wydrukować ją ponownie.
r8

Karta pokładowa:
r10

Ewentualnie też, po odprawie online każdy pasażer może do czterech godzin przed zaplanowaną godziną odlotu ponownie wydrukować swoją kartę pokładową, w podobny sposób jak powyżej – logując się do danej rezerwacji, z tą tylko różnicą, że na etapie, na którym wcześniej wpisywaliśmy dane dokumentu, należy zaznaczyć nazwisko odpowiedniego pasażera i wybrać opcję „DRUKUJ PONOWNIE”.
r11

Na lotnisku: Pasażerowie podróżujący z bagażem odprawianym (rejestrowanym) oraz ci, którzy nie odprawili się online, według zaleceń linii lotniczych, powinni przybyć na lotnisko ok. 2 godziny przed planowanym terminem odlotu. Należy stanąć w kolejce przy odpowiednim stanowisku nadawania bagażu, oznaczonym nazwą miasta, do którego lecimy (są one zamykane dokładnie 40 minut przed godziną lotu!). W razie braku karty pokładowej pobrana zostanie opłata za odprawę na lotnisku za wydrukowanie karty w punkcie odprawy.

Wszyscy obywatele spoza UE/EOG, niezależnie od wymagań wizowych, muszą przed udaniem się do stanowiska kontroli bezpieczeństwa na lotnisku przejść do stanowiska kontroli wizowej linii Ryanair w celu sprawdzenia dokumentów podróżnych i ostemplowania karty pokładowej uzyskanej online. Niedokonanie tej czynności spowoduje odmowę przewozu.

Jeżeli odprawiliśmy się online, wydrukowaliśmy kartę pokładową i nie przewozimy bagażu rejestrowanego, wówczas wystarczy jeśli stawimy się na lotnisku na około godzinę przed planowaną godziną lotu (chyba, że chcemy dłużej pochodzić po sklepach w strefie bezcłowej) i udajemy się od razu z bagażem podręcznym do bramek kontroli bezpieczeństwa.

Po prześwietleniu bagażu podręcznego itd. kierujemy się do bramki wejściowej do samolotu (jej numer odszukamy na ekranie na lotnisku). Co najmniej na 30 minut przed planowanym lotem, stajemy się przed odpowiednią bramką wraz z kartą pokładową i dokumentem tożsamości użytym podczas odprawy.

Wyjście do samolotu zostanie zamknięte na ok. 20 minut przed planowaną godziną odlotu. Należy też mieć przy sobie kartę pokładową na potrzeby kontroli przez załogę przy drzwiach samolotu.

ODPRAWA W WIZZ AIR:

W przypadku węgierskiego przewoźnika, odprawy przez Internet można dokonać w terminie od 14 dni do 3 godzin przed planowanym odlotem. W nowej odsłonie strony Wizz Air, w przypadku lotów do krajów strefy Schengen, odprawa online jest banalnie prosta, gdyż nie trzeba podczas niej podawać żadnych danych dokumentu tożsamości. W przypadku pozostałych lotów, procedura wygląda podobnie jak w Ryanair.

O sposobie, w jaki chcemy się odprawić (przez Internet czy na lotnisku) zdecydowaliśmy już podczas rezerwacji – osobno dla lotu tam i lotu powrotnego. Jeśli zdecydowaliśmy się na pierwszą opcję, odprawiamy się na stronie wizzair.com i drukujemy swoją kartę pokładową.

Jeżeli nie odprawimy się przez Internet, będziemy musieli to zrobić na lotnisku – jeżeli zdecydujemy się dopiero na miejscu, zapłacimy za odprawę 68 zł od pasażera za lot (chyba, że wcześniej wykupimy opcję odprawy na lotnisku za pomocą strony Wizz Air korzystając z opcji „dodaj usługę” lub telefonicznie – wówczas opłata wynosi 32 zł).

Pamiętajmy, że jeżeli planujemy podróż dłuższą niż 2 tygodnie, a dla lotu powrotnego wybraliśmy opcję odprawy online, na lot z powrotem będziemy musieli odprawić się przez Internet na miejscu (np. w kafejce/w hotelu lub łapiąc Wi-Fi w jakiejś knajpce) i wydrukować kartę pokładową. Jeżeli wiemy, że nie będzie takiej możliwości, możemy dokupić odprawę na lotnisku (najlepiej na stronie Wizz Air lub przez Telecentrum).

Dzieci w wieku poniżej 14 lat muszą podróżować w towarzystwie pasażera w wieku powyżej 16 lat i osoba ta musi w ich imieniu dokonać odprawy przez Internet. Pasażerowie podróżujący z niemowlęciem muszą wydrukować dla niego kartę pokładową i okazać przy bramce wejścia do samolotu.

Aby dokonać odprawy przez stronę internetową Wizz Air, z różowego paska w górnej części witryny klikamy sekcję „MOJE REZERWACJE” i odnaleźć daną rezerwację, wpisując w odpowiednie pola numer potwierdzenia (otrzymaliśmy go e-mailem) oraz nazwisko pasażera.

w00

Jeżeli samodzielnie dokonywaliśmy rezerwacji, możemy uprzednio zalogować się używając adresu e-mail jako identyfikatora, a następnie przechodząc do sekcji „Moje rezerwacje”.

w0

w000

Po zalogowaniu do konta myWizz, klikamy w profilu pole „Rezerwacje” i na liście „Moje rezerwacje” odnajdujemy lot, który chcemy odprawić, klikając obok niego w pole „Wyświetl rezerwację”.
w1

Wówczas zobaczymy status i szczegóły rezerwacji i będziemy mogli dokupić usługi dodatkowe (jak np. bagaż) dla danego pasażera. Jeśli do wylotu pozostało więcej niż 14 dni, będziemy mieli tu do dyspozycji jedynie opcję „DODAJ USŁUGI”. Pamiętajmy, że po dokonaniu odprawy przez Internet nie jest już możliwa zmiana nazwiska pasażera, daty i godziny oraz trasy lotu. Nadal jednak będziemy mogli zakupić dodatkowe usługi (np. dodać do rezerwacji duży bagaż podręczny lub rejestrowany). Przechodzimy do kolejnego kroku poprzez wybór pola „ODPRAWA”.
w2

Następnie wyświetli się lista pasażerów dla danej rezerwacji. Podobnie jak w Ryanair, możemy tu wybrać poszczególnych pasażerów, których zamierzamy odprawić. Aby dokonać odprawy online dla danej osoby, zaznaczamy obok jej nazwiska opcję „Odprawa”.
w3

W przypadku lotów do krajów znajdujących się w strefie Schengen, informacje dotyczące dokumentu podróżnego nie są wymagane, więc w kolejnym kroku musimy tylko potwierdzić znajomość warunków, poprawność danych oraz samą chęć odprawy.

w5

Jeśli natomiast wybieramy się poza strefę Schengen, na tym etapie odprawy online będzie nam potrzebny dokument tożsamości, który będzie używany podczas podróży – dowód osobisty (w przypadku lotów w granicach UE) lub paszport. Dla każdego z pasażerów z osobna, wybieramy typ dokumentu tożsamości, podajemy datę urodzenia, obywatelstwo, państwo wydania dokumentu, jego numer oraz datę upływu ważności. Jeżeli dane wprowadzone podczas odprawy przez Internet będą nieprawidłowe, pasażer może nie otrzymać pozwolenia na lot, dlatego sprawdzamy czy wpisaliśmy poprawne dane i czy zgadzają się one z dokumentem i klikamy „Dalej”.

w4

W kolejnym etapie, dla każdego z pasażerów, klikamy obok nazwiska „Wydrukuj kartę pokładową” i drukujemy je na osobnych kartkach A4 (czarno-biało lub w kolorze – bez różnicy). Aby zapisać kartę na dysku wybieramy opcję „Wydrukuj kartę pokładową w formacie PDF„, a następnie w programie otwierającym PDF’y klikamy ikonkę zapisu pliku. Na karcie pokładowej znajduje się informacja o tym, jaki rodzaj bagażu podręcznego wybraliśmy (mały czy duży).

w6

Na lotnisku postępujemy tak samo jak w przypadku linii Ryanair (jak wyżej).

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne – do dzieła!:)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
sprawdziłam przed chwilą w Ryanair i odprawę on line powinno się robić w okresie 15 dni do 4 godzin przed odlotem. Termin 21 dni jest przeznaczony w okresie letnim. po tym czasie może nam się nie udać zrobić odprawy on-line 21 dni przed wylotem.
anna, 28 września 2010, 14:29 | odpowiedz
Czy mogłabyś napisać gdzie dokładnie znalazłaś taką informację (wkleić link)? Sprawdziłam to przed chwilą i na stronie Ryanair nadal jest informacja, że "Pasażer może odprawić się online w związku z jednym lub oboma lotami w terminie od 21 dni do 4 godzin przed zaplanowaną godziną odlotu w witrynie www.ryanair.com." (http://www.ryanair.com/pl/pytania/kiedy-moge-dokonac-odprawy-online)
Dorota, 28 września 2010, 14:40 | odpowiedz
robiłam dwie rezerwacje (osobno wylot i powrót na maltę) jedną w czerwcu a drugą w lipcu a i na obydwu mam napisane , ze odprawa on-line jest w w terminie 15 dni do 4 godzin przed wylotem. po Twoim wpisie zadzwoniłam do ryanair i tam mi powiedziano o tych dwóch termionach. poniżej wklejam część rezerwacji : "NUMER POTWIERDZENIA REZERWACJI: ..... ABY ODBYĆ PODRÓŻ MUSZĄ PAŃSTWO DOKONAĆ ODPRAWY ONLINE I PRZEDSTAWIĆ WYDRUKOWANĄ KARTĘ(Y)POKŁADOWĄ(E) SŁUŻBOM KONTROLI NA LOTNISKU WRAZ Z WAŻNYM DOKUMENTEM PODRÓŻNYM. PASAŻEROWIE, KTÓRZY POJAWIĄ SIĘ BEZ KARTY POKŁADOWEJ, BĘDĄ MUSIELI UIŚCIĆ KARĘ ZA PONOWNE WYDRUKOWANIE KARTY POKŁADOWEJ W WYSOKOŚCI EURO40/GBP40. (Każda karta pokładowa musi być wydrukowana na oddzielnym papierze formatu A4). Odprawy online można dokonać w okresie od 15 dni do 4 godzin przed zaplanowaną datą odlotu. POTWIERDZENIE REZERWACJI – Wszystkie godziny lotu/ów podane są w czasie lokalnym."
anna, 28 września 2010, 14:54 | odpowiedz
wniosek z tego taki, że trzeba pilnować daty podanej w potwierdzeniu rezerwacji.
anna, 28 września 2010, 15:05 | odpowiedz
Czyli masz 2 rezerwacje w terminie letnim, a zgodnie z tym co pisałaś wcześniej, "termin 21 dni jest przeznaczony w okresie letnim. po tym czasie może nam się nie udać zrobić odprawy on-line 21 dni przed wylotem." Może coś się zmieniło, ale dziwne, że na stronie Ryanair nie ma takiej informacji;/ Z tego co pamiętam, to do niedawna był termin od 15 dni, ale od jakiegoś czasu został wydłużony. Ja na przykład mam rezerwację akurat na 19 października do Pizy, czyli dokładnie za 3 tygodnie - właśnie sprawdziłam i odprawa dla tego lotu jest już dostępna:)
Dorota, 28 września 2010, 15:06 | odpowiedz
ja rezerwację robiłam w czerwcu i lipcu a wylot i powrót mam na październik i właśnie się odprawiłam na powrót na 17/10:) czyli 21 dni przed wylotem. ale tak jak mówił mi człowiek z ryanair , że może się udać ale nie musi.
anna, 28 września 2010, 15:15 | odpowiedz
Czemu sluzy odprawa online w Wizzair? Z tego co wiem nie ma mozliwosci wyboru miejsc i wydruku karty pokladowej wiec i tak trzeba sie meldowac do stanowiska. Wyglada na to ze sluzy wewnetrznym procedurom Wizzair i zapobieganiu kolejnej oplacie
Wojtek, 29 września 2010, 12:25 | odpowiedz
@Wojtek: Jak już pisałam, po odprawie w Wizz Air oczywiście można (a nawet trzeba!) wydrukować swoją kartę pokładową - właśnie na tym m.in. polega odprawa. Zwykle w tanich liniach lotniczych obowiązuje zasada "kto pierwszym ten lepszy", dlatego zarówno w Ryanair jak i w Wizz Air nie ma możliwości wyboru miejsc (można jedynie wykupić tzw. "pierwszeństwo wejścia na pokład"). W obu liniach wprowadzenie odprawy online służy oczywiście obniżeniu kosztów, ponieważ pasażer samodzielnie wykonuje pracę, która należała dotychczas do obsługi lotniska;) Do stanowiska odprawy trzeba się zameldować w przypadku, gdy odprawiamy bagaż rejestrowany lub gdy nie mamy wydrukowanej karty pokładowej.
Dorota, 29 września 2010, 13:20 | odpowiedz
właśnie dostałam od Ryanair email z przypomnieniem o doprawie on-line i podali termin od 15 dni do 4 godzin przed odlotem.czyli jednak:)
anna, 1 października 2010, 9:42 | odpowiedz
mam na karcie pokladowej napisane MATRA a w dowodzie MARTA nie bedzie problemu zeby mnie wpuscic na poklad za odp dziekuje
marta, 6 października 2010, 19:57 | odpowiedz
Nie będzie. Mieści się ten błąd w limicie literówek.
Ewelina Karpowicz, 6 października 2010, 22:05 | odpowiedz
A ja mam pytanie,czy moge zapisac jakos na komputer odprawiony juz bilet,zeby przesłac maile do koleżanki.Ja nie mam drukarki i ona mi ma wydrukowa?
Marzena, 7 października 2010, 14:21 | odpowiedz
Tak, kartę pokładową (boarding pass) - czyli "bilet", który dostajesz po odprawie on-line, możesz zapisać w pliku .pdf i przesłać mailem.
Kamil Lodziński, 7 października 2010, 15:07 | odpowiedz
Dziekuje bardzo za szybką odpowiedz.Mam jeszcze jedno pytanie.Mam rezerwacje w dwie strony.I jak teraz odprawie sie to czy za miesiac(jak bede miała powrót)musze znów odprawiac sie na tą samą rezerwacje.Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam:)
Marzena, 7 października 2010, 15:34 | odpowiedz
Cześć, właśnie się odprawiłem online w Ryanair'erze. Teraz uświadomiłem sobie, że wybrałem typo dokumentu: paszport a wpsiałem dane z dowodu osobistego. Czy mogą z tym byc problemy na lotnisku? Pozdrawiam, Piotr
Piotr, 13 października 2010, 12:38 | odpowiedz
Ja mam problem zaznaczyłem odprawę na lotnisku (rezerwacja przed 1 kwietnia 20100) ale chciałem dziś zrobić odprawę on line i wydrukować karty żeby nie stać w kolejce. Po dodaniu danych osób (wpisać dane pasażera) i wyboru opcji - powrót do odprawy - nie mam okienka odpraw on-line ani wydruk karty pokładowej-nie wiem czy jest to błąd ich strony czy też coś źle wpisałem - wpisywałem każdą osobę osobno (każde dane osobno) i powrót do odprawy. W żadnym przypadku nie ma opcji odprawy dalej ani zaznczenie kwadracika zgodnie z instrukcją. Wiele razy sie odprawiałem ale pierwszy raz mi się tak zdarzyło. Przypuszczam że bład leży po ich stronie ale prosze o radę.
Adam, 13 października 2010, 21:11 | odpowiedz
witam ja mam problem innej natury a mianowicie w boarding pass przez pomylke mam wpisana narodowosc slowacka a nie polska i co z tym mam zrobic prosze o pomoc bilet jest na 26-10 czyli za tydzien !
tomek2150, 19 października 2010, 20:45 | odpowiedz
zapomnialem dodac ze chodzi o Ryanair
tomek2150, 19 października 2010, 20:47 | odpowiedz
Idź w dniu lotu do stanowiska Ryanaira. Nieodpłatnie poprawią ci błąd na karcie.
Ewelina, 20 października 2010, 9:38 | odpowiedz
mam podobny problem: na boardingpass zamiast poland mam portugal w obie strony. czy raianaier jest w stanie zmienic dane w systemie aby wydrukowac sobie boardingpass jeszcze raz? i czy to jest platne???? moze ktos sie z tym spotkał wczesniej??
piter, 7 listopada 2010, 13:15 | odpowiedz
Witam serdecznie. Na boarding pass z Ryanaira mam napisane Maciek a w dowodzie oczywiście Maciej. Czy muszę gdzieś się z tym udać? Czy to jest problem? Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję.
parsifal, 8 listopada 2010, 4:45 | odpowiedz
@ parsifal nie musisz nic robić, najwyżej potraktują to jako literówką nie zmieniającą Twoich danych.
osiek, 8 listopada 2010, 14:31 | odpowiedz
witam mam pewien problem z odprawa online w Wizzair, lece do Niemiec. uzupelniam dane do karty pokladowej i wybieram typ dokumentu tozsamosci: dowod osobisty, wypelniam numery itp, po czym zapisuje te dane i jak ponownie wchodze to typ dokumentu przestawia sie na INNY. drugi pasazer lecac ze mna ma paszport i ten paszport zostaje, a z dowodem mam jakis problem. Czy jezeli zostaiwe ta opcje INNY i podam numer dowodu to bede miala problemy na lotnisku? aaa i czytalam gdzies ze od 1 kwietnia przy odprawie online mozna poslugiwac sie tylko paszportem, jezeli masz tylko dowod odprawiasz sie na lotnisku za odplata, czy to prawda?? prosze o pomoc poniewaz lece juz 26.11.
natalia, 22 listopada 2010, 9:41 | odpowiedz
Mam ten sam problem co osoba wyżej. Wizz nie zapisuje mi dowodu jako dowodu, tylko jako INNY. Mam dokonac odprawy mimo to?
Michal, 28 listopada 2010, 20:17 | odpowiedz
{Kontynuacja tego co wyżej} Dokonałem odprawy, mimo że po zapisaniu formularza zmieniła się opcja na INNY i na karcie mam: Passport/Natl ID No.: tajne :) Passport/Natl ID Expiry 07/02/2016. Czy to znaczy, że wszystko jest ok? Myślę, ze jeśli by zapisało się jako INNY to by nie było "Passport/Natl ID No.", tylko coś w stylu "Other document", tak? I najważniejsze - czy jeśli coś się z ich systemem pochrzaniło i jednak zapisało mi jako INNY to będę mógł lecieć? Najbardziej się obawiam, że mnei nie wpuszczą...
Michal, 28 listopada 2010, 20:35 | odpowiedz
Raczej nie będzie problemu, w końcu to wina ich systemu. Skoro masz ID to znaczy dowód, więc wszystko jest OK :)
Hubert Olender, 28 listopada 2010, 20:38 | odpowiedz
Dzięki :). A tak w ogóle jak ktoś lecący Wizzairem np. poda w formularzu 'paszport', a wpisze nr dowodu to mogą być jakieś poważne konsekwencje?
Michal, 28 listopada 2010, 21:44 | odpowiedz
Czy gdyby odprawa była zakończona z dokumentem 'inny' to na bilecie byłoby to jakoś zaznaczone?
Michal, 29 listopada 2010, 22:12 | odpowiedz
@Michał : nie
Kamil Lodziński, 30 listopada 2010, 9:22 | odpowiedz
hej! blagam o odp! dokonałam wlasnie odprawy online na wizzair i popelnialam glupi bląd: wpisałam w polu nr dowodu tylko sam numer dowodu bez serii (czyli bez 3 pierwszych liter). i jak teraz? nie moge juz tego zmienic, a jest wlasnie napisane ze jesli są niezgodności to osoba moze nie zostac wpuszczona na poklad..! prosze o odp!! lece juz pojutrze! pozdrawiam!
Graga, 30 listopada 2010, 20:09 | odpowiedz
mam to samo pytanie co Michał. jak w systemie mają zapisany inny dokument, a podałem nr dowodu i jego waznosc poprawnie to co wtedy? nie wpuszcza mnie na poklad?! czy moze wystarczy odprawa platnie na lotnisku?
janus, 1 grudnia 2010, 12:39 | odpowiedz
Graga i Janus: na pewno trzeba zrobić normalnie odprawę online, a potem w dniu lotu, przed lotem iść do okienka odprawa ryanaira, odstać kolejkę i poprosić o poprawienie. Pytanie czy zrobią to odpłatnie, czy bezpłatnie? Inna opcja - iść na pałę do odprawy, spora szansa, ze nikt tego nie zauważy, ale jakieś tam ryzyko jest. Ostatnia wreszcie opcja, być moze najsensowniejsza - zadzownić na infolinię Ryanaira. Najtaniej wychodzi dzwonić na angielski lub irlandzki numer, z telefonii internetowej na przykład Skype, wyjaśnić w czym problem i porosić o zmianę. Powinna być bezpłatana. Na polską infolinię dzwonić nie warto, bo koszt romowy będzie gigantyczny.
Kamil Lodziński, 1 grudnia 2010, 21:31 | odpowiedz
zatem dziękuje za odp! tylko własnie że ja lecę z wizzair'em, a tam z obsługa wiadomo jak;) generalnie tez dzwoniłam na infolinię i pani powiedziała że na miejscu wydrukują mi nową kartę odpłatnie, po czym dowiedziałam się od znajomych że oni przecież nie mogą zmienić już moich danych więc sama nie wiem. Natomiast na lotnisku powiedziano mi że nie powinno być problemu- grunt że się nazwisko zgadza. Hmm taka różnica ztym ryanerem tam można a na wizz chyba nie..hm:] jutro wylot (oby!)
Graga, 1 grudnia 2010, 23:09 | odpowiedz
Dzięki. Kamil, a jak jest w przypadku wizzaira? Jest możliwość poprawy przez telefon? Jedyne czego się obawiam to to, że nie wpuszczą mnie na pokła...
janus, 2 grudnia 2010, 8:46 | odpowiedz
Na pokład na pewno cię wpuszczą, pytanie czy zażyczą sobie opłaty za wydruk karty, czy nie.
Kamil Lodziński, 2 grudnia 2010, 9:54 | odpowiedz
Pilne! Dokonałam odprawy on-line w Wizzair podając numer dowódu osobistego. Niestety przed kilkoma godzinami skradziono mi portfel wraz z dowodem. Czy mogę w takim razie lecieć na paszport? I czy są jakieś dodatkowe koszty?
Kasia, 2 grudnia 2010, 21:20 | odpowiedz
Nie spotkałem się z taką sytuacją. Bardzo współczuję. Poproś policję o zaświadczenie o kradzieży i przedstaw, jeśli będą robić problem. Na odprawie też pracują ludzie i powinni zrozumieć. Dla "systemu" nie jest to problem, może być co najwyżej problem dla człowieka, który będzie chciał na tym zarobić, zmuszając cię do ponownej odprawy w okienku i płacenia za to. Żeby mieć czas na załatwienie spraw przyjdź znacznie przed odlotem.
Kamil, 2 grudnia 2010, 22:05 | odpowiedz
Dzięki
Kasia, 2 grudnia 2010, 22:24 | odpowiedz
WAZNE!!!! jutro mam lot do niemiec... zarezerwowany przez wizzair. gdy wypelnialam karte pokladową... wszystkie dane wpisałam z dowodu a dałam paszport!! Co teraz? do wizzair nie umiem sie dodzwonić z powodu takiego że mam zablokowane numery na 0700 i 0800.! prosze o szybką odpowiedz co mam robic? czy polece?
justyna, 3 grudnia 2010, 18:10 | odpowiedz
wszystko juz tutaj przeczytałam.. prosiłabym bardzo osoby które już miały taką sytuacje o odpowiedz. a jezeli to nie mozliwe to moze ktos z panstwa sie bardziej orientuje?
justyna, 3 grudnia 2010, 18:27 | odpowiedz
Nic się nie stanie na 99,9%. Tylko weź ze sobą oba dokumenty :). 0,1% zostawiam na wypadek, gdyby kazali ci odpłatnie (46 zł) odprawić się jeszcze raz już na lotnisku.
Kamil Lodziński, 3 grudnia 2010, 18:29 | odpowiedz
a mam się gdzieś z tym zgłosić czy poprostu iść do bramki? i jak mi coś powią to wtedy... czy jak???
justyna, 3 grudnia 2010, 18:44 | odpowiedz
Piszę co ja bym zrobił, swoją decyzję musisz podjąć we własnym zakresie. Ja bym po prostu poszedł do odprawy i czekał na boarding.
Kamil, 3 grudnia 2010, 20:40 | odpowiedz
przy odprawie poszlo wszystko ok ;) byle numery dowodu się zgadzały.. ale... ;/ odwołali mi lot z powodu zlych warunków atmosferycznych ;/
justyna, 4 grudnia 2010, 15:04 | odpowiedz
Jak nie urok, to... Dzięki Justyno za opisanie sytuacji. Pamiętaj o swoich prawach: http://www.fly4free.pl/lot-opozniony-albo-odwolany-walcz-o-swoje/
Kamil, 4 grudnia 2010, 16:25 | odpowiedz
witam mam problem tego typu ze zamowilem bilety w dwie strony do londynu i spowrotem wylon mam 19grudnia i powrot 2 stycznia i juz zrobilem sobie odprawe online do londynu a jak zrobic odprawe w strone powrotna?? prosze o pomoc bo jestem w kropce i nie wiem co robic
gudek, 5 grudnia 2010, 15:17 | odpowiedz
Nie napisałeś jakie linie, ale domyślam się, ze Ryanair. Odprawa jest mozliwa zgodnie z regulaminem 14 dni przed lotem (w praktyce, nawet 21). Po prostu robisz to zbyt wcześnie :).
Kamil, 5 grudnia 2010, 15:42 | odpowiedz
no ok jak cos to wydrukuje sobie jeszcze raz te odpraawy ale mi chodzi o odprawe w druga strone jak to trzeba zalatwic?? czy na lotnisku czy po 19grudnia musze wejsc na strone ryanair i znow sie odprawic ??
gudek, 5 grudnia 2010, 20:13 | odpowiedz
Odprawa na lotnisku jest płatna. Odprawiasz się do lotu powrotnego tak samo jak wcześniej (znajdujesz rezerwację, wpisujesz dane i drukujesz) czyli 14 dni przed danym lotem.
Hubert Olender, 5 grudnia 2010, 20:18 | odpowiedz
aha czyli teraz jak juz sobie wydrukowalem na 19grudnia to pozniej np 26grudnia wejde na strone klikne odprawe zrobie tam wszystko wydrukuje i bedzie ok ??
gudek, 6 grudnia 2010, 0:04 | odpowiedz
Tak, dokładnie. Na każdy lot potrzebujesz oddzielnej karty pokładowej.
Hubert Olender, 6 grudnia 2010, 0:13 | odpowiedz
ok dzieki wielkie za informacje
gudek, 6 grudnia 2010, 0:40 | odpowiedz
ja jestem juz po moim locie:D heh udało się faktycznie:) u nas na lotnisku w poz w ogóle na to nie patrzyli (tylko sprawdzali czy się zgadza imię i nazwisko. Natomiast w Paryżu wszystko baaardzo dokładnie sprawdzali, więc kiedy pan sprawdzający doszedł do nr dowodu i zobaczył małą nieścisłość to aż zamyślił się na 2 sekundy:p ale ostatecznie odhaczył że jest ok, bo przecież numery się zgadzały:) w każdym razie w Paryżu oj baaaardzo dokładnie wszystko sprawdzają wiele razy..;) pozdrawiam!
Graga, 6 grudnia 2010, 1:07 | odpowiedz
Witam wszystkich ;) Trochę się uspokoiłam czytając te wypowiedzi... Mój problem jest taki, że "zjadłam" jedną cyferkę z numeru paszportu... Wylot już w poniedziałek a biuro obsługi klienta czynne jest od 8 rano... To znaczy, że będę miała bardzo niewiele czasu na załatwienie tej sprawy... Tylko poniedziałek rano... Dokonuję rezerwacji w ryanair. Prosze o pomoc :) Pozdrawiam.
Polipolka, 11 grudnia 2010, 12:40 | odpowiedz
Question do Kamila. Odnośnie odprawy online. Na stronce Wizza napisane jest "Odprawy przez Internet można dokonać od 7 dni do 3 godzin przed planową godziną odlotu." Okej tyle ze kiedy będzie istniała możliwośc zrobienia odprawy powrotnej to ja akurat będę w Rzymie, i nie bardzo chciałbym sobie zaprzątać głowę odprawą. CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZYSPIESZENIA ODPRAWY WCZEŚNIEJ NIŻ OWE 7 DNI?? Z góry dzięki za odpowiedz.
Camilos, 13 grudnia 2010, 7:40 | odpowiedz
Nie.
Kamil, 13 grudnia 2010, 8:47 | odpowiedz
Cześć, Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedz w sprawie skradzionego dowodu osobistego (wiadomość z 02.12.2010 r). Nie było żadnych problemów z legitymowaniem się paszportem, mimo że karta pokładowa była wypełniona na dowód osobisty. Ogólna zasada jest taka: IMIĘ i NAZWISKO na karcie pokładowej mają się zgadzać z imieniem i nazwiskiem na dokumencie tożsamości (do wyboru: dowód osobisty lub paszport).
Kasia, 13 grudnia 2010, 18:39 | odpowiedz
Dzięki bardzo za tą informację :)
Hubert Olender, 13 grudnia 2010, 18:41 | odpowiedz
Na karcie pokłądowej przynajmniej w Ryanie nie ma informacji o dokumencie. Taka informacja jest conajwyzej w ich systemie ale zazwyczaj jest zbyt mało czasu, żeby 180 pasażerów sprawdzali. Nie oznacza to jednak że zachęcam do podróżowania z innym dokumentem niż została zrobiona odprawa.
osiek, 13 grudnia 2010, 20:17 | odpowiedz
a ja zle wpisaląm adres email zamaist interia.eu dałąm nteria.eu che se odprawic on line, ak to bedzie? mozecie mo pomoz bo nie wiem czy sie odprawie, malo tego nie sciagli mi kasy zkonta ale jest potwierdzona rezerwacja. mozesz mi odpowiedziec na mejla?kroliczek414@interia.eu
karolina, 14 grudnia 2010, 14:17 | odpowiedz
siema 1 pytanie 3 w wizzair moznz drukowac odprawe do pliku np pdf?? prosze o pilna odp dzieki.
sprocket78, 19 grudnia 2010, 21:47 | odpowiedz
Witam! a ja mam teraz wielki problem ponieważ bukowałam bilet w angli wizzair na ich stronie wszystko by było dobrze gdyby nie to ze zaszła pomyłka w numerze paszportu i co teraz zrobic w tym przypadku czy bede miala utrudnienia na lotnisku, czy da rade jakos to odkrecic wczoraj byla odprawa robiona a wylot jest 26 grudnia takze jeszcze czas ?
Anna, 22 grudnia 2010, 13:38 | odpowiedz
Pytanko! Jeśli mamy reezrwacje na 3 osoby a lecą 2 to tylko odprawiamy 2 osoby:> Czy może byc odprawa wstrzymana dopóki 3 osoba się nie odprawi??
_JusTynkA_, 20 stycznia 2011, 8:51 | odpowiedz
Odprawiasz po prostu 2 osoby.
Hubert Olender, 20 stycznia 2011, 12:11 | odpowiedz
Witam Mam problem gdyż wpisałem imię Błażej a wyszło Baej, nie zwróciłem uwagi na to. Czy stanowi to problem z góry dziękuję.
Artur, 26 stycznia 2011, 12:22 | odpowiedz
Zapraszam do skorzystania z opcji "szukaj" na naszym forum. http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=583&p=9368&hilit=b%C5%82%C4%85d+w+nazwisku#p9368
Hubert Olender, 26 stycznia 2011, 12:53 | odpowiedz
czytałem właśnie to ale w sumie nie wiem dalej czy stanowi to problem a myślisz żeby wtedy zadzwonić do nich ?
Artur, 26 stycznia 2011, 13:21 | odpowiedz
Ciężko powiedzieć, możesz zadzwonić i się nie martwić.
Hubert Olender, 26 stycznia 2011, 13:30 | odpowiedz
W rezerwacji podałem paszport czy w odprawie Online mogę podac Dowód Osobisty .Lecę Wizz Air i Ryanair na Teneryfe przez Londyn Paszport ważny 5 miesięcy
Andrzej Zdunek, 4 lutego 2011, 19:38 | odpowiedz
Przy rezerwacji biletów w Rynair/Wizz Air nie podaje się żadnych danych z paszportu, tylko imię, nazwisko, e-mail, adres i telefon kontaktowy.
Hubert Olender, 4 lutego 2011, 19:55 | odpowiedz
Serdeczne dzięki za informacje.Rezerwacje robił dla mnie kuzyn biorąc wszystkie dane i podałem paszport myslałem ze to jest podawane Jeszcze raz dzięki
Andrzej Zdunek, 5 lutego 2011, 8:15 | odpowiedz
Hej a ja mam takie pytanie jeśli zaznaczyłem opcje odprawa na lotnisku i za nią zapłaciłem to będę musiał okazać tylko numer rezerwacji i oni mi wydrukują kartę pokładową? mam to sobie wydrukować, czy wystarczy, że zapisze??
majki, 7 lutego 2011, 21:20 | odpowiedz
Jeśli mamy wykupioną odprawę na lotnisku, udajemy do stanowiska odpraw i po okazaniu dowodu tożsamości otrzymujemy kartę pokładową.
Hubert Olender, 8 lutego 2011, 0:29 | odpowiedz
Dzięki bardzo za informacje. Pozdrawiam :)
majki, 8 lutego 2011, 17:29 | odpowiedz
W takim przypadku jeśli dowód osobisty ma termin ważności jako nieoznaczony, wpisujemy obojętnie 10, 15, 20 lat od dnia wydania dokumentu.
Dorota, 17 lutego 2011, 21:33 | odpowiedz
Chciałam zrobić odprawę przez internet w wizzair i musze podać datę ważności dowodu osobistego. Okazuje się, że osoba, której robię tą odprawę ma przy dacie ważności "czas nieoznaczony" (prawdopodobnie dlatego, że jest emerytem). Szczerze mówiąc nie spotkałam się z tym, że nie ma daty wazności dokumentu :) No i nie mogę zrobić odprawy online bez tej daty. Paszportu ta osoba nie ma, bo już myślałam o takiej opcji :) Co mogę zrobić z tą datą?? Błagam o podpowiedź :)
kasinek, 17 lutego 2011, 20:39 | odpowiedz
P.S. Oczywiście chodzi o to żeby nie zmieniać rodzaju odprawy na lotniskową ze względu na opłatę, ale jak inaczej się nie da no to trudno.
kasinek, 17 lutego 2011, 20:41 | odpowiedz
Dziękuję :-) Myślałam, że może jakaś przyszła data ale nie wpadłam na to, że ileś lat od dnia wydania :-) Jeszcze raz dzięki!
kasinek, 18 lutego 2011, 17:22 | odpowiedz
witam! moj przyjaciel zarezerwowal mi bilet i wpisal dane z paszportu czyli numer date waznosci, ale w nazwisku podal moje poslubne dwuczlonowe (ktore mam w dowodzie, bo wymieniony po slubie) ale nie wymienialam paszportu, w ktorym mam panienskie, czy moge miec problem z wejsciem na poklad? czy moge okazac dowod dla potwierdzenia danych mimo, ze w paszporcie tylko panienskie? bo odprawilam sie juz online, wiec co teraz? bardzo prosze o odpowiedz :) pozdrawiam
n, 2 marca 2011, 12:08 | odpowiedz
Ja miałam podobnie w locie, zadzwoniłam do nich i mi bezpłatnie zmienili dane.
Mlloda, 2 marca 2011, 13:11 | odpowiedz
musze wiec dzwonic, a dodam ze chodzi o ryanair
n, 2 marca 2011, 14:38 | odpowiedz
Z ta data w przypadku gdy termin waznosci jest nieoznaczony to pewne? Wpisac dowolna w przedziale 10 15 20 itp od daty wydania i bedzie dobrze? Prosze o potwierdzenie bo wlasnie mam taki sam przypadek. Dzieki z Gory Grzegorz
Grzegorz Grabowswki, 8 marca 2011, 11:06 | odpowiedz
Tak jak Dorota powyżej odpisała.
Hubert Olender, 8 marca 2011, 12:51 | odpowiedz
dzięki:-)
Kermit, 10 marca 2011, 13:37 | odpowiedz
Może wyjdzie na to,że nie umiem czytać ze zrozumieniem,ale nadal nie wiem jak mam postąpić. Wybrałam odprawę online w obie strony ponieważ podróż tam i z powrotem zamknie się w ciągu 4 dni.Czy odprawiając się przed wylotem będę mieć możliwość od razu odprawić się na podróż powrotną?
Kermit, 10 marca 2011, 16:31 | odpowiedz
Tak.
Kamil Lodziński, 10 marca 2011, 16:33 | odpowiedz
Hejka, Przeczytalam juz wszystkie posty powyżej, ale mam jednak pytanko: pomylilam 1 literkę w serii dow.os., odprawiłam się już online (wizzair) więc nie mogę już tego zmienić. Dodatkowo chciałabym dokupić bagaż na lotnisku,czy przy wykupieniu bagażu dostanę nową kartę pokładową a jeśli tak to czy mogą nieodpłatnie zmienić mi tą lierówkę? ( bez pobierania opłaty za odprawę na lotnisku).
justic, 16 marca 2011, 14:36 | odpowiedz
mam pytanko.. w wizz air sa do wydrukowania 2 rozne kartki jako karta pokladowa.. a jesli bede miala tylko jedna z dwoch to wpuszcza mnie do salomotu?? bo przez pomylke wydrukowalam 2 kartki takie same.. please odpiszcie mi szybko..jutro lece..
kat, 6 kwietnia 2011, 0:51 | odpowiedz
Nie wpuszczą. Obie karty (strony) mają swoje funkcje.
Kamil Lodziński, 6 kwietnia 2011, 7:48 | odpowiedz
Proszę o informację na temat odprawy w W!ZZ air, lot z Katowic do Barcelony i z powrotem. Uporałem się z odprawą on line w Katowicach, jednak w Barcelonie możliwa jest tylko odprawa na lotnisku. Pytanie na jakiej podstawie wpuszczą mnie na pokład? Na wydruku z odprawy on line nie ma słowa na temat wylotu z Barcelony, podobnie jest na fakturze. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.
Mateusz, 6 kwietnia 2011, 19:49 | odpowiedz
Przed lotem z Barcelony w terminalu zgłaszasz się do stanowiska odprawy Wizz Air, tam na podstawie dokumentu (paszport, dowód) otrzymasz kartę pokładową. Warto też, byś zanotował numer rezerwacji (litery i cyfry, np. X84FG7)
Ewelina, 6 kwietnia 2011, 19:52 | odpowiedz
Dzięki! :)
Mateusz, 7 kwietnia 2011, 9:15 | odpowiedz
witam lece wizz air dokonalam odprawy online dla mnie i noworodka ale na karcie pokladowej dziecka nie ma kodu kreskowego, jest tylko na mojej Co mam zrobic?
asia, 9 kwietnia 2011, 20:04 | odpowiedz
http://www.fly4free.pl/latanie-z-dzieckiem-ryanair-wizz-air-lot/
Kamil, 9 kwietnia 2011, 20:11 | odpowiedz
Niestety Kamil na tej stronie nie ma informacji, czy na karcie pokladowej noworodka jest kod kreskowy. Wiem, ze w Ryanair kod osoby doroslowej jest kodem dla dziecka, ale nie wiem czy w Wizzair jest tak samo. Moze nie zaznaczylam czegos przy odprawie online? Moze ktos z rodzicow pamieta, czy na karcie noworodka tez jest kod kreskowy? Z gory dziekuje za pomoc
asia, 9 kwietnia 2011, 20:27 | odpowiedz
Mam pytanie czy przykład karty pokładowej Wizzair , który jest dostepny na stronie jest aktualny?
Kacper ;), 11 kwietnia 2011, 16:04 | odpowiedz
Na jakiej stronie jest ten przykład karty ?
Hubert Olender, 11 kwietnia 2011, 16:29 | odpowiedz
na wizzair .com
Kacper ;), 12 kwietnia 2011, 19:35 | odpowiedz
Trochę nieaktualny mają ten screen przykładowej karty. Jeśli dobrze wypełniłeś swoje dane, to nie ma czym się stresować, wszystko jest OK. Wystarczy wydrukować i lecieć.
Hubert Olender, 12 kwietnia 2011, 19:53 | odpowiedz
Dzięki za odpowiedz :) Bo mi na karcie pokładowej na copi dla lotniska to mam tylko nazwisko ale juz nie mam numeru paszportu a na przykładzie jest napisane ?
Kacper ;), 12 kwietnia 2011, 20:06 | odpowiedz
Teraz imię i nazwisko widnieje, bez numerów dowodów/paszportów.
Hubert Olender, 12 kwietnia 2011, 20:23 | odpowiedz
witam !!!czy robiąc odprawę online wydrukuję od razu bilet na lot powrotny?pozdrawiam.
artur, 21 kwietnia 2011, 9:07 | odpowiedz
Tak, jeśli system na to pozwala (Ryanair zazwyczaj 14 dni przed danym lotem, Wizz Air 7 dni przed lotem).
Hubert Olender, 21 kwietnia 2011, 12:57 | odpowiedz
Mam problem. Koleżanka odprawiała mnie online do Paryża (Wizzair) i niestety wpisała zły nr dowodu osobistego. Na karcie pokładowej na powrót wszystko już jest w porządku. Ktoś może pomóc?
Zuzia, 3 maja 2011, 16:41 | odpowiedz
Tak, telefon do WizzAira lub nie przejmować się tym.
Maniek, 3 maja 2011, 17:16 | odpowiedz
Dzięki ;) telefon dużo pomógł :)
Zuzia, 3 maja 2011, 17:24 | odpowiedz
Mam pytanie drukowałem karty pokładowe Rynair i skonczył mi się akurat tusz kolorowy i wydrukowało mi na rózowo chodzi mi o imie nazwisko obywatelstwo nr rezerwacji itp natomiast ten kod czy jak to nazwac jest normalnie na czarno czy będzie jakiś problem z odprawą ?
Paweł, 23 maja 2011, 22:22 | odpowiedz
Witam, mam pewien problem. Mianowicie kiedy chcę zrobić odprawę online, po wpisaniu wszystkich potrzebnych informacji klikam "zatwierdź", ale zamiast przejść do następnej strony wyskakuje mi napis, że czas sesji został zakończony. I choćbym nie wiadomo jak szybko wpisywała ciągle dzieje się to samo. To jakiś błąd w systemie, czy może u mnie na komputerze? Wspomnę jeszcze, że chodzi mi tu o Wizzair. Proszę o szybką odpowiedź ;)
Lola, 3 czerwca 2011, 17:39 | odpowiedz
Witam, ja zrobilem odprawe online z wizzara, przyszlo wszystko elegancko na maila, lecz po paru dniach zaznaczylo mi to samoistnie jako spam i usunelo z poczty. Czy jest mozliwosc ponownego dostania takiej odprawy? Na stronie wizzar trzeba podac kod potwierdzajacy, a mail mi sie usunal :( Da sie to jakos zrobic ?
Pyziu, 8 czerwca 2011, 12:52 | odpowiedz
Zaloguj się na swój profil na stronie Wizz Air, masz tam wszystkie rezerwacje i numery potwierdzenia.
Hubert, 8 czerwca 2011, 13:04 | odpowiedz
Witam ! Wiem że nie raz bylo to juz walkowane ale chce sie upewnic. 15 czerwca wylatuje z Wizzaira z Katowic do Londynu. Podczas odprawy on-line pomyliłem pierwsza litere numeru paszportu mojego kumpla :( Napisalem do Wizzair meila z opisem calej tej sytuacji i poczekam co odpisza, ale chcialbym sie zapytac czy to bedzie przezkoda nie do przejscia ten błąd ? Gdy sciagłem karte pokładową w pdf. to w kopii dla lotniska jest podane tylko Imię i Nazwisko, bez numeru dokumentu tozsamosci, zas w kopii dla mnie jest ten numer podany. Help !
rooney, 8 czerwca 2011, 16:40 | odpowiedz
Bedą z powodu tej literowki numeru paszportu klopoty ? Czy mozna poprzez telefoniczna rozmowe z centrum obslugi Wizzair naprawic ten bład ? Z góry dzieki .
rooney, 8 czerwca 2011, 22:56 | odpowiedz
Nie powinno być problemów, dla spokoju możesz zadzwonić do Wizz Air.
Hubert, 8 czerwca 2011, 23:05 | odpowiedz
tez mysle z na polskim lotnisku wielkich klopotow nie bedzie, ale obawiam sie co bedzie w Londynie . Postaram sie tam dzisiaj zadzwonic i napisze co odpowiedziala .
rooney, 9 czerwca 2011, 11:33 | odpowiedz
po rozmowie z Pania z Wizzair, kazala mi odprawic sie odplatnie na latnisku, a wiec tragedii nie ma :)
rooney, 13 czerwca 2011, 14:57 | odpowiedz
kurde dzwoniąc zapomnialem sie spytac, ale moze ktos mi pomoze. zrobilem odprawe online lecz sie pomylilem, i kazala mi pani z wizzair zrobic jeszcze raz odprawe na lotnisku, czyli bagaz ktory wykupilem on-line mi przepada i musze wykupic na nowo podczas odprawy na lotnisku ?? z góry dzieki
rooney, 13 czerwca 2011, 21:56 | odpowiedz
witam mama problem z odprawa online. chodzi mianowicie o to ze wylot i powrot mam na jednej rezerwacji. lece do polski 02.07 i wracam 23.07,ale w miedzyczasie 12.07 konczy mi sie waznosc dowodu,a w polsce odbieram nowy. probowalem sie odprawic na pierwszy lot bo na powrot i tak jeszcze za wczesnie,a dowod przeciez wciaz mam wazny, ale po wpisaniu danych daty waznosci dowodu i kliknieciu odprawa wyskakuju ramka [ data waznosci dokumentu nie moze byc krotsza niz data powrotu podrozy]przeciez chcialem sie odprawic w jedna strone a dowod przeciez mam jeszcze wazny. co powinienem zrobic? czy bede musial placic za odprawe na lotnisku. z gory dzieki za odpowiedz
karba, 16 czerwca 2011, 23:02 | odpowiedz
@ karba Może na paszport się odpraw? Jeśli nie to pozostaje telefon do Wizz Air.
Hubert, 16 czerwca 2011, 23:20 | odpowiedz
zapomnialem dodac ze chodzi o ryanair, paszportu nie posiadam inaczej nie zbylo by problemu, sytuacja wydaje mi sie absurdalna bo przeciez dowod mam wciaz wazny,z tym dzwonieniem to troche problem bo angielski jest sredni raczej bedzie ciezko wyjasnic taka sytuacje. wychodzi na to ze online sie nie moge odprawic, a na lotnisku za 40 funtow bede mogl, absurd. czy moze beda wstanie zrozumiec[angielski sredni]sytuacje na lotnisku?
karba, 16 czerwca 2011, 23:35 | odpowiedz
Zawsze możesz na polską infolinię zadzwonić.
Hubert, 16 czerwca 2011, 23:59 | odpowiedz
z uk nie mozna na polska. probowalem ze wszystkich sieci
karba, 17 czerwca 2011, 0:34 | odpowiedz
czy w ryanie do odprawy przedstawia się tylko jedną kartą pokładową, czy trzeba zrobić też jej kopię? dotąd latałem jedynie wizzem - z dwoma kartami na lot :)
skołowany nieco, 24 czerwca 2011, 18:39 | odpowiedz
Tylko jedną, odcinek dla linii lotniczych jest odrywany przez obsługe :-)
Andi, 24 czerwca 2011, 18:56 | odpowiedz
dzięki za szybką odpowiedź!
oświecony, 25 czerwca 2011, 9:18 | odpowiedz
Wiem, ze pewnie powiele temat..ale bardzo sie stresuje. 29.06 mam leciec do londynu przez Rayanair - zrobilam dzis pracy check-in online i ciagle mam wrazenie ze pewnie zle wpisalam nr paszportu. Poniewaz czesto wydaje mi sie ze czegos nie zrobilam, choc zrobione zsotalo (drzwi, wylaczenie zelazka i wracanie sie do domu:P) teraz tez mam takie meczace wrazenie - a obsluga klinta juz nie pracuje. Podejrzewam, ze jednak pewnie nie popelnilam bledu. Ale jesli nawet - czy bedzie to duzy problem. Czy nie wpuszcza mnie na samoot? Czy raczej bedzie trzeba cos doplacic?
madzikowa, 27 czerwca 2011, 21:12 | odpowiedz
@ madzikowa Ogólna zasada jest taka: IMIĘ i NAZWISKO na karcie pokładowej mają się zgadzać z imieniem i nazwiskiem na dokumencie tożsamości (do wyboru: dowód osobisty lub paszport). Nie powinno być problemów.
Hubert, 27 czerwca 2011, 21:18 | odpowiedz
dziekuje:* troche sie uspokoilam..
madzikowa, 28 czerwca 2011, 0:46 | odpowiedz
witam, mam pytanko czy w wizzair można po odprawie online zapisać karte w pdf?? lub przesłać ją mailem albo udostępnić jakoś inaczej innej osobie która by ją mogła wydrukować?? chodzi o to że sama chce zrobić odprawę w domu, a u znajomych wydrukować, bo nie mam drukarki
ola, 28 czerwca 2011, 20:28 | odpowiedz
Można zapisać w pdf. Sprawdziłem dzisiaj na swojej odprawie ;)
aarongeru, 28 czerwca 2011, 21:16 | odpowiedz
Czy pomimo wybrania i opłacenia odprawy na lotnisku mogę wybrać i odprawić się online ( dot. wizzair ) ?
kolo, 30 czerwca 2011, 23:15 | odpowiedz
WAŻNE! za dwa tygodnie mam wylot do Hiszpanii, lecz w odprawie online popełniłam błąd zamiast napisać KATARZYNA napisałam KATRZYNA czy będzie to stanowiło jakiś poważny problem na lotnisku ? Lece linią Rayanair. Prosze o szybką odpowiedź
Kasia, 9 lipca 2011, 11:09 | odpowiedz
@ Kasia Zerknij na wcześniejsze komentarze, już padła odpowiedź na to pytanie.
Hubert, 9 lipca 2011, 11:28 | odpowiedz
napisałeś '' Ogólna zasada jest taka: IMIĘ i NAZWISKO na karcie pokładowej mają się zgadzać z imieniem i nazwiskiem na dokumencie tożsamości (do wyboru: dowód osobisty lub paszport) '' brak jednej literki będzie to problem ? przepraszam, ale bardzo się stresuje że cos będzie nie tak :)
Kasia, 9 lipca 2011, 16:24 | odpowiedz
Jeszcze wcześniejesze komentarze :) Nic się nie stanie można mieć 2-3 literówki w imieniu/nazwisku.
Hubert, 9 lipca 2011, 16:47 | odpowiedz
to dobrze, dziękuję bardzo :)
Kasia, 9 lipca 2011, 16:59 | odpowiedz
Od kilku dni probuje odprawic sie online i za kazdym razem po wpisaniu danych wyskakuje mi info strona wygasla. Na domiar tego nie moge polaczyc sie z customer service. prosze o pomoc
Ewelina, 11 lipca 2011, 15:12 | odpowiedz
zapomnialam dodac ze lece z Wizzair.
Ewelina, 11 lipca 2011, 15:15 | odpowiedz
@ Ewelina Ile dni do odlotu zostało? Może spróbuj z innej przeglądarki.
Hubert, 11 lipca 2011, 18:05 | odpowiedz
WITAM PRZY ODPRAWIE PODAŁAM ZŁY NUMER PASZPORTU CO MOGĘ Z TYM ZROBIĆ
SILVANO, 11 lipca 2011, 20:26 | odpowiedz
@ SILVANO Zerknij na wcześniejsze komentarze, podobny problem już się pojawił w pytaniach.
Hubert, 11 lipca 2011, 21:18 | odpowiedz
witam, Przy rezerwacji biletu na lot, na ostatniej karcie nie wpisałam danych z paszportu lub dowodu, zatwierdziłam rezerwację, otrzymałam kod ... i teraz nie mogę wrócić już do tej strony by to uzupełnić. czy wystarczy że podam nr z paszportu dopiero przy odprawie on-line?
megi, 15 lipca 2011, 0:52 | odpowiedz
@ megi Przy rezerwacji biletów nie wpisałaś danych z dowodu/paszportu (poza imieniem i nazwiskiem), bo się ich tam nie wpisuje, tylko podczas odprawy online.
Hubert, 15 lipca 2011, 1:16 | odpowiedz
Hej, za kilka dni lecę po raz pierwszy samolotem i mam pewne wątpliwości, czy prawidłowo wykonałem odprawę przez internet. Chodzi mi o to, czy karta podkładowa, na której znajdują się informacje na temat wylotu z lotniska w Polsce (20.07) jest również ważna na lotnisku w Oslo (29.07)? Na maila otrzymałem plan podróży(?), na którym znajduje się opis lotu tam i z powrotem, ale np. na koncie wizzair w zakładce "moje rezerwacje" znajduje się jedynie info o locie z Polski do Norwegii. Czy na lot z powrotem powinienem dostać osobny kod potwierdzenia czy coś takiego? Pozdrawiam Michał
Majkel, 15 lipca 2011, 11:51 | odpowiedz
@ Majkel Karta pokładowa jest ważna na lot w jedną stronę, musisz się odprawić na lot powrotny. Natomiast potwierdzenie rezerwacji możesz mieć na lot w obie strony.
Hubert, 15 lipca 2011, 12:48 | odpowiedz
Dzięki, widocznie opcja odprawy na lot powrotny nie jest jeszcze aktywna. Niepokoi mnie brak informacji o locie z Oslo do Katowic w "moich rezerwacjach" na koncie, jest tylko potwierdzenie daty wylotu z Katowic, tak samo w zakładce "mój profil" pod "moje ostatnie rezerwacje". Czy tak powinno być? Pozdrawiam Michał
Majkel, 15 lipca 2011, 15:30 | odpowiedz
@ Majkel Zobacz ile masz dni to lotu, to będziesz wiedział czy odprawa online jest możliwa. Jeśli nie masz natomiast potwierdzenia tego lotu powrotnego, to może kupiłeś lot w jedną stronę. Ciężko coś więcej powiedzieć bo za mało informacji mam, załóż temat na forum i tam dokładnie opisz sytuację i pomożemy :)
Hubert, 15 lipca 2011, 16:08 | odpowiedz
Hej, dzięki, opisałem dokładniej sytuację na forum w "Wizzair, prośba o wyjaśnienie". Pozdrawiam :)
Majkel, 17 lipca 2011, 12:45 | odpowiedz
Witam! Mam pytanie. Za kilka dni lece wizzair, wybralam opcje check-up online. Mam paszport polski, wydany przez konsula w Kolonii. Jakie panstwo podac jako "panstwo wydania paszportu"????
salcia, 19 lipca 2011, 22:28 | odpowiedz
@ salcia Na paszporcie nie ma kraju wydania paszportu? Sądzę, że należy wpisać kraj - Polska.
Hubert, 19 lipca 2011, 22:52 | odpowiedz
Wielkie dzieki!!! W koncu to przeciez polski paszport, wiec skoro wydal go konsul, to jako urzedowy reprezentant Polski w innym kraju.
salcia, 19 lipca 2011, 23:00 | odpowiedz
witam potrzebuje rady,kupujac bilet siostrze i jej sykowi (2 Latka)pomylilem nazwisko,poprostu wpisalem siostry a on ma nazwisko ojca,wiec kupilem drugi bilet juz z prawidlowym nazwiskiem ale teraz jest problem z odprawa bo nie mozna odprawic dziecka na oddzielnej rezerwacji.Dzieki za pomoc
ziolek, 24 lipca 2011, 18:14 | odpowiedz
@ ziolek Trzeba połączyć te rezerwacje. Skontaktuj się z linią lotniczą.
Hubert, 24 lipca 2011, 19:47 | odpowiedz
hej Mam pytanie odnośnie wypełniania formularza odprawy online, a mianowicie: mam małe dziecko 5-miesięczne i wyrabiałam mu paszport w Londynie w polskiej ambasadzie, jest to paszport tymczasowy na okres 1 roku, wydany przez polskiego konsula i moje pytanie jest następujace-podczas wypełniania formularza pojawia sie opcja "państwo wydania dokumentu tożsamości" Co powinnam wstawić- Polska czy Wielka Brytania? Wydaje mi sie, że to będzie Polska, ale może sie mylę...proszę o pomoc w tej kwesti. Z góry dziękuje :)
kasiorek, 25 lipca 2011, 9:46 | odpowiedz
Na ile dni przed odlotem mogę się odprawić w Ryanair? Bo tu pisze 21, a na stronie ryanair 15, nawet 14. Ile dni? dziękuje z góry
Mikołaj, 29 lipca 2011, 7:50 | odpowiedz
@ Mikołaj Zazwyczaj na 2 tyg. przed odlotem można się odprawić. Jednak czasem system pozwala na odprawę online 21 dni przed podróżą.
Hubert, 29 lipca 2011, 11:01 | odpowiedz
mam bardzo pilne pytanie. podalem zly nr paszportu podczas odprawy online w ryanair nr roznia sie ostatnia cyfra. czy to duzy blad ? i w paszporcie mam 2 imiona a podalem tylko jedno pierwsze. moga byc problemy ? bardzo prosze o szybka pomoc na forum lub maila. lot mam w poniedzialek.
semi, 30 lipca 2011, 19:26 | odpowiedz
@ semi Zerknij na wcześniejsze komentarze, podobny problem już się pojawił kilkukrotnie w pytaniach.
Hubert, 30 lipca 2011, 19:35 | odpowiedz
podobny. ale nikt nie mial roznicy ostatniej cyfry. powinno byc 9 a jest 0. a lece z oslo jutro. koniecznie to poprawiac czy raczej na pelnym luzie bys wchodzil ?
semi, 31 lipca 2011, 14:11 | odpowiedz
@ semi Zerknij proszę na komentarz: "madzikowa", "SILVANO", "Polipolka" i "rooney" - zadali identyczne pytania. Ogólna zasada jest taka: IMIĘ i NAZWISKO na karcie pokładowej mają się zgadzać z imieniem i nazwiskiem na dokumencie tożsamości (do wyboru: dowód osobisty lub paszport). Nie powinno być problemów.
Hubert, 31 lipca 2011, 14:27 | odpowiedz
Witam, lecę 14 sierpnia z Ryanair Londyn-Bydgoszcz i właśnie zrobiłam odprawę online. Wracam z Bydgoszczy do Londynu 26 sierpnia. Wydrukowałam kartę pokładową ale tylko na lot do polski, na lot powrotny nie było możliwości. Rozumiem, że powodem jest to, że zbyt wcześnie na powrotny lot chciałam drukowac (powyżej 21 dni). Zastanawia mnie jednak to że na karcie pokładowej nie ma danych dokumentu który użyłam do odprawy, jest moje imie i nazwisko, numer lotu, czas, miejsce docelowe. Do odprawy uzyłam dowodu osobistego. Nie ma nigdzie numeru dowodu ani nic na karcie pokladowej. Czy to jest normalne? Kilka lat temu leciałam tymi liniami i wydaje mi się ze te dane były na karcie pokładowej. Czy na lot powrotny napewno bede mogła wydrukowac kartę w terminie krótszym niż 21 dni od daty powrotu?
Moo, 31 lipca 2011, 19:44 | odpowiedz
@ Moo 1) Czasem system pozwala na 21 dni dokonać odprawy, czasem tylko na 14 dni przed lotem. 2) Tak, na karcie pokładowej nie ma danych dokumentu tożsamości.
Hubert, 31 lipca 2011, 20:15 | odpowiedz
Witam, jakis czas temu juz zarezerwowalam bilet z Poznania do Rzymu (wizzair). Wylot 14 lipca a ja zorientowalam sie wlasnie, ze moj dowod osobisty traci waznosc 16 lipca, czyli dwa dni po wylocie!!!! Czy w zwiazku z tym nie bede miec problemow z wylotem?? Jest jakis przypis mowiacy o tym jak dlugo wazny ma byc dokument?? Zaznacze, ze nie mam paszportu i, ze lot tylko w jedna strone. Bardzo prosze o szybka odpowiedz!
anula, 2 sierpnia 2011, 11:48 | odpowiedz
@ anula http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=2138 Jeśli wylot jest 14 lipca to jeszcze masz niecały rok czasu do wyrobienia nowego :)
Hubert, 2 sierpnia 2011, 12:08 | odpowiedz
:))) faktycznie.... pomylka- 14 sierpnia :) oczywiscie tego roku :D Wiec myslisz, ze dam rade wyleciec?
anula, 2 sierpnia 2011, 12:13 | odpowiedz
Wszystko zostało wyjaśnione na forum. Ja bym nie ryzykował, tylko wyrabiał nowy dowód.
Hubert, 2 sierpnia 2011, 12:16 | odpowiedz
Witam, podczas odprawy online jednemu z synów wpisałem nieprawidłową narodowość, czy nie będzie z tym problemu - na takie samo pytanie od "tomek2150" odpowiedź była żeby udać się do stoiska Ryanair i poprawią to bezpłatnie. Chciałbym się upewnić czy to jest aktualne, jeśli nie to proszę o poradę.
Tomek, 12 sierpnia 2011, 22:31 | odpowiedz
Sam już sobie odpowiedziałeś :). Potwierdzam, to prawidłowe rozwiązanie.
Ewelina, 13 sierpnia 2011, 8:17 | odpowiedz
witam, czy odprawa online w ryanair jest bezplatna?
ola, 17 sierpnia 2011, 12:04 | odpowiedz
Hej, przeczytalam wszystkie wypowiedzi ale nie znalazlam odpowiedzi na zapewne smieszne dla niektorych z Was, aczkolwiek nurtujace mnie pytanie,ODPRAWA ONLINE ( ONLINE CHECK IN) BEZ BAGAZU REJESTROWANEGO, Z DOWODEM OSOBISTYM W WIZZAIR-CZY MUSZE SIE STAWIAC PRZY BIURKU ODPRAWY? zadzwonilam wiec do Wizzair by to wyjasnic i postanowilam sie z Wami podzielic, w razie gdyby ktos inny poszukiwal takowej informacji. Ja osobiscie zawsze podrozowalam z bagazem rejestrowanym i teraz bedzie pierwszy raz gdy bede leciec tylko z plecaczkiem, stad te watpliwosci. Otoz, jesli skorzysta sie z opcji online check-in i nie ma sie bagazu do zdania a jedynie bagaz podreczny, to mozna sobie spokojnie prosto isc w strone kontroli bezpieczenstwa i odprawy paszportowej i nie trzeba byc na lotnisku 2 godz przed odlotem a wystarczy byc nie pozniej niz 40 minut i na tyle przed czasem wylotu, by od wejscia na lotnisko zdazyc przejsc przez wszystkie kontrole i dostac sie na poklad. I wyglada na to ze nie ma znaczenia juz, czy odprawia sie z paszportem czy z dowodem (gdzies natknelam sie na wypowiedzi sprzed roku, ze z dowodem nie mozna sie odprawic online a jesli da sie to i tak trzeba sie stawic przy biurku odpraw) Pozdrawiam wszystkich i zycze szczesliwej podrozy tym ktozy maja przed soba lot.
AskaZ, 17 sierpnia 2011, 21:09 | odpowiedz
Po wydrukowaniu karty zauważyłam, że w nazwisku mam przestawione litery. Lecę liniami Wizzair. Czy bede miała w związku z tym jakieś problemy, czy wystarczy tak jak w przypadku Ryanair podejsc do stanowiska i zalatwic sprawe ? Z góry dziekuję za odpowiedź
doma, 24 sierpnia 2011, 20:26 | odpowiedz
Hej, wiem ze byla mowa o tym we wczensiejszych postach, ale chce sie upewnic. W nr dowodu przu odprawie online w wizzairze podalam tylko nr dowodu, bez serii. Dzwoniac na infolinie wizzaira uslyszalam ze mam sie odprawic platnie 2 h wczesniej, ale lot mam o 6 i w tym momencie musialabym wyjsc z domu o 2, ale czytam tu ze moze mi ten brak serii ujsc plazem. z drugiej strony boje sie ze mi tego nie uznaja, a co ja zrobie jak przyjade do 40 minut przed odlotem? Boje sie ze zrobi sie ambaras z odprawa i wogole nigdzie nie polece, bo strasznie antypasazerskie maja zasady w wizzairze
Margot, 31 sierpnia 2011, 23:31 | odpowiedz
Podczas odprawy w ryanair na dowod osobisty date urodzenia pomylilam tzn miesia zamiast jun wislam jul czy bede miala jakies problemy? czy musze dzownic na infolinie i poprawiac dane? wiem ze z numerami i literowkami nie ma problemu ale czy tu data jest wazna?? z gory dziekuje za odp:)
ciocia21, 2 września 2011, 8:31 | odpowiedz
Jezeli, chce zmienic tylko imie przed odprawa on-line to czy bedzie mnie to kosztowalo czy moge to dokonac przy odprawie online- w lini Ryanair Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Michal, 5 września 2011, 14:37 | odpowiedz
Witam, Mam nietypową sytuację, a mianowicie miesiąc temu kupiłem bilet z Warszawy do Barcelony linie WizzAir, wylot mam w ten poniedziałek, a dziś dokonując odprawy online zauważyłem że skończyła mi się ważność dowodu osobistego. Paszportu nie mam. Będę miał tylko bagaż podręczny, więc czy jest szansa że wpisując inną datę przy odprawie online, przy przejściu przez gate nikt tego nie zauważy, czy sprawdzają dokładnie wszystko, czy tylko patrzą na imię i nazwisko i nr dowodu? Jest szansa że wpuszczą mnie do samolotu, czy mogę już myśleć żeby zostać w domu i nawet nie jechać na lotnisko? z góry dzięki za pomoc.
Piter, 6 września 2011, 17:22 | odpowiedz
@ ciocia21 Nic się nie stanie. @ Michal Zmiana imienia lub nazwiska zawsze jest płatna, niezależnie od tego, kiedy chcemy jej dokonać. @ Piter Ja bym na Twoim miejscu pędził do Urzędu i ładnie poprosił o jakiś tryb ekspresowy wyrobienia nowego ;)
Hubert, 6 września 2011, 19:25 | odpowiedz
Hubercie, myślisz że nie byłem...dziś z samego rana, ale niestety w 4 dni jest to fizycznie niemożliwe. Ten plastik produkuje inna firma i nie zdąży zrobic i przesłać do urzędu. Pozostaje mi zaryzykować, inaczej z wakacji nici.
Piter, 6 września 2011, 23:40 | odpowiedz
Witam wszystkich, Robiąc odprawę online przez pomyłkę wybrałem złą narodowość / obywatelstwo, zamiast polskiego - portugalskie. Niestety nie da się tego zmienić w żaden sposób online, trzeba zadzwonić do biura obsługi. Próbowałem zadzwonić na polski nr 0703 303033 za 2.08 zł/ min ale z mojej komórki się nie dało się dodzwonić pod ten nr, więc zadzwoniłem pod angielski na +44871 246 0000 za 10 pensów za min. Bardzo miła Pani odebrała i zmieniła mi narodowość na polską w ciągu 30 sek, całą rozmowa kosztowała mnie 3.60 zł z Heyah. 3 min później zalogowałem się na odprawę on-line i narodowość było już poprawiona na Polską, wydrukowałem nową kartę i po stresie. Więc jeżeli ktoś ma podobny problem to polecam biuro obsługi, niecałe 4zł zamiast 40 funtów za odprawę przy okienku. Pozdrawiam Przemek
Przemek, 12 września 2011, 10:59 | odpowiedz
Wylot mam 28 października a powrót 30 października, Gdańsk- Sztokholm-Skavsta (Wizz air) Odprawę online zrobie nie wcześniej niz 7 dni przed odlotem,wydrukuje sobie karte pokładową. ale jak będzie z powrotnym lotem ? Mogę odprawić sie będąc jeszcze w Polsce ( czyli zrobie 2 odprawy na lot do i z sztokholmu)Na te 2 odprawy bedzie ten sam kod rezerwacji? należy wydrukowac kartę pokładowa na 2 osobnych kartkach? Prosze o odp. bo już sama nie wiem. dzieki;)
Katarzynka, 12 września 2011, 12:33 | odpowiedz
witam. Mam pytanie. Zabukowałam bilet dla brata i wpisałam DAIUSZ a powinno byc DARIUSZ czy to jest problem ? czy przejdzie odprawę bez żadnych problemów ? Proszę o odp. pozdrawiam
Kasia88, 13 września 2011, 14:20 | odpowiedz
a w dowodzie ma DARIUSZ więc proszę o pomoc.
Kasia88, 13 września 2011, 14:20 | odpowiedz
Witam. Mam pytanko. W dowodzie mam dwa imiona, a przy rezerwacji i odprawie online wpisałem jedno. Zostawić tak czy dzwonić na infolinie ?
maciej, 15 września 2011, 22:54 | odpowiedz
@ maciej Nie będzie problemu.
Hubert, 15 września 2011, 22:58 | odpowiedz
Dzięki Hubert .
maciej, 15 września 2011, 22:59 | odpowiedz
Hubert, a moze orientujesz sie w mojej sprawie?Katarzynka
Katarzynka, 16 września 2011, 14:04 | odpowiedz
@ Katarzynka Na wszystkie pytania sobie sama odpowiedziałaś ;)
Hubert, 16 września 2011, 14:23 | odpowiedz
Witam, kupiłam bilet z Paryża do Gdańska będąc poza granicami Polski. W momencie rezerwacji, byłam trochę rozkojarzona bo za chwilę miałam iść do pracy i nie zapisałam kodu rezerwacji. Najgorsze jest to, że pech chciał zablokowali mi moja pocztę internetową, na którą wysłali mi kod rezerwacji, nie mam do niej dostępu. Mogę zrobić odprawę on-line bez kodu rezerwacji? Proszę, pomóżcie! Zostaje mi tylko płacić za odprawę w Paryżu (i ile to wychodzi?), czy jest jeszcze jakaś inna opcja? pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Monika, 21 września 2011, 23:13 | odpowiedz
chodzi mi o linie wizzair ;)
Monika, 21 września 2011, 23:14 | odpowiedz
@ Monika Zaloguj się do swojego profilu Wizz Air, tam będziesz miała listę swoich rezerwacji z numerami potwierdzeń.
Hubert, 21 września 2011, 23:31 | odpowiedz
hej, tak wiem o tym ... ale jak bookowałam ten bilet, nie byłam zalogowana, nie miałam profilu Wizz Air. Dopiero później to zrobiłam ;/ Jest jeszcze jakaś szansa? Tak w ogóle dzięki za szybką odpowiedź ;)
Monika, 22 września 2011, 22:57 | odpowiedz
Witam, mam pytanie, czy można lecieć rayanaiar z krakowa do oslo na dowód osobisty? Proszę o odpowiedź.
Stachu, 27 września 2011, 21:01 | odpowiedz
Witajcie, Za dwa dni lecę z Wrocławia do Bolonii i mam problem z odprawą. W polu document type z listy rozwijanej moge wybrać tylko passport, nie ma możliwości wybrania dowodu osobistego. Paszport mam nieaktualny :( Czy powinnam wybrac opcję passport i po prostu wpisać dane z dowodu? Będę wdzięczna za pomoc!
Noir, 3 października 2011, 14:22 | odpowiedz
już wiem ;) trzeba wybrac narodowośc polska i lista się rozwija ;)
Noir, 3 października 2011, 14:28 | odpowiedz
Też już wiem, można lecieć do norwegii na dowód osobisty. Sprawdzone. Pozdrowienia.
Stachu, 4 października 2011, 20:46 | odpowiedz
@Hubert: przy zamawianiu biletów przy osobie posiadającej nazwisko dwuczłonowe podałem tylko jeden człon---- dodanie przy odprawie on-line drugiego członu nazwiska jest traktowane jako zmiana i jest płatne? dotyczy easyjet
olo, 4 października 2011, 21:00 | odpowiedz
Dzień dobry. Mam pytanie, czy po dokonaniu odprawy online i wydrukowaniu kart pokladowych jest mozliwosc dokupienia bagazu rejestrowanego w normalnej cenie, a nie jak na lotnisku 400 nok? lot do polski jest za trzy dni a powrotny za 5. lot jest liniami ryanair. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.
gosia, 8 października 2011, 10:25 | odpowiedz
@ olo To już chyba trzeba się skontaktować z easyJetem i ich spytać o to. @ gosia Odpowiedź znajdziesz na forum: http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=442&start=0&hilit=ryanair+dokupienie+baga%C5%BCu
Hubert, 8 października 2011, 12:07 | odpowiedz
Cześć! Mam pytanie... przy robieniu odprawy online(Ryanair) wpisałam zły rok daty ważnośc i (dzień i miesiąc się zgadza)tylko rok jest błędny zamiast wpisać 2017 wpisałam 2019.. :/ czy będzie z tego problem przy okazaniu karty pokładowej wraz z dowodem osobistym na lotnisku?? mogą mnie nie wpuścić na pokład samolotu ?? Proszę o odpowiedz.
Marta, 9 października 2011, 16:16 | odpowiedz
chodzi o datę dowodu osobistego :)
Marta, 9 października 2011, 16:17 | odpowiedz
Witam! Mojego pytania jeszcze nie było: czy wizz air ma wymagania co do wazności paszportu pół roku? Lot mam wykupiony na tydzień od 18-26 X, a paszport jest ważny do 28.III.2012r. Odprawiam sie sama przez internet. Dziękuje za info. v
Marta S., 10 października 2011, 20:24 | odpowiedz
Wizz Air wymaga ważnego dokumentu - po prostu. Inne wymagania dotyczące dokumentu może narzucać prawo wjazdowe państwa, do którego się wybierasz. Jednak jeśli leciesz Wizz Airem, zapewne lecisz do państwa, które nie wymaga dokumentu ważnego np jeszcze pół roku.
Ewelina, 10 października 2011, 20:33 | odpowiedz
hej... kupilam bilet lotniczy z ryanera i zle wpisałam drugie imie i zobaczyłam dzis po odprawie onile wpisałam katatrzyna zamiast katarzyna czy bedzie problem na lotnisku prosze o szybka odp...
mala, 10 października 2011, 21:40 | odpowiedz
Dzięki Ewelina za odpowiedź! To forum jest wogóle rewelacyjne, wiele sie z niego dowiedziałam, zwłaszcza o odprawie przez internet, bo przyznam się, że pierwszy raz to robię i miałam troszke strachu co i jak. Teraz już jestem spokojniejsza. Lecę do Anglii za tydzień. Pozdrawiam!
Marta S., 10 października 2011, 22:33 | odpowiedz
prosze o odpowiedz bo sie denerwuje...
mala, 11 października 2011, 0:10 | odpowiedz
hej mam pytanko, pewnie juz padlo moze takie cos, przy wpisywaniu do formularza zamiast dowod osobisty zapisalo mi inny? czy musze cos zmieniac?
jacoo, 11 października 2011, 13:37 | odpowiedz
zaznaczam ze wszystkie dane wpisalem prawidlowo z dowodu osobistego, z gory dziekuje za pomoc
jacoo, 11 października 2011, 13:40 | odpowiedz
Witam ! Mam problem na który nie znalazłem odpowiedzi w tym wątku. Mianowicie: Bilety kupiłem na Lotnisku i nie podawałem przy zakupie adresu e-mail który jest wymagany przy odprawie online w Ryanair. Co robic?
Zuooo, 13 października 2011, 16:25 | odpowiedz
Mam problem napisalam za krotki numer ID i nie wydrukowal mi sie na karcie pokladowej co robic??? Lece z eurolotu
Paulina, 15 października 2011, 21:17 | odpowiedz
Witam.mam pytanko.Otoz zarezerwowalam bilet w dwie strony z anglii do polski,tylko ze zpowrotem bede miala nowy dowod tozsamosci(wczesniej musialam sie wymeldowac i zmienic dowod,teraz musze po niego jechac)tylko ze wpisuje sie dane tylko raz jak sie wylatuje.jak zmienic dane w strobe powrotna?czy online moge sie odprawic spowroetem wpisujac inne dane dokumentu?dzieki za pomoc
pomocy, 17 października 2011, 15:16 | odpowiedz
czy Jabonska zamiast Jabłońska łapie się w ramach literówki???
Aga75, 18 października 2011, 22:46 | odpowiedz
hej czy jak mam kupiony bilet na drugie imie corki i w odprawie tez jest tylko druge to wejdzie na poklad samolotu w wizz air
monika 26, 21 października 2011, 18:33 | odpowiedz
imie musi zgadzac sie z imieniem w paszporcie inaczej bedziesz raczej musiala placic za zmiane imienia.radze przedzwonic i sie upewnic bo taka zmiana jest dosc kosztowna
odp do monika26, 22 października 2011, 23:38 | odpowiedz
Około tygodnia temu dokonałem odprawy online w Raynerze (oczywiście w terminie 15dni do 4h przed odlotem), a dzisiaj dostałem na skrzynkę meila, że muszę się odprawić i wydrukować karty. Ale ja już to zrobiłem kilka dni temu. Czy takiego meila zawsze się otrzymuje pomimo tego, że już dokonałem odprawy?
LEM, 29 października 2011, 22:07 | odpowiedz
@ LEM Tak, to automatyczne powiadomienie :)
Hubert, 29 października 2011, 22:38 | odpowiedz
dzięki serdeczne za szybką odp ;)
LEM, 29 października 2011, 22:48 | odpowiedz
Witam mam pytanie, podczas odprawy online lotu do Londynu z Ryana z rozwijanego menu dokumentów mogę wybrać tylko paszport. Wg dostępnej mi wiedzy do UK mogę jechać na dowód a regulamin http://www.ryanair.com/pl/pytania/kto-moze-skorzystac-z-odprawy-online-i-jakie-dokumenty-podrozne-sa-akceptowane pokazuje ze RA dopuszcza polskie dowody. Czy to normalne, że nie mogę tam wybrać dowodu? Z tego co tu czytam wynika, że jak wybiorę paszport a wpisze dane dowodu i pojadę na dowód problemu nie powinno być, ale sytuacja jest dla mnie dziwna. Zna ktoś wytłumaczenie? Mam się nie przejmować i jechać na dowód?
??, 31 października 2011, 12:45 | odpowiedz
Ok problem rozwiązany: wystarczy wybrać obywatelstwo i dowód się pojawia :)
??, 31 października 2011, 12:54 | odpowiedz
A ja mam pytanie odnośnie odprawy online w LOT! Czy w LOT można odprawić się online i wydrukować karty pokładowe w dwie strony?
tomasz, 31 października 2011, 14:23 | odpowiedz
witam mam pytanie .zarezerwowalam bilety do polski z niemiec w wizzair na swieta mam juz zaplacone.dzis maz dostal oferte pracy i prawdopodobnie ja przyjmie i bede musiala zrezygnowac z lotu do pl .co mam zrobic zaplace kare czy cos.skoro do odlotu jest jeszcze prawie dwa miesiace .prosze o pomoc.
madzia, 31 października 2011, 17:17 | odpowiedz
Madziu, za rezygnację nie zapłacisz (nikt nie będzie miał Ci za złe, że nie pojawisz się na lotnisku) nic ale też nic nie odzyskasz... o odzyskanie podatków od wizz w 99,99% przypadków nie warto nawet się starać
siudamac, 31 października 2011, 18:04 | odpowiedz
to znaczy ze w obie strony mam sie wogole nie odprawiac.czy odprawe online zrobic i nie pojawic sie na lotnisku. bo jak zaczelam czytac iloe to wszystko kosztuje to sie przestraszylam.dziekuje za odpowiedz troche sie uspokoilam.
madzia, 1 listopada 2011, 12:07 | odpowiedz
jeszcze jedno pytanie ja to placilam pare dni temu karta gdybym anulowala platnosc to mi to anuluja. czy dostane kare.nie zaplace to moze mi anuluja to sami bez zadnych kosztow.
madzia, 1 listopada 2011, 12:11 | odpowiedz
Madzia, takie coś nie przejdzie. Wycofać transakcję można, jeżeli z nie twojej winy nie doszło do sfinalizowania transakcji. W tym wypadku to Ty rezygnujesz. Jak nie chcesz jednak lecieć to po prostu się nie odprawiasz i tyle.
kerad85, 1 listopada 2011, 13:35 | odpowiedz
ok czyli wszystko wiem.dziekuje za odpowiedz.teraz moge spac spokojnie.pozdrawiam
madzia, 1 listopada 2011, 18:02 | odpowiedz
mam pytanie mam 6 znakowy kod rezerwacji gdy go podaje zeby zrobic odprawe wyskakuje mi info ze sie nie zgadza z danymi i nie moge wejsc w opcje odprawy i wydrukowac karty...co robic ...a lece jutro
Julio, 2 listopada 2011, 11:16 | odpowiedz
Julio Zadzwoń do linii, bo coś jest nie tak przecież.
Ola, 2 listopada 2011, 11:37 | odpowiedz
Albo po prostu odpraw się na lotnisku.
Daro, 2 listopada 2011, 11:44 | odpowiedz
Witam, Robiłam odprawę online na lot z Katowic do Dublina tydzień temu, dziś dostałam nowy paszport i oczywiście teraz nie zgadza się numer i data ważności paszportu. Mogą być z tego powodu jakieś problemy na lotnisku, czy lepiej zadzwonić do Ryanair i poprosić o zmianę (pewnie odpłatną??). Pozdrawiam.
med, 4 listopada 2011, 0:13 | odpowiedz
Witam, zarezerwowalam dzisiaj bilet w Ryaniar i dopiero po otrzymaniu potwierdzenia zorientowalam sie iz "zjadlam" jedna literke w nazwisku (literka srodkowa) co powinnam zrobic w takim wypadku? Czy konieczna bedzie oplata za zmiane nazwiska? Z gory dziekuje za odpowiedz!
Paulina, 5 listopada 2011, 23:24 | odpowiedz
@ Paulina Zerknij na wcześniejsze komentarze :)
Hubert, 5 listopada 2011, 23:26 | odpowiedz
Dziękuję Hubert, chciałam się upewnić, ze nic w tej kwestii się nie zmieniło i nadal 3 litery obowiązują. Serdecznie dziękuję i gratuluję świetnie działającego forum. :)
Paulina, 5 listopada 2011, 23:47 | odpowiedz
@ Paulina Nic się nie zmieniło, nad 3 literówki są nadal dozwolone.
Hubert, 5 listopada 2011, 23:53 | odpowiedz
Witam.Witryna Wizz Air umozliwia wpisanie tylko jednego imienia,co w przypadku gdy w paszporcie zawarte są dwa imiona a na karcie pokładowej jedno?czy bedzie to jakis problem?
Andalami, 13 listopada 2011, 14:32 | odpowiedz
w karcie pokładowej pomyliłam literkę w serii dowodu czy z tego powodu nie będę miała problemu przy odprawie?
Szymon, 14 listopada 2011, 20:05 | odpowiedz
Temat wraca do znudzenia. Wejdź na http://www.fly4free.pl/forum/ użyj opcji szukaj.
Ewelina, 14 listopada 2011, 20:21 | odpowiedz
Wystarczy odpisać Tak lub Nie.
Szymon, 14 listopada 2011, 20:34 | odpowiedz
Witam wszystkich wieczorową porą. Mam pytanie, które powraca tu co jakiś czas... Przeczytałam Wasze odpowiedzi ale i tak nie za bardzo wiem co mam zrobić. Przy rezerwacji biletu w Wizzair zjadło mi ostatnią literę imienia i zamiast Michał jest Micha :/ Czy to traktowane jest jako literówka? Podpowiedzcie proszę co zrobić bo stracha mam ogromnego. Pozdrawiam
Ewa, 15 listopada 2011, 20:39 | odpowiedz
witam lece do londynu za 2 dni odprawilam sie na karcie mam napisane wisniewski a ma byc wisniewska prosze o pomoc i rade co zrobic dziekuje bardzo
iwona, 17 listopada 2011, 23:29 | odpowiedz
mam pytanie: kupując bilety w wizz nie uwzględnia polskich znaków "ś,ć,ź" więc rezerwacja została dokonana wpisując w nazwisku S zamiast Ś. Czy teraz przy odprawie online mam również wpisać S zamiast Ś w nazwisku i nie będzie później problemu przy kontroli dowodu osobistego ?
kubakrk, 17 listopada 2011, 23:59 | odpowiedz
@ Ewa i iwona Nie będzie problemu. @ kubakrk Jak Ci pasuje to się tak odpraw, na znaki polskie się nie zwraca uwagi.
Hubert, 18 listopada 2011, 13:16 | odpowiedz
nie wiem czy dobrze podałam date urodzenia w odprawie on line w Rynair , jest podobna do daty wylotu , a nie wiem gdzie to sprawdzić jaka została podana , czy bedzie mozna potem zmienić to na lotnisku, moze ktoś wie
sss, 21 listopada 2011, 12:39 | odpowiedz
witam.mam dwa imiona w dowodzie a wpisałam na odprawie jedno czy będą jakieś problemy przy wejściu na pokład?
matka, 22 listopada 2011, 18:54 | odpowiedz
Niedlugo lece pierwszy raz z POZ do STN. Dzieki Waszej stronie zakup biletow i odprawa on line poszly bezproblemowo. napiszcie mi prosze co dalej :) Gdzie mam sie zglosic na Lawicy, jak to wszystko wyglada po kolei, lece tylko z podrecznym i co sie robi po wyladowaniu :)aha, i jeszcze jedno pewnie dziwne pytanie... gdzie mam umiescic ten moj bagaz w samolocie? :)To moj pierwszy lot wiec moze pytania wydaja sie dziwne, ale dla mnie wazne :)
marta, 22 listopada 2011, 21:53 | odpowiedz
mam pytanie czy na stronie ryanair jest możliwość sprawdzenia danych na podanych na odprawie on-line. stresuje sie czy na pewno dobrze podałem date ważności dowodu osobistego. pewno dobrze ale jakoś mnie to bardzo męczy :P ew. czy to bardzo istotny element i jest możliwość zmienienia tego?
Wojtek, 24 listopada 2011, 23:16 | odpowiedz
Witam, mam pytanie, mianowicie podczas drukowania karty pokładowej, wpisalam wszystkie dane prawidłowo tylko pomylilam jedno, zamiast dowodu osobistego wybralam paszport, czy bede miec jakies problemy z wylotem?czy jest to jakos sprawdzane?
wdewsjfdnsk, 1 grudnia 2011, 15:32 | odpowiedz
wdewsjfdnsk :witam ja mam ten sam problem i lecę 16 grudnia proszę o odpowiedz
lika, 12 grudnia 2011, 11:01 | odpowiedz
Generalnie wszędzie mowa, że błędy literowe są dopuszczalne a najważniejsze jest zgodność imienia i nazwiska. Wyszłam za mąż ale na rezerwacji wpisałam nazwisko panieńskie sądząc że jeszcze nie będę miała jeszcze wyrobionych dokumentów z nowym nazwiskiem, w międzyczasie parę rzeczy mi wyskoczyło i okazuje się, że będę miała jednak już z nowym nazwiskiem. Czy stare nazwisko na karcie a dokument z nowym nazwiskiem będzie honorowany?
basia, 12 grudnia 2011, 16:07 | odpowiedz
@ sss Nie da się tego sprawdzić. @ mataka Nie. @ marta Zapraszam na forum. @ Wojtek Nie ma takiej możliwości nigdzie. @ wdewsjfdnsk Powinno być OK. Najważniejsze by imię i nazwisko się zgadzało. @ basia Nie wiem jaką linią lecisz, ale sprawa wygląda podobnie. Informacja ze strony Wizz Air: http://wizzair.com/useful_information/faq/?language=PL Wraz z partnerką zarejestrowaliśmy lot, ale do dnia podróży zawrzemy związek małżeński i w planie podróży będzie podane jej nazwisko panieńskie. Co należy zrobić? W takich sytuacjach zmiana nazwiska jest konieczna. Można to zrobić bezpłatnie pod warunkiem dostarczenia aktu urodzenia i aktu małżeństwa. Wszystkie dokumenty należy przekazać do naszego Działu Obsługi Klienta.
Hubert, 12 grudnia 2011, 16:20 | odpowiedz
Witam, próbuję odprawić się online- lecę 23.12 wizzarem, wpisuję numer rezerwacji, pojawiają sie nazwiska pasażerów z adnotacją"uzupełnij dane" i jak w to wchodzę to mam komunikat: "Według posiadanych przez nas informacji, użytkownik nie dokonał rezerwacji tego planu podróży. Można zobaczyć jedynie plany podróży zarezerwowane po zalogowaniu do własnego konta. Jeżeli zdaniem pasażera jest to błąd, prosimy o kontakt z naszym centrum rezerwacji" Nic z tego nie rozumiem, czy to znaczy, że nie odprawię się online? Czy mój bilet jest nieaktualny? Nic już nie wiem:( Proszę o pomoc...
agata, 14 grudnia 2011, 18:45 | odpowiedz
dziekuje bardzo za odpowiedz, nie bylo zadnych problemow z wylotem:)
wdewsjfdnsk, 14 grudnia 2011, 20:52 | odpowiedz
w przypadku zgubienia czy kradzieży dowodu osobistego za granicą może być problem,żeby wylecieć potrzebne są jeden z trech dokumentów : dowód osobisty / paszport / ewntualnie prawo jazdy ( za poswiadczeniem papieru z policji o kradziezy)/ zadne ligitymacje nie pomoga, w innych przypadkach nalezy udac sie do ambasady powyrobienie zastepczego paszporu wazny na rok, dzieje sie to w trybie nastyhmaistowych od 1 do 3 godzin jesli ma sie wystarczajace dokumenty, a za szybkie wydanie zobowiazani jestesmy do potwierdzania wymaganymi dokumentami, potwierdzenie tozszamosci przez znana osobe, jej dane jej dokuemnty tozsamosci, potwierdzenie rezerwacji, potwierdzenie lotu, czy nie wiem jak nazwac odpawe online pass board czy jakos podobnie, jednym slowem bilet, 3 zdjecia wymagane w odpowiednije formie, przez fax jest rejeestracja danych i zgloszenie kradziezy radze pilnowac dokumentow za granica i miec ze soba pare
lol2, 15 grudnia 2011, 9:05 | odpowiedz
witam proszę o pomoc, właśnie zarezerwowałam bilet na raynair i przez przypadek wpisałam w moim nazwisku podwójnie litere e, powinno być Trembowska, a jest Treembowska. Co teraz zrobić? czy może to tak zostać?
Aneta, 17 grudnia 2011, 18:06 | odpowiedz
@ Aneta Zerknij proszę na wcześniejsze komentarze.
Hubert, 17 grudnia 2011, 18:15 | odpowiedz
Witam Mam zrobiona wstepna rezerwacje na rynair dla trzech osob (luty 2012), czy odprawiajac sie on-line jest mozliwosc zmiany danych jednego podroznego ? osoba z nazwiskiem z rezerwacji nie moze leciec tego dnia a na jej miejsce jest inny chetny..z gory dziekuje za odp.
agnieszkao, 23 grudnia 2011, 9:51 | odpowiedz
@agnieszkao Nie ma mozliwosci zmiany nazwiska pasazera podczas odprawy, zmiana nazwiska jest płatna, a po dokonaniu odprawy w ogóle niemożliwa.
Magma, 23 grudnia 2011, 11:02 | odpowiedz
dziekuje.
agnieszkao, 23 grudnia 2011, 16:25 | odpowiedz
Witam. mam pytanie. Przy rezerwacji biletów jedna osoba ma nazwisko dwuczłonowe. pierwszy człon nazwiska w rezerwacji widnieje z dużej literu pożniej następuję myślnik i drugi człon który niestety zapisał się z małej litery pomimo tego iż przy dokonywaniu rezerwacji wpisywałem wszystko duzymi. czy może to stanowić problem przy odprawie? z góry dziękuję za odpowiedź
adacho, 24 grudnia 2011, 13:31 | odpowiedz
@ adacho Nie będzie problemów. Miłego lotu :)
Hubert, 24 grudnia 2011, 13:35 | odpowiedz
hmm.. ja mam inny problem.. lece do polski i mam wazy dokument tylko na lot do polski.. ale kupilam bilet w 2 strony i powrot mam na styczen w polsce czeka na mnie dowod.. tyle ze nie da sie zrobic odprawy poniewaz nie mam waznego dokumentu w 1 jstrone
sylwia, 25 grudnia 2011, 22:23 | odpowiedz
Prosze o szybką pomoc , mam na imie marcin lece linią wizzair 15 stycznia 2012r do warszawy z Cork z irlandi , nie mam wżnego paszportu data skonczyła się w grudniu 2011 wiec pomyslałem ze moge leciec na paszporcie ale nie spojzałem na date warznosci dowodu ktura wygasła w pazdzierniku 2011r , w wpisywaniu danych do odprawy online jest do wyboru albo paszport albo dowód albo opcja inne ,i czy moge zaznaczyc inne i okazac prawo jazdy ,tylko w prawo jazdy nie mam podanej daty wazności jest tylko data wazności ale prawo jazdy jest z tych nowych z gwiazdkami uni europejskiej ...czy na nim moge leciec oczywiscie wezme ze sobą reszte dokumentów ...prosze o bardzo szybką pomoc ..pozdrawiam
Marcin kurowski, 9 stycznia 2012, 0:59 | odpowiedz
Prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości. Musisz na szybko dowód lub paszport wyrabiać.
Wols, 9 stycznia 2012, 1:17 | odpowiedz
witam, pytanie wyłącznie dla 100% pewności: czy karta pokładowa musi być wydrukowana w kolorze? lecę jutro i nie wiem czy muszę szukać kolorowej drukarki
Kris, 10 stycznia 2012, 8:52 | odpowiedz
nie musi być w kolorze czarno - biała zupełnie wystarczy
Hellka, 10 stycznia 2012, 10:00 | odpowiedz
chcialem zapytac jesli nr dowodu nie zgadza sie z nr na karcie pokladowej to bedzie to jakis problem na lotnisku
ara, 12 stycznia 2012, 13:55 | odpowiedz
@ ara Raczej nie będzie, ale dla pewności można za darmo poprawić kontaktując się z przewoźnikiem.
Hubert, 12 stycznia 2012, 14:26 | odpowiedz
Mam zamiar odprawic sie in online(wizzair)Robie poraz pierwszy Mam valizke do nadania i teraz po przybyciu na lotnisko musze udac sie do stanowiska gdzie nadaje sie bagaze? i rowniez podsteplowac karte pokladowa? czy jest oddzielne stanowisko dla odprawy in online ,Ile czasu wczesniej musze na lotnisku,,,dziekuje i pozdrawiam
joanna, 17 stycznia 2012, 23:48 | odpowiedz
Czytając akapity "Na lotnisku" i "Odprawa Wizz Air" znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Hubert, 18 stycznia 2012, 0:07 | odpowiedz
Cześć ludzie, Słuchajcie, mam takie pytanie/kłopot: do jakiego czasu przed planowanym odlotem w Ryanaire musi być ważny paszport? Głupia sprawa wynikła: przyleciałam z młodym do Polski. Był to przylot dość szybki i nieplanowany, na pogrzeb. Chcemy wrócić do Irlandii około 11 lutego. Mój synek ma pasport ważny do 22 lutego. Czy tak krótki termin ważności dokumentu wystarczy by przepóścili go przez granicę????
Jagoda, 18 stycznia 2012, 14:08 | odpowiedz
Witam mam problem tzn zakupilem bilety zaplacilem ale chyba zle wpisalem adres e mail bo nie moge sprawdzic statusu rezerwacji na stronie i nawet kasy z konta mi nie sciagneli. nie mam pojecia jak to teraz naprawic. prosze o pomoc
Domin, 19 stycznia 2012, 22:39 | odpowiedz
@domin jaka linia, jaka płatność?
artur, 19 stycznia 2012, 22:43 | odpowiedz
ryanair platnosc mastercard
Domin, 20 stycznia 2012, 8:45 | odpowiedz
@Domin, a doszedłeś do strony z potwierdzeniem rezerwacji i numerem PNR (6 znaków)? Jeśli nie, a pieniądze z konta nie zostały pobrane, to prawdopodobnie rezerwację trzeba będzie powtórzyć.
artur, 20 stycznia 2012, 8:54 | odpowiedz
tak tak otrzymalem nr rezerwacji
Domin, 20 stycznia 2012, 10:13 | odpowiedz
Witam mam pytanie chcę się odprawić on line w Wizz air wylatuję 1 lutego,powrót 6 lutego. Termin odprawy on line jest od 7 dni przed odlotem, czy 31 stycznia mogę odprawić się także na powrót i wydrukawać kartę pokładową?
Beata, 20 stycznia 2012, 12:03 | odpowiedz
@domin, w takim razie nie ma innej opcji, oprócz kontaktu z call center.
artur, 20 stycznia 2012, 12:12 | odpowiedz
Witam, chcac odprwic sie online w Wizzair musze podac date waznosci dowodu osobistego, jednak na dokumencie nie mam takiej daty. wW miejscu gdzie ona powinna byc mam wpisane NIEOZNACZONY (dowod jez wydany bezterminowo). Co mam wpisac jako date waznosci???
daro27, 22 stycznia 2012, 18:00 | odpowiedz
Witam, przeczytałam już wszystkie komentarze, ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, która by rozwiązała mój problem Od tygodnia próbuję się odprawić online na stronie Ryanaira ale niezależnie od tego czy wpisuję datę wylotu czy numer rezerwacji wyskakuje mi mniej więcej taka wiadomość że 'wprowadzone dane nie zgadzają się z formularzem' Jestem pewna że wpisuję wszystko poprawnie Wylot w niedzielę więc zostało jeszcze 7 dni Dodam, że rezerwację robiłam pół roku temu na bilety w obie strony - oba są na jednym e-tickecie i jest tylko jeden numer rezerwacji Przy wylocie z Polski wszystko normalnie zadziałało a teraz za nic się tego nie da zrobić Znajomy ma ten sam problem więc to chyba nie jest wina moich danych Napisałam wiadomość do angielskiego Ryanaira ale ich wskazówki że powinnam usunąć historię przeglądania lub zaktualizować przeglądarkę na nic się nie zdały Bardzo proszę o pomoc
kasia, 23 stycznia 2012, 14:20 | odpowiedz
a może to przez to że pierwszy lot był w 2011 roku? czy jest możliwość że ich system nie został zaktualizowany i nie rozpoznaje zeszłorocznych rezerwcji? pozdrawiam
kasia, 23 stycznia 2012, 14:27 | odpowiedz
już nieaktualne problem rozwiązałam :)
kasia, 23 stycznia 2012, 15:38 | odpowiedz
Hej! Ja na temat Ryanaira, ale trochę w innej kwestii, dość pilnej. Rezerwowałam bilety na Ryanair. Non stop pojawiało mi się, że transakcja została odrzucona. W pewnym momencie pojawiło mi się „numer rezerwacji”, a status „niepotwierdzone”. Wyczytałam na forum http://www.fly4free.pl/rezerwacja-biletow-w-ryanair-krok-po-kroku/ że jeśli nie pobrało kasy od razu, to transakcja nie powiodła się i już. Zatem spróbowałam kolejny raz, tym razem z płatnością inną kartą. Dostałam drugi kod rezerwacji, a także informację „niepotwierdzona”. Teraz mam dwa kody rezerwacji, żadnego emaila od nich, pieniędzy nie pobrało, a gdy chcę zarządzać tymi rezerwacjami to pojawia się informacja „Dane wprowadzone w celu odczytania rezerwacji nie są zgodne z zarejestrowanymi. Sprawdź czy informacje są poprawne i spróbuj ponownie”. Zatem czy teraz mogę się spodziewać, że pobierze mi pieniądze podwójnie? Błagam o pomoc
martuskaja, 25 stycznia 2012, 19:49 | odpowiedz
@ martuskaja Jeśli nie pobrało środków natychmiast to bilety nie zostały zarezerwowane. Musisz spróbować jeszcze raz. Sprawdź także limity transakcji internetowych na karcie.
Hubert, 25 stycznia 2012, 19:53 | odpowiedz
Witam. Niedługo wylatuję wizzairem. Dokonałam rezerwacji online. Chyba na moje nieszczęście w obie strony... Czy jeżeli przy powrocie pisze "odprawa nie wcześniej niż 7 dni" to znaczy, że będę musiała w danym miejscu kisnąć tydzień i czekać aż upłynie 7 dni, bym mogła wydrukować kartę pokładową? Jestem w Paryżu tylko od 8. do 10.
@zielona, 1 lutego 2012, 21:31 | odpowiedz
@zielona To znaczy, że na dany rejs możesz odprawić się 7 dni przed lotem.
Hubert, 1 lutego 2012, 21:37 | odpowiedz
hej! Niedługo wylatuje wizzair, odprawiłam się on-line i mam problem z kartą pokładową a mianowicie nie mam na niej wymaganego KODU KRESKOWEGO. Czy wiecie co w tej sytuacji mam zrobić?
anna, 5 lutego 2012, 22:27 | odpowiedz
anna: Na lotnisku wydrukują Ci drugą za darmo. Tylko zgłoś się odpowiednio wcześniej bo może to chwilę potrwać.
klakier, 6 lutego 2012, 7:46 | odpowiedz
witam, dot. Wizzair Czy jeśli w dowodzie i paszporcie mam wpisane dwa imiona Agnieszka Ewa to odprawiając się on-line wpisuje oba imiona czy tylko jedno pierwsze ? z góry dzięki za pomoc
Aga, 9 lutego 2012, 20:12 | odpowiedz
Witam Bardzo prosze o pomoc Co zrobic w sytuacji kiedy nie posiadam numeru rezerwacji , a moje konto e-mail ze wstepna rezerwacja zostalo zablokowane (ze wzgledow bezpieczenstwa,wlamanie) i w zaden sposob nie potrafie go odzyskac ? czy w jakis sposob moge uzyskac ten numer bym mogla sie odprawic ,wylatuje rynair-em w srode .. dziekuje i bardzo prosze - pomozcie :/ placilam swoja karta kredytowa ,czy po przedstawieniu jej na lotnisku w okienku rynair ( o ile takie jest ?)uda sie to zalatwic ? nie usmiecha mi sie placic za trzy osoby w te i z powrotem po 40 €.
wsciekla, 12 lutego 2012, 18:14 | odpowiedz
@ wsciekla Zadzwoń na infolinię.
Hubert, 12 lutego 2012, 19:26 | odpowiedz
Mam pytanie jeżeli nie pamiętam jaki adres email podalam przy zakupie biletu to co mam zrobić? bo na odprawie online trzeba podac adres email. lece z rayanairu. no i nie dostalam zadnego potwierdzenia od nich patrzyłam na obu mailach.
Alex, 26 lutego 2012, 12:05 | odpowiedz
Alex, na twoim miejscu sprawdziłbym spam. Jeśli nie ma to pozostaje kosztowna infolinia.
Koto, 26 lutego 2012, 12:20 | odpowiedz
A ja mam takie pytanie,za 3 tygodnie lece z Brukseli do Krakowa, mam jeszcze kilka dni na dokonanie odprawy on-line, przegladalam regulamin Ryinaera i tam znalazlam taka tabele oplat, a mianowicie wyczytalam , ze za odprawe bagazu rejestrowanego placi sie odpowiednio stwaki: 15, 20, 25, 30eurojezeli jest on-line, no i oczywiscie duzo duzo wiecej na lotnisku, a przeciez bagaz mialam oplacony razem z biletem, wiec dlaczego tak jest, zobaczcie ta tabele oplat, ja tego nie rozumiem, moze KTOS WIE,,,????? jak jest na prawde, czy jest cos takiego jak oplata za odprawe bagazu nadawanego, bo ja bede miala dwa takie bagaze!!!! :( lece z dziecmi, wiec....
annetje35, 10 marca 2012, 0:31 | odpowiedz
Dodam, ze kwota zalezna jest od wagi (ja mam 2 bagaze nadawane po 15kg) i od sezonu poza szczytem inaczej w szczycie inaczej... moze ktos juz sie z tym spotkal, napiszcie jak jest dokladnie i w takim razie ktorej opdrawy mam dokonac najpierw osob czy bagazy - on-line oczywiecie mam na mysli, bo slono by mnie to kosztowalo na lotnisku za bagaz 120 euro razy 2, masakra!!!!
annetje35, 10 marca 2012, 0:37 | odpowiedz
Hej słuchajcie mam problem z odprawa online w wizz air, lot z katowic do malme i nie moge dokonac odprawy na powrot, wpisuje numer rezerwacji (rezerwowalam bielet tam i powrot 10-13 marzec)wyskakuje komunikat iz dane sa nie poprawne a wpisuje te same dane ( oczywicie zmieniajc mijsca wylotu) co przy odprawy online... za 3 dni chce wracac do polski
neSSkabike, 10 marca 2012, 12:09 | odpowiedz
@ annetje35 Skoro Pani już zapłaciła opłatę za bagaż rejestrowany (2 sztuki), więc wszystko jest OK. Żadnych dodatkowych opłat nie będzie. Cennik jest po to by zilustrować wszystkie dodatkowe opłaty w zależności kiedy je wykupujemy, czy na lotnisku bagaż dokupujemy, czy wcześnie online na stronie. Tutaj pisaliśmy o wzroście opłaty za bagaż w sezonie: http://www.fly4free.pl/rosna-oplaty-w-ryanair-zaplacimy-wiecej-za-bagaz/ @ neSSkabike Możliwe, że coś z system Wizz Air jest nie tak. Pozostaje kontakt z przewoźnikiem w celu rozwiązania problemu.
Hubert, 10 marca 2012, 13:19 | odpowiedz
Orientuje się może ktoś, jak mogę się z ryanairem skontaktować w sprawie błędu w rezerwacji? Rezerwowałem bilety na wrzesień przez stronę w sumie jakieś 15 razy, bo ciągle wygasa sesja, a dwa razy nie chciało autoryzować mojej karty. W końcu w biletach powrotnych pomyliłem się o miesiąc - teraz zmiana lotów ma niby kosztować 480zł. Na moim lotnisku powiedziano mi, że jeśli powiadomię ryanair, że problem polegał na ich wadliwej stronie, to powinni to naprawić, ale nie mogę dodzwonić się na żaden z chyba sześciu numerów telefonów.
kdunee, 10 marca 2012, 14:05 | odpowiedz
Jeżeli zapłaciłem już przelewem za odprawę na lotnisku to czy mam jeszcze możliwości zrobienia samemu odprawy on-line mogę być stratny te pieniądze. Ale jeżeli nie to jak odbywa się ta odprawa na lotnisku między innymi chodzi mi o ta kartę pokładową. Pozdrawiam ;)
Pawcio, 12 marca 2012, 12:28 | odpowiedz
Cz ktoś z Was może się orientuje, co w przypadku, gdy rezerwując bilet w Wizzair podałam tylko jedno imię, a w dokumentach mam dwa. W trakcie odprawy on line nie było możliwości dodania mojego drugiego imienia...
maimaj, 19 marca 2012, 17:56 | odpowiedz
@maimaj nic się nie stało, może być podane jedno imię :))
Rude., 19 marca 2012, 20:35 | odpowiedz
@ kdunee Tyko kontakt telefoniczny pozostaje. @ Pawcio Dając swój dokument tożsamości otrzymujesz kartę pokładową na lot ;)
Hubert, 24 marca 2012, 13:09 | odpowiedz
hej mam takie pytanie. bo chodzi o to ze mam dowod ktory zostal wyrobiony jako tymczasowy, a juz jestem osoba pelnoletnia i pytanie jest takie czy nie bedzie zadnych problemow na lotnisku? (dowod jest do 2013)
paulissss, 25 marca 2012, 23:22 | odpowiedz
witam mam takie pytanko za jakis czas lece do anglii a tam jest godzina wcześniej niz u nas ,czy wizz air na bilecie lotniczym ma juz przeliczony ten czaas?czyli jak mam wylot z anglii o 21.20 to tak jest ?
bogusia, 26 marca 2012, 19:13 | odpowiedz
Blagam pomozcie zamowlilam wczoraj bilet z Pizy do Krakowa,to bylo w poludnie czekajac na email zorjentowalam sie ze podalam emeail blednego ,niby moj ale z jedna litera wiecej,niewiem jak sie teraz dowiedziec czy ten bilet jest czy nie,wydzwaniam do polski do PIzy ,kazdy mnie osyla,juz natracilam kasy ,i blad moj ze niespisalam rezerwacji,to byl moj pierwszy raz gdzie sama zamawialam bilet przez internet,PROSZE O POMOC :)
bogusia pajak, 27 marca 2012, 13:11 | odpowiedz
@ paulissss Jeśli masz ważny dokument tożsamości na który została dokonana odprawa online to wszystko będzie OK. @ bogusia Rozkład lotów zawsze podany jest według czasu lokalnego. @ bogusia pajak Możesz odzyskać rezerwację wybierając na stronie Ryanair opcję "ZARZĄDZAJ REZERWACJĄ" i po wpisaniu tego złego maila i reszty danych.
Hubert, 27 marca 2012, 13:29 | odpowiedz
Wiec wiem juz napewno ze lot zostal zakupiony wlasnie sprawdzilam karte ktora olacilam przez internet pobrali mi pieniadze ,mam nadzieje ze jakos wkoncu odnjde ta rezerwacje,Hubert dziekuje Ci za pomoc ale mam jeszcze pytanie co musze wpisac w goglach ,wystarczy tylko www.Rayaner i gdzie szukac zarzadzaj rezerwacja
bogusia pajak, 27 marca 2012, 15:58 | odpowiedz
http://www.ryanair.com/pl
Hubert, 27 marca 2012, 16:05 | odpowiedz
ale wg naszego czasu lokalnego ?
bogusia, 27 marca 2012, 16:19 | odpowiedz
wytłumaczcie mi to prosze :)
bogusia, 27 marca 2012, 16:20 | odpowiedz
@ bogusia Rozkład lotów zawsze podany jest według czasu lokalnego dla danego kraju. Lot z Anglii = według czasu lokalnego w Anglii, lot z Polski według czasu lokalnego w Polsce. Tak samo z czasem przylotu.
Hubert, 27 marca 2012, 16:26 | odpowiedz
czyli tak jak jest na bilecie to takie sa daty odlotu ?
bogusia, 27 marca 2012, 18:46 | odpowiedz
pytam bo ktos mi namieszał w głowie i powiedział,że to wszystko jest wg naszego czasu w Polsce
bogusia, 27 marca 2012, 18:48 | odpowiedz
Witam, prosze o potwierdzenie na 100%, że jeśli przy odprawie wybrałem paszport a wpisałem dane z dowodu to nie będe miał problemu na lotnisku??
Adam, 29 marca 2012, 10:05 | odpowiedz
w Wizzair na 100%
adwak, 29 marca 2012, 11:25 | odpowiedz
adwak dzieki za info, a jak jest w Ryan Air bo akurat tym razem lece z nimi?? Z góry dzieki za odpowiedź!
Adam, 29 marca 2012, 13:01 | odpowiedz
Hubert ;) Dzieki serdeczne za informacje! Mam 3 dni do wylotu, odprawe on-line zrobilam przed chwilka :) Ale na formularzu pisalo, ze moge w obie strony sie odprawic, wiec tak zrobilam - a myslalam, ze za 16 dni od nowa bede musiala robic odprawe. W razie czego, faktycznie lepiej zadzwonic na infolinie i upewnic sie. Pozdrowki!
annetje35, 30 marca 2012, 20:59 | odpowiedz
witam, mam takie pytanie dotyczace odprawy przez internet zarezerwowalem biletna dwie osoby dorosle i a pare dni pozniej jeszcze jeden tylko nie zauwazylem ze ten trzeci jest rowniez na osobe dorosla a w rzeczywistosci jest to 4-letnie dziecko, i teraz ma m problem z odprawa tego dziecka poniewaz przy odprawie trzeba podac wiek 1998 jest ostatnim a ja potrzebuje wpisac 2008 i nie wiem czy nie bede mial problemu na lotnisku? bo na odprawe online juz chyba nie ma szans poprosze o jakas odpowiedz z gory dzieki
Bartek, 31 marca 2012, 10:29 | odpowiedz
Witam zarezerwowałam bilety w Wizz i chciałam zrobić odprawę on-line ponieważ wylatuję w przyszły piątek jednak wyskakuje mi cały czas że wprowadzam błędne dane.... Pomóżcie co mam zrobić???
ruda, 31 marca 2012, 21:08 | odpowiedz
Witam wylatuję w poniedziałek o 18 tej Wizz Air,powrót mam w następny poniedziałek wylot 22 jak liczą 7 dni .Czy do południa w poniedziałek będę miał możliwość dokonania oprawy powrotnej?
Grzegorz, 10 kwietnia 2012, 22:14 | odpowiedz
witam! mam problem. wykupiłam bilety do Wielkiej Brytanii i wpisałam numer dowodu. ale ten dowód pękł miesiąc przed odlotem. Dowód wymieniłam,ale mam na bilecie podany stary i obecnie mam dwa dowody przy sobie. W Polsce mnie przepuścili,ale czy to będzie problem przy powrocie z Anglii? A nie chcę zmieniać danych. Lepiej zaryzykować? Co zrobić w takiej sytuacji? Dodam,że dowód jest obecnie pęknięty na pół i numery dowodów nie są zgodne ze sobą. dzięki z góry. :)
daisy, 13 kwietnia 2012, 23:11 | odpowiedz
a zapomniałam napisać,że jest to lot wizzair :)
daisy, 13 kwietnia 2012, 23:14 | odpowiedz
A czy mozna sie odprawić przez internet od razu w dwie strony - tam i z powrotem jeszcze z domu przed wyjazdem:)
Krzys, 16 kwietnia 2012, 13:35 | odpowiedz
Witam. Mam problem z odprawą online w Wizzair. Uzupełnilem wszystkie niezbędne dane i zapisałem je poczym nie mam mozliwości wydrukowania karty pokładowej (nie pojawia się zadek kwadracik do zaznaczenia jak bylo to za poprzednimi odprawami). Co robić?
carlos, 16 kwietnia 2012, 20:42 | odpowiedz
po 3 godzinach pojawil sie przycisk pozwalajacy wydrukowac lub zapisac pdf. Pierwszy raz mi sie cos takiego przytrafilo, zawsze dzialalo to b. sprawnie a dzis stracilem pol popoludnia na to:(
carlos, 16 kwietnia 2012, 21:01 | odpowiedz
Błagam o pomoc! Problem z odprawą online! Dziadek zamiast swoich danych paszportowych ma dane ID mojej mamy. Dodam jeszcze, że lot jest z KRAKOWA do Trapani.Wylot 24.04 (wt). Nie mogę dodzwonić się na infolinię Ryanair. Moją mamę z kolei odprawiłam bez problemu. Tyle, że ona i dziadek mają teraz te same dane dokumentów :( Dokładniej to było tak: Ryanair. Odprawiałam online mojego dziadka. Zorientowałam się, że zamiast ID chcą paszport, więc to przerwałam, nic nie zapisywałam. Potem przeszłam do odprawy mojej mamy. Wpisałam wszystkie dane ALE nie kliknęłam ODPRAWA. W międzyczasie, korzystając z tej samej przeglądarki (wiem, głupota), otworzyłam kolejne okno dla dziadka. Kliknęłam odprawa dla mamy. No i wyszło, że system zapisał mojego dziadka z danymi ID mojej mamy. Przepraszam, że tak chaotycznie. Będę wdzięczna za odpowiedź!
monkola, 18 kwietnia 2012, 12:40 | odpowiedz
Prosze o pomoc ,moja corka mieszka w Szkocji ,30 kwietnia konczy jej sie termin waznosci dowodu osobistego,w polsce czeka na nia juz nowy dowod,czy beda jakies problemy na lotnisku z tego niewaznego dowodu,nadmieniam ze corka ma sprawe w sadzie 7 maja i musi leciec,.Drugie ma kupiony bilet w obie strony ,wylot i przylot ,czy moze zrobic dwie odprawy?,.,Prosze jak tylko mozecie odpowiedzcie mi szybciutko,bo w konsulacie polskim w Szkocji za paszport i cos tam jeszcze trzeba bedzie zaplacic prawie 200 funtow,..........Dziekuje i czekam na szybka odpowiedz,
bogusia pajak, 25 kwietnia 2012, 11:05 | odpowiedz
witam a ja mam takie pytanie gdyz chce zrobic odprawe w wizzair i doszedlem do momentu gdzie wybralem 1 opcje zrobilem znajdz rezerwacje wyswietlilo mi imie i nazwisko ale nie ma pod spodem tuch opcji do zaznaczenia odprawa online i pozniej zeby wpiac te dane z dowodu z gory mowie ze moj wuja bo do niego to robie na dzien dzisiajszy ma 4 dni przed powrotem i bilet mial kupiony 3 tygodnie temu i ma go przy sobie i chcialem mu zrobic odprawe online teraz zeby na lotnisku nie musial bo kiepsko z jezykiem u niego i nie wiem gdzie popelnilem blad prosze o szybka odpowied ;p
michal 7, 29 kwietnia 2012, 14:19 | odpowiedz
@michal 7 - nie za bardzo wiem, co jest nie tak - zobacz z lewej strony - powinno się pojawić takie okno, gdzie masz różne opcje do zarządzania rezerwacją.
neonet, 29 kwietnia 2012, 14:49 | odpowiedz
Witam. Ponieważ pierwszy raz rezerwowałam bilety lotnicze mam wątpliwości czy wszystko dobrze wykonałam. W niedzielę zarezerwowałam lot do Dortmundu z Wizzair. Dostałam maila z danymi przelewu-były tam dwa konta jedno krajowe drugie międzynarodowe-mam nadzieję,że dobrze zrobiłam wpłacając na krajowe? Druga sprawa-dlaczego sprawdzając moje rezerwacje jest wpisane-rezerwacja wstrzymana? Czy coś jest nie tak-czy wsztrzymana do momentu dostania potwierdzenia od linii? I tak z ciekawości jeśli chodzi o kwotę najpierw wyskoczyła mi pewna cena a po kliknięciu ,że płacę przelewem pojawiła się inna cena-mniejsza.W mailu z danymi także była kwota do zapłaty ta druga. Czy będę musiała dopłacić do tej wyższej ceny,czy ta mniejsza jest ostateczna. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
jaona, 2 maja 2012, 1:21 | odpowiedz
Już dostałam potwierdzenie lotu. Wszystko jasne-suma ta mniejsza ;) itp. Jeszcze tylko odprawa i lecimy! Pozdrawiam!
jaona, 2 maja 2012, 12:53 | odpowiedz
witam mamy pytanie w sprawie kart pokladowych w druga strone (powrotna) bo po dokonaniu odprawy i podgladzie wydruku mamy tylko z polski do hiszpani? bardzo prosze o odp Pozdrawiam tofik
tofik, 6 maja 2012, 8:38 | odpowiedz
Witam! Mam pytanie. W wizzair drukowałem odprawę (2 strony), ale wydrukowało mi na 1 kartce na 2 stronach. Tak może być, czy kserować tą stronę, aby każda z nich była na osobnej kartce?
kamil, 6 maja 2012, 20:58 | odpowiedz
~~kamil~~pokombinuj z ustawieniami drukarki, ponieważ karta pokładowa powinna być wydrukowana każda na odzielnej kartce formatu A4
hugo1211, 7 maja 2012, 6:24 | odpowiedz
Easy Jet. Pomocy, wpisałem dane pasażera przy odprawie on line, zapisałem je i teraz nie wiem jak wydrukować karte pokładowa. Nigdzie nie ma takiej opcji. Mogę tylko wyświetlać rezerwację.
Adam, 7 maja 2012, 10:28 | odpowiedz
Witam Czy ktoś z was miał problem podczas odprawy online z dowodem wydanym bezterminowo? Ryanair nie ma takiej opcji:/ Co mam zaznaczyć w miejscu data ważności aby nie wyszła jakaś głupia sytuacja na lotnisku:/ Dziękuję za pomoc!!
Grzegorz, 10 maja 2012, 21:43 | odpowiedz
Hej. Mam taki problem mianowicie, robiłam odprawę online na lot 17,05,12 a powrót 31,05,12 i przez przypadek zaznaczyłam odprawę w obie strony mimo tego, że do powrotu jest więcej niż 15 dni tak jak powinno się robić odprawę. Odprawa sama w sobie przebiegła pomyślnie a ich system nie wykrył błędu i chciałam się dowiedzieć czy w takim przypadku odprawa w stronę powrotną będzie ważna bez żadnych problemów? Proszę o pilną pomoc.
Cukierqowa, 11 maja 2012, 21:56 | odpowiedz
Cukierqowa jak nie wywaliło błędu jest wszystko ok. Regulamin mówi o 15 dniach ale de facto jest o ile dobrze pamiętam 21 także spokojnie jak się dało.
Adam, 12 maja 2012, 2:45 | odpowiedz
Proszę o pilną odpowiedź :) z góry dziękuję... Podczas rezerwacji błędnie wybrałam opcję odprawa na lotnisku w drodze powrotnej, zapłaciłam już za to, czy istnieje możliwość odprawy on-line?
Magdusia, 12 maja 2012, 4:00 | odpowiedz
Mozesz dokonac odprawy online ale nie otrzymasz i takz wrotu poniesionych kosztów
Adam, 21 maja 2012, 21:42 | odpowiedz
witam mam problem a mianowicie chodzi o to ze gdy sie llogowałam napisałam moje imie i nazwisko tzn. zamiast napisac Ilona Kowalska-Krawczyk napisałam Ilona KK i teraz jak chce wydrukowac karte pokładową to wyskakuje mi Ilona KK, Nie wiem co mam zrobic. Bardzo prosze o jakąs wzkazówke bo wylatuje (jak sie uda) za 4 dni.
ilona, 22 maja 2012, 17:44 | odpowiedz
Witam, W rezerwacji Ryanair wpisana jest źle pierwsza litera nazwiska - zamiast D jest B - czy ktoś wie czy to będzie traktowane jako AKCEPTOWALNA literówka? Z góry dziękuję za pomoc!
zielak666, 24 maja 2012, 19:26 | odpowiedz
witam na odprawie online ryanair napisałem imię slawomir a nie sławomir czy będzie z tym problem,
slawomir, 2 czerwca 2012, 6:43 | odpowiedz
żadnego problemu nie będzie, a nawet lepiej podawać nazwiska bez polskich znaków, choć w wizzair nie powinno być z tym problemów to np. w rezerwacji w easybus wypisywałem na szybko i wpisałem w nazwisku "ń" i mam teraz "and#324;" :)
adwak, 2 czerwca 2012, 11:08 | odpowiedz
dzieki za odp
slawomir, 2 czerwca 2012, 11:44 | odpowiedz
Witam, mój problem jest następujący: w miejsce :kod potwierdzenia" należy wpisać 6 znaków, litery i cyfry. Problem w tym, że mój kod potwiedzenia zawiera SAME litery- sześć jak byk drukowanych znaków, które jak by nie patrzeć s ą numerem rezerwacji- tak przynajmniej sa podpisane. Jestem dość mocno zmieszna, do odlotu jeszcze 2 tygodnie...dodam że kupowałam loty z promocji, czy to może mieć związek? Prosze o odpowiedź!
juanita, 3 czerwca 2012, 19:30 | odpowiedz
Już wszystko wiem, to jednak zawinilo moje nazwisko z "ż" w środku. Tylko ciągle nie wiem które liczby to dla nich cyfry.....:)
juanita, 3 czerwca 2012, 19:37 | odpowiedz
Witam. Mam pytanie w rezerwacji na lot dla dwóch osób w wizzair wpisałam dla jednej z nich zamiast nazwiska imię, a zamiast imienia nazwisko. Takie dane też są w polach przy odprawie online, której jeszcze nie dokonałam. Dodatkowo przy rezerwacji zgubiłam dwie pierwsze litery z nazwy miejscowości zamieszkania. Co teraz, proszę o pomoc.
Pati, 3 czerwca 2012, 20:33 | odpowiedz
Mam problem ze stroną internetową wizzair. W czwartek zrobiłam przelew za bilet lotniczy (od razu po zrobieniu rezerwacji), nadal czekam na meila z potwierdzeniem. Dla pewności czy moja rezerwacja nie została w międzyczasie anulowana (bo tak też się zdarzało...) chciałam sprawdzić status mojej rezerwacji na stronie wizzair, ale wpisując adres www widzę jakąś dziwną stronę internetową, nie ma tam zakładek dotyczących odprawy online, rezerwacji ani informacji, a kiedy chciałam wyszukać nowy lot to przekierowuje mnie na jakąś ogólną stronę na której można znaleźć loty nie tylko z wizzair. Czy Wy tez macie taki problem? Może coś robią z tą stroną.
kasia, 4 czerwca 2012, 10:14 | odpowiedz
wchodzisz na stronę www.wizzair.com ?
adwak, 4 czerwca 2012, 10:29 | odpowiedz
czesc, mam takie pytanie, lot 1 strone przez wizzair mam na 3 os natomiast powrot na 4 osoby, a co sie okazalo lece tylko ja sam, czy odprawde dokonuje tylko na siebie czy musze odprawic wszystkich co sa wpisani mimo to ze nie leca?? nie chce poprostu pozniej jakis dodatkowych oplat ponosic, nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc... ;)
lukaszmdt, 4 czerwca 2012, 13:14 | odpowiedz
Witam, czy może mi ktoś pomóc? Czy w Wizzar można zapisać odprawę w PDF? bo nigdzie nie ma o tym wzmianki. Bardzo proszę o odpisanie :-) z góry dziękuje.
Aneta, 6 czerwca 2012, 10:05 | odpowiedz
Witam , mam pewnien problem . Na moim BOARDING_PASS MAM WPISANA NARODOWOSC PORTUGALSKA ZAMIAST POLSKĄ CZY BEDE MIALA JAKIES KOMPLIKACJE Z TEGO POWODU ? Pozdrawiam
Justyna M, 6 czerwca 2012, 15:19 | odpowiedz
@Aneta - tak, zapisujesz jako PDF, podobnie jak w Ryanair, ale sam proces odprawy jest szybszy, bez zbędnych pytań, reklam
adwak, 6 czerwca 2012, 21:13 | odpowiedz
@lukaszmdt - odprawę musisz zrobić wszystkim w rezerwacji ponieważ zostawiając puste pola nie zatwierdzisz jej, a potem wydrukujesz tylko tym co lecą, czyli tylko dla siebie. Jeśli reszta nie leci możesz ich dane wyssać z palca.
adwak, 6 czerwca 2012, 21:20 | odpowiedz
@Justyna M - ja bym nie robił z tym nic i wbijał tak jak jest na lotnisko, ale to wszystko zależy od osobistego stopnia odwagi, nie odpowiem czy będą problemy czy nie bo akurat tego jeszcze nie przerabiałem (podejrzewam że nie), ewentualnie dzwoń do call center Wizz - tam bez problemu zmienią to w Twojej rezerwacji (niestety cena rozmowy 4,26 PLN/min. a kilka minut może zejść)
adwak, 6 czerwca 2012, 21:38 | odpowiedz
Za miesiąc lecę wizzarem z Londynu Do Modlina, zrobię odprawę online. Mam pytanie, gdzie nadać bagaż rejestrowany? Jest jakieś inne miejsce czy przy check-in? Chodzi o Luton.
bramkarz033, 7 czerwca 2012, 12:18 | odpowiedz
@Justyna M miałam taki sam problem (linie ryanair) zorientowałam się dopiero na lotnisku na 10min przed odprawą - podeszłam do stoiska ryanaira, powiedziałam, że mam błąd na karcie, z miejsca mi wydrukowali nową i prosili o bycie ostrożniejszą następnym razem.
U.P., 7 czerwca 2012, 12:19 | odpowiedz
Witam, mam mały problem, pierwszy raz lecę samolotem, mam 18 lat, rodzice kazali mi uzupełnić dane do karty pokładowej [których juz nie mogę zmienić] a wpisałam tylko moje pierwsze imie, tak samo wpisałam mojej siostrze, a obie mamy drugie imiona.. bardzo się boję, że przeze mnie nie wpuszczą nas na pokład samolotu, czy to jest duży problem?
Ikaa, 7 czerwca 2012, 17:14 | odpowiedz
@Ikaa nie będzie żadnego problemu. Moja koleżanka, która ze mną podróżowała miała również drugie imię i nigdy go nie podawała.
U.P., 7 czerwca 2012, 19:09 | odpowiedz
o jeju, wielkie dzięki! ulżyłaś mi! pozdrawiam!
Ikaa, 9 czerwca 2012, 18:28 | odpowiedz
Witam, czy może mi ktos podpowiedzieć co mam zrobić: jakis czas temu kupiłam bilet do Oslo w Wizzarze, na następny dzień dokupilam bilet dla swojego dziecka ( 8 lat). Nie dalo sie kupic samego biletu dla dziecka, więc zakupiłam dla osoby doroslej. Wylot mamy w piatek i nie wiem jak mam odprawić jego rezerwację, bo w dacie urodzin nie można wybrac jego roku urodzenia (lata liczą od 1988). Bardzo proszę o szybka podpowiedź co trzeba i gdzie zmienić. Dziekuje z góry. Pozdr.
Inferno, 11 czerwca 2012, 21:53 | odpowiedz
Ja mam jedno pytanie. 2 lipca lecę do Liverpool a goleniowa i rezerwacje robił mój wujek w Anglii, wpisał Emila Zogo, natomiast ja będę musiała zrobić odprawę online i nie wiem co mam wpisać jak będę wypełniała kartę pokładową, skoro mam na imię - Emilia, a na nazwisko - Żogo, mój wujek nie mógł napisać "Ż", ponieważ tam nie ma u nich kropki nad Z, co w takiej sytuacji mam zrobić ?
Emilia Żogo, 20 czerwca 2012, 16:01 | odpowiedz
Napisz "Z". Nie będzie żadnego problemu przy kontroli. Zresztą w Polsce też nie można wpisać polskich znaków.
bramkarz033, 24 czerwca 2012, 17:30 | odpowiedz
powiedzcie mi ile musi miec niemowle zeby moglo poleciec samolotem . Moj znajomy ma miesieczne niemowle i nie wie czy mozwe leciec z nim samolotem
marta, 24 czerwca 2012, 19:20 | odpowiedz
Witam, Właśnie próbowałem zrobić check-in na wizzaira. Orientuje się ktoś po co im numer karty VISA? Za przekąski liczą? Z góry dzięki.
Tomek, 26 czerwca 2012, 12:17 | odpowiedz
chce odprawic online w wizzair moja corke ktora ma rocznik 1998 ale w opcjach wyboru daty nie ma tego rocznika jest tylko 1999 co mam zrobic prosze o odpowiedz szybka ?
Kasia, 26 czerwca 2012, 15:58 | odpowiedz
mam pytanie Hubert, lece nie pierwszy raz ale nie miałem takiej sytuacji jeszcze , że zapomniałem podać drugiego imienia koleżanki w rezerwacji no i odprawiłm się online z jej jednym imieniem bo inaczej nie mogłem .ma jolanta ewa w dowodzie , ja podałem jolanta tylko . lece ryanair , czy to przejdzie , bo część ludzi mówi że trzeba zapłacić za to ;/ .. wiem że było juz to we wczesniejszych komentarzach , ale prosze o potrwierdzenie czy moge spokojnie się pakować, z góry dzięki.
piotrusekk, 26 czerwca 2012, 22:35 | odpowiedz
mam pytanie ile dni jest ważna odprawa online?ile przed cza ja zrobić to wiem,ale ile dni jest ok?lecę na 11 dni,załapie się na odprawę tam i s powrotem?
gosia78, 27 czerwca 2012, 16:34 | odpowiedz
zalezy czym lecisz jesli wizzarem to 7 dni przed odlotem mozna sie odprawic i wydrukowac karte pokladowa a powrotnej nie mozesz dopiero jak przylecisz .Jesli lecisz Ryanairem to maz 15 przed odlotem i w tym wypadku mozesz sobie wydrukowac powrotna karte odrazu wazne zeby powratna drukowac tez 15 dni przed data powrotu.
Kasia, 27 czerwca 2012, 16:42 | odpowiedz
Ryanem teoretycznie jest 15 ale faktycznie 21 sam wielokrotnie testowałem
Adam, 27 czerwca 2012, 19:34 | odpowiedz
Powyżej 14 roku życia wizz traktuje jak rezerwację dla dorosłego stąd w odprawie on line nie ma 1998 roku-widocznie zrobiłaś rezerwację na dziecko a powinnać na osobę dorosłą zadzwoń na infolinię
Adam, 27 czerwca 2012, 19:37 | odpowiedz
zapomniałam wpisać drugie imię w rezerwacji - no i tak się odprawiłąm online (z pierwszym imieniem) przejdzie to czy nie , lece ryanairem ..
jasmina, 27 czerwca 2012, 20:11 | odpowiedz
robilam rezerwacje na dziecko 13 letnie poniewaz 24 listopada moja corka konczy 14 lat teoretycznie ma 13 ale rocznikowo 14 jednak nie ukonczyla 14 lat i ma rezerwacje jako dziecko jednak po zmodernizowaniu strony odprawy wizz jest kalendarz z ktorego mozna wybrac najnizsza date od lipca 1999 dzwonilam na infolinie powiedzieli ze jest błąd na stronie i maja to poprawić tak samo jak anulowali juz podawanie nr karty visa przy odprawie online narazie bledu nie poprawili czekam 2 lipca mam wylot jesli wpisze inna date urodzenia dziecka i wytlumacze o co chodzi na lotnisku to bede miala jakies problemy?
Kasia, 27 czerwca 2012, 20:55 | odpowiedz
witam mam pytanie bo lece z angli do polski 30 czerwca a skonczyla mi sie waznosc paszportu a niemam, zadnego innego dokument!lece ryanerem co mam robic? wpuszcza mnie na lotnisku
masajka, 27 czerwca 2012, 21:21 | odpowiedz
Witam ;) Mam problem z odprawą online w Ryanair. Już na pierwszej stronie po wpisaniu danych wyskakuje mi napis " Dane wprowadzone w celu odczytania rezerwacji nie są zgodne z zarejestrowanymi. Sprawdź, czy informacje są poprawne, i spróbuj ponownie. " Jednak dane są zgodne na 150% Czy ktoś też miał takie problemy?
karolina, 28 czerwca 2012, 14:06 | odpowiedz
..Witam, pytanie dotyczy Wizzair.. Kilka dni temu ukazala sie nowa strona,..i jak widze nowe zasady odprawy on line? Zrobilam odprawe dla mnie i corki , ale w ZADNYM MOMENCIE nie bylo pytania dotyczacego dokumentu ( dowodu czy paszportu)? NIC. Po prostu kliknelam odprawa i tyle, a potem od razu wydrukuj karte pokladowa.. Czy to jest prawidlowa teraz procedura, czy tez znowu jakis blad? Latam Wizz juz dawno i zawsze podawalam dane z dokumentow. Czy jest mozliwa odprawa tylko z nazwiskiem pasazera??
tosia, 28 czerwca 2012, 17:49 | odpowiedz
A U MNIE W ODPRAWIE ONLINE wizair na nowej sa dane dokumentow i data waznosci tylko zas jest bład w kalendarzu nie moge wpisac daty urodzenia dziecka bo nie ma takiego rocznika 1998 dzwonilam mieli to poprawic ale nie poprawili utrudniaja ludziom zycie teraz nie wiadomo czy na lotnisku nie bedzie problemow...dzwonilam do nich raz i skasowalo mnie 15zł za 2 min.polaczenia 2 raz nie ma sensu dzwonic to juz lepiej zaplacic i zrobic odrawe na lotnisku
Kasia, 29 czerwca 2012, 9:21 | odpowiedz
Witam! Przed chwilą odprawiłam się online (wizzair) i okazało się, że wpisałam błędną datę wygaśnięcia ważności paszportu (grudzień 2012 zamiast 2018). Reszta danych (imię, nazwisko, numer paszportu) się zgadza. Czy mogą mnie cofnąć? Czy ktoś miał już taką sytuację?
Magda, 29 czerwca 2012, 13:57 | odpowiedz
Wizzair ...u mnie też nie pojawiła sie informacja o wypełnieniu numeru dowodu czy paszportu!!!!! To normalne czy błąd??
Paulana, 1 lipca 2012, 19:32 | odpowiedz
Witam. Mam pytanie w dowodzie mam Nazwisko Filipowska (Panieńskie) a na karcie pokładowej mam napisane Filipkowska (po mężu) jak myślicie czy będe miała przez to problemy?? ;/ Niby tylko jedna literka K. Mam nadzieje ze zostane wpuszczona na pokład. Dziękuje za odpowiedz,Pozdrawiam
Kaśka, 2 lipca 2012, 8:46 | odpowiedz
Oryginalna zmiana nazwiska :)
Paulana, 2 lipca 2012, 10:56 | odpowiedz
Witam. Mam pytanie w dowodzie mam nazwisko Filipowska a na karcie pokładowej Filipkowska czy z kuli jednej literki K nie puszczą mnie na pokład? Proszę odpisac Dziękuje
Kaśka, 2 lipca 2012, 13:33 | odpowiedz
Hejka. Mieszkam z mężem ale on jeszcze nie wrobił dowodu i ma stary adres zamieszkania . Więc na karcie pokładowej wpisałam mój adres. Czyli Lompy a on w dowodzie ma Kadetów czy mogę przez to mieć problemy?? Wpuszczą mnie na pokład?? Proszę odpisać. z Góry dziękuje!
Roksia, 2 lipca 2012, 13:38 | odpowiedz
Chcę jeszcze dodać że bilet jest na niego.
Roksia, 2 lipca 2012, 13:39 | odpowiedz
witam. próbuję odprawić się online w wizzair, ale nie pojawia mi sie w ogole nic, gdzie mozna by wpisac nr dowodu czy paszportu...wie ktos gdzie to jest- status mam juz odprawiony- karta pokładowa gotowa do wydruku, a nie ma na niej informacji o żadnym z wyzej wymienionych dokumentów...pomoze ktos?
maciek, 2 lipca 2012, 21:39 | odpowiedz
Maciek ale chyba widzisz że nie jesteś jedyny z tym problemem? Widocznie tak teraz się robi. Mam nadzieje bo jutro lecę :)
Paulana, 3 lipca 2012, 9:36 | odpowiedz
Witam, przed chwilą dzwoniłem do wizzair - podobno od dwóch tygodni w strefie Szengen nie wpisuje się danych odnośnie dowodu lub paszportu. Czy ktoś oprócz mnie to z Was sprawdził? Lecę jutro i trochę jestem zatroskany bo nie mogę znaleźć o tym pisemnej informacji. Proszę o pomoc. lukas
Lukasz, 3 lipca 2012, 9:46 | odpowiedz
Też jutro lecę i denerwuję się z tego powodu ale jeżeli to błąd nie będą robić w związku z tym problemów bo jak widać nie jesteśmy jedyni. Mi się wydaje że jest ok.
Paulana, 3 lipca 2012, 12:36 | odpowiedz
Hejka. Mieszkam z mężem ale on jeszcze nie wrobił dowodu i ma stary adres zamieszkania . Więc na karcie pokładowej wpisałam mój adres. Czyli Lompy a on w dowodzie ma Kadetów czy mogę przez to mieć problemy?? Wpuszczą mnie na pokład?? Proszę odpisać!!. z Góry dziękuje!
Roksia, 4 lipca 2012, 9:02 | odpowiedz
Witam, mam problem dość poważny. otóż w niedziele rano lecę liniami wizzair do madrytu z sisotrą cioteczną z wwa, jutro wyjeżdzam do wwa i sprawdziałm z ciekawości czy się zgadzają karty pokładowe i jestem w szoku! :O otóż nie mogę wydrukować kopii dla pasażerów tylko drukują mi się same kopie dla lotniska, nawet kopia dla pasażera mi się nie wyświetla w pdf!! czy to może być przyczyna jakiejś starej przegląrdki? pomóżcie proszę, bardzo się stresuję, lecę 1szy raz i się strasznie boje :<
IKA, 5 lipca 2012, 17:55 | odpowiedz
Hej, Lecę ryanairem godzina mojego lotu została zmieniona, w mailu kazali mi to zaakceptować i odprawić się drugi raz, gdy wchodzę na odprawe nie ma takiej mozliwości. Jest napisane że odrawiłam się już, ale na mojej karcie pokładowej widnieje zła godzina. Co mam robić? Pozdrawiam.
Kasia, 6 lipca 2012, 1:13 | odpowiedz
Zrobiłam błąd w odprawie. Wpisałam paszport jako dokument tożsamości, a powinnam EEA National Id Card...Co z tym zrobić ? Jak poprawić ? Proszę o pomoc...
Zosia, 6 lipca 2012, 22:44 | odpowiedz
Witam, Serwis Ryanair doprowadza mnie do szalu. Jestem poza granicami Polski i w zaden sposob nie moge sie dodzwonic pod nr do Anglii. Ciagle zajeta linia (od 4dni). Krotki opis problemu. Zakupilam bilet dla rodzicow na wakacje. Nadszedl czas odprawe i zorientowalismy sie paszport taty jest wazny tylko do wrzesnia. ten dokument odpada. chcielismy podac dane z dowodu osobistego i tu pojawil sie problem. Ojciec ma juz 73lata i w rubryce "wazny do" wpisane jest "Nieoznaczony" Kolko sie zamyka. Nie mozna zakonczyc odprawy. Wszelkie proby kontaktu z Ryanairem zakonczyly sie niepowodzeniem. Nie wiem co w tym przypadku robic. Czy ktos spotkal juz sie z podobnym problemem? Bede wdzieczna za kazda pomoc. Pozdrawiam Ela
Ela, 9 lipca 2012, 10:53 | odpowiedz
witam serdecznie.Mam pytanie odnośnie dokumentu tożsamości,odprawiłam się(wizzair),wpisałam wszystkie dane poprawnie i zatwierdziłam, ale gdy wchodzę w status odprawy to tam gdzie napisałam datę ważności dowodu osobistego nic nie ma tylko jakaś kreseczka.Czy ktoś miał tak samo?Czy to jest jakiś problem?dodam że lecę z rodziną i u wszystkich jest tak samo a przecież wiem że wpisywałam.Dziękuje za odpowiedż
milcia, 10 lipca 2012, 23:58 | odpowiedz
Witam serdecznie mam takie pytanko.Jak robiłam odprawę dziecku to wpisała mi się data urodzenia o rok wyżej,czy będę miała jakieś problemy na lotnisku? Proszę o odpowiedz oraz z góry dziękuje.
goska, 11 lipca 2012, 14:28 | odpowiedz
Prosze o pomoc, Jutro wieczorem przylatuje do mnie mama z moim siostrzencem, okazalo sie ze zle wpisalam jego imie. Wiec na bilecie widnieje imie TOMEK a w paszporcie ma wpisane TOMASZ, cala reszta sie zgadza. Czy to bedzie jakis problem, czy zalicza sie do bledu 3 literowek. PROSZE O POMOC!!
Marta 27, 11 lipca 2012, 22:33 | odpowiedz
A i dodam ze przylatuje z Polski do Londynu, jest juz po odprawie On-line i nic nie moge juz zmienic :(
Marta 27, 11 lipca 2012, 22:33 | odpowiedz
Mam pytanie wczoraj odprawiłam się online w Ryanair i do tej pory nie mam biletów przesłanych na pocztę.. a do tego przysłali mi tylko od razu po zabukowaniu biletów potwierdzenie i po dwóch dniach dojazd do lotniska i od tygodnia nie mam żadnych wskazówek od nich, czy coś może być nie tak? kiedy przyjdą mi bilety?
Kasia, 14 lipca 2012, 11:01 | odpowiedz
Wziąłem przypadkowo odprawę na lotnisku. Wylot mam 20 lipca, wchodzę na stronę wizzair żeby odprawić innych pasażerów i pisze pod moim nazwiskiem Odprawa, pomimo tego, że wziąłem odprawę na lotnisku. Jeśli odprawię się online będę miał jakieś problemy?
bramkarz033, 14 lipca 2012, 12:44 | odpowiedz
Co do wizz i źle wypełnionego Boardcard też tak zatwierdziłem- żadnej możliwości wpisania danych własnych dokumentów, wydrukowałem i poleciałem na lotnisku,w okienku bileteri wizz powiedziano, że nieprawidłowo i muszę za nową zapłacić 22E. Poszedłem na odprawę z tym "źle" wypełnionym, wytłumaczyłem, że tak system dopuścił, gość się zdziwił, sprawdził mi dokumenty i wydał kartę na pokład i ok. Ale ile nerwów mnie to kosztowało i do dzisiaj nie wiem jak ma być! Żadnej info na stronie wizz, że tak ma być czy po prostu błąd systemu...!chętnie bym usłyszał co jest grane przed następną odprawą...
Alters, 15 lipca 2012, 12:10 | odpowiedz
Jeśli do Rzymu wylatuję 19 sierpnia, a wracam 26 i chcę dokonać odprawy online w dwie strony, to będzie to wydrukowane na jednej kartce czy na dwóch? I czy wystarczy, jak podbiję to tylko na lotnisku w Pl czy później muszę również we Włoszech? Proszę o pomoc, to mój pierwszy lot i boję się żeby nie popełnić jakiegoś błędu, który później będzie słono mnie kosztował.
Basia, 15 lipca 2012, 18:21 | odpowiedz
Nie rozumiem co się dzieje, zawsze odprawiam się na wizzair i trzeba było wpisać dane z dowodu/paszportu, numery itd, a dzisiaj po kliknięciu "odprawa" wygenerowało mi kartę bez niczego, nie miałam nawet możliwości wpisania danych (chyba tak jak kolega wyżej) czy ktoś jeszcze miał taką sytuację? Można to jakoś sprawdzić? wyjaśnić? czy dopiero na lotnisku?
Magda O, 16 lipca 2012, 0:17 | odpowiedz
Przed odprawą powinno się chyba wybrać Wprowadź dane pasażera, a później odprawa. Chyba coś w tym stylu.
Mati01, 16 lipca 2012, 10:15 | odpowiedz
Witajcie. Odp: dla Magda O i Mati01. Drodzy rodacy, mialem ten sam problem. Zadzwonilaem do Wizz'a i otrzymalem odp: BEZ OBAW WIZZ ZMIENIL SYSTEM DLA UPROSZCZENIA PROCEDURY ODPRAWY. Milych lotow zycze. falcon
falcon, 16 lipca 2012, 11:21 | odpowiedz
Wróciłam i bez problemów z odprawą online. Mimo obaw o bak potrzeby wpisywania danych przy odprawie online wyleciałam jak i wróciłam bez problemów :) tak więc pozdrawiam
Paulana, 18 lipca 2012, 15:06 | odpowiedz
Ja też tak miałam, usłyszałam, że dla lotów w strefie Schengen wystarczy mieć dokumenty na lotnisku, na karcie pokładowej ich nie ma
Ewelina, 21 lipca 2012, 15:29 | odpowiedz
Zrobiłam odprawę online na linie Rayanair dla dwóch osób. Nie mam pewności, czy nie pomyliłam dat: ważności dowodów osobistych z datami urodzin. Robiłam odprawę pierwszy raz, w międzyczasie zanikał mi sygnał internetu i bardzo się tym denerwuję. Próbowałam dodzwonić się do Rayanaira na 703303033 i mi sie nie udało. Jak mogę sprawdzić poprawność danych, jezeli się pomyliłam to jak poprawić i czy nie będzie problemów na lotnisku. Proszę o radę, może ktoś miał taki problem. Pozdrawiam Maria
Maria, 23 lipca 2012, 15:08 | odpowiedz
Witam wszystkich serdecznie:) Mam problem z wpisaniem danych przy odprawie, ponieważ córka jest w wieku 15 lat dowód osobisty wyrabiany w tym roku i ważny do 2017r (do 20 roku życia córki) i po wpisaniu daty ważności dokumentu wyskakuje mi błąd, iż jeden z pasażerów jest w złej grupie wiwkowej i wymienione przedziały... Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Asia, 24 lipca 2012, 16:50 | odpowiedz
Witam mam taki problem wyjezdzamy ze znajomymi 30 sierpnia do Barcelony każdy odprawił sie w internecie i jako date powrotu wpisali 8 wrzesień natomiast ja nie mogę wybrać tego dnia ponieważ wyskakuje mi ten dzień w szarej rubryce w ktorej jest napis zapytanie. O co chodzi czy potrafi mi ktos to wytłumaczyć i co mam zrobić w takiej sytuacji??
Dawid, 26 lipca 2012, 14:30 | odpowiedz
Witam serdecznie,właśnie dostałam maila z Ryanair o zmianie godziny lotów.Na jednej rezerwacji mam 2 pasażerów ale poleci tylko jedna osoba bo drugiej nie pasuje zmiana godzin.Poinformowano w mailu że można zwrócić się o zwrot kosztów.Jak mogę odzyskać pieniądze za nie lecącą osobę.Z góry dziękuję za pomoc
Iwona, 30 lipca 2012, 18:02 | odpowiedz
Hej, mam pytanie. Lecę w delegację do Belgii z Polski. Rezerwację mam na stare nazwisko, a niedawno wyszłam za mąż i mam lada dzień mam odebrać dowód. Czy w takiej sytuacji mogę darować sobie odprawę na postawie dowodu i nie będzie problemu aby odprawić się na postawie paszportu? Wolę się upewnić. Paszport mam ważny jeszcze do 2016.
kasia m, 31 lipca 2012, 20:42 | odpowiedz
zapomniała dodać lecę Wizzar
kasia m, 31 lipca 2012, 20:43 | odpowiedz
Zrob odprawe na podstawie paszportu - nie bedzie zadnego problemu
pm, 31 lipca 2012, 21:09 | odpowiedz
Witam, mam pytanie mimo, że mam dwa nazwiska zrobiłam rezerwację tylko na jedno, bo drugiego system nie chciał przyjąć. Czy będzie jakiś problem przy bramce? Lecę z Wizz Air. Proszę o odpowiedź.
ania, 9 sierpnia 2012, 21:21 | odpowiedz
Witam Odprawiałem się online z wizz-air i popełniłem błąd w dacie ważności dokumentu wszystko inne się zgadza. Czy to jest taki błąd przez, którego nie wpuszczą mnie na pokład?
Picu, 11 sierpnia 2012, 12:25 | odpowiedz
A ja mam takie pytanie, czy trzeba mieć koniecznie wydrukowany bilet w formacie A4 ???
Patrycja, 11 sierpnia 2012, 18:09 | odpowiedz
Mam pytanie? Chciałam zabukowac mamie bilet do Wielkiej Brytanii, niestety na jej dowodzie osobistym data ważności jest ,, nieoznaczony,,. W tej chwili nie wiem co mam napisac w okienku waznosc jak bede odprawiac mame. Proszę o podpowiedz jak w takiej sytuacji wypełnic odprawe. pozdrawiam, dziekuje Celina
odprawa a waznosc dowodu osobistego- nieoznaczony, 15 sierpnia 2012, 0:26 | odpowiedz
Witam,ja mam natomiast pytanie takie. Czy moge sobie wybrac odprawe czy chce online czy na lotnisku. Zamawili mi bilet rodzice i powiedzieli ze pan przez telefon powiedzial im ze moge tak i tak,ale jakos nie wierze w to bardzo. Wolala bym odprawe online,bo juz taka kiedys robilam,a na lotnisku nie wiem co moze mnie czekac (chodzi o dodatkowe zaplaty) Zaznaczam ze bede leciec linia wizzair. Proosze o odpowiedziedz, POzdrawiam
Aleksandra, 17 sierpnia 2012, 16:24 | odpowiedz
Tak,musisz mniec bilet wydrukowana w formacie A4.
Odpowiedz do Patrycji, 17 sierpnia 2012, 16:27 | odpowiedz
witam, mam problem -robiac odprawe on line wpisalam zla date waznosi paszportu tzn.zly rok zamiast 2016 wpisalam 2012.Mozecie mi powiedziec czy bedzie problem na lotnisku czy moge nie poleciec przez ten blad?
basia, 22 sierpnia 2012, 14:22 | odpowiedz
witam, mam pytanie odnośnie boarding card w wizz-air (pierwszy raz lecę) podałam w danych datę ważności dowodu osobistego (2018 rok) a na karcie mam " - " taką kreseczkę. Dlaczego?
EWA, 22 sierpnia 2012, 19:35 | odpowiedz
Proszę o odpowiedź, bo lecę pojutrze i trochę się martwię...
EWA, 22 sierpnia 2012, 20:49 | odpowiedz
Ale teraz w wizzair nie podaje się informacji o dowodzie osobistym.
mc2, 23 sierpnia 2012, 11:06 | odpowiedz
dzięki za jakiekolwiek info, mi przed odprawą online wyskoczyło - uzupełnienie danych pasażerów - i tam było do wpisania nr dowodu i data ważności, i na karcie pokładowej mam nr dowodu, ale daty ważności już nie wydrukowało tylko tą kreseczkę, trochę się martwiłam, ale myślę, że będzie ok. Zawsze latałam Ryanair a teraz pierwszy raz lecę WizzAir i nie wiem czego się spodziewać.
EWA, 23 sierpnia 2012, 12:07 | odpowiedz
Wonderful website. A lot of helpful info here. I am sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious. And obviously, thanks for your sweat!
regalar cestas de navidad, 2 września 2012, 18:34 | odpowiedz
Bardzo pilne!!!!!!!!!! Dziś próbowałam dokonać odprawy online w Wizzair. Niestety coś poszło nie tak :( odnalazłam swoją rezerwację na stronie, przeczytałam regulamin, kliknęłam rezerwacja online i odrazu pokazała się karta pokładowa do wydrukowania. Nie było możliwości wpisania danych numeru dowodu osobistego i tak dalej. Dodatkowo w nazwisku jest mały błąd zamiast literki "ń" jest "n". Czy mogę coś z tym jeszcze zrobić? Czy będzie problem z wejściem do samolotu? czy może będę musiała płacić za odprawę na lotnisku, jeśli tak to ile ona kosztuje? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
EWELINA, 4 września 2012, 11:08 | odpowiedz
Hej,mam pytanie: w dowodzie osobistym mam dwa imiona ,a przy bukowaniu biletu i przy odprawie chyba wpisalam tylko jedno pierwsze ,czy bedzie problem z wylotem i powrotem???????????
HEY, 4 września 2012, 15:51 | odpowiedz
....do Hey, nie, nie bedziesz miał problemu, ja latam dość często i zawsze wpisuje tylko jedno imie - nigdy nie było problemu...pozdrawiam i życzę udanego lotu
Magda, 4 września 2012, 19:38 | odpowiedz
do Ewelina :) nie martw się wizz uprościł teraz odprawe online i nie trzeba wpisywac danych z dowodu czy paszportu, a co do literki - to od dłuzeszgo czasu nie pokazuja sie polskie znaki z Ł - bedzie L i tak dalej, pozdrawiam
Magda, 4 września 2012, 19:42 | odpowiedz
Mam taki sam problem jak Ewa - z datą ważności dowodu na karcie pokładowej. Mam kreseczkę a powinna być data. Czy będę miał problemy na lotnisku?
Miki, 11 września 2012, 13:49 | odpowiedz
Witam, Mega prosba czy ktoś wie? wpisałam dane z paszportu a zaznaczyłam ze to dowód osobisty, czy będzie problem?? błagam pomocy !!!!
Magda, 11 września 2012, 15:41 | odpowiedz
Witam.moje pytanie dotyczy adresu zamieszkania czy na bilecie musi być taki sam adres zamieszkania jak w dowodzie?
Krystyna, 13 września 2012, 6:39 | odpowiedz
Hej mam pytanie co powinienem wpisać w polu kraj wydający paszport jeśli wykonali mi paszport w konsulacie w Dublinie
slawq, 14 września 2012, 15:54 | odpowiedz
Mam problem robiłam znajomej odprawę online , pierwszy raz w życiu ,miała zarezerwowany lot w obie strony. odprawa miała by w jedną stronę ale ja nie sprawdzając dokładnie odprawiłam w dwie strony,i karty pokładowe w dwie strony się wydrukowały a wylot jest 25 09 a przylot04.10 czy będzie miała ,jakieś problemy ,czy można tuż przed odlotem zrobic ponowną odprawę.proszę o odpowiedz
justa1693, 15 września 2012, 20:51 | odpowiedz
Witam, mam problem, zakupiłem 2 bilety na lot wychodzący i powrotny (do Londynu i z Londynu ) na Ryanair, i po odprawie online mogę tylko wydrukować kartę pokładową na lot wychodzący, natomiast na lot powrotny nie mogę, co mam zrobić? dziękuje za pomoc
to4ek_12, 16 września 2012, 12:43 | odpowiedz
A pozostało mniej niż 15 dni do lotu powrotnego? Jeśli nie, to się nie odprawisz.
tomak, 16 września 2012, 14:49 | odpowiedz
@slawq, wpisujesz Polska @justa, a po co się ponownie odprawiać? Masz wydrukowaną kartę pokładową, to jestes odprawiona
tomak, 16 września 2012, 14:51 | odpowiedz
a dni nie jest za dużo do powrotu:)
justa1693, 16 września 2012, 21:12 | odpowiedz
Mam wielka prosbe.. czy w locie powrotnym dostajemy e mail z potwierdzeniem lotu czy wystarczy ze potwierdzilismy go za pierwszym razem? Otoz jestem za granica a za tydzien wracam do polski. przez ten czas cos stalo sie z moja poczta e mail - nie moge sie zalogowac (hasla na pewno nie zmienialam). prosze o odpowiedz :)
ZUZA, 18 września 2012, 16:34 | odpowiedz
witam, mam pytanie odnośnie boarding card w wizz-air (pierwszy raz lecę) podałam w danych datę ważności dowodu osobistego (2018 rok) a na karcie mam ” – ” taką kreseczkę. Dlaczego?
koma, 19 września 2012, 14:39 | odpowiedz
witam tak jak wyżej kolezanka, mam pytanie odnośnie boarding card w wizz-air (pierwszy raz lecę) podałam w danych datę ważności dowodu osobistego a na karcie mam ” – ” taką kreseczkę. Dlaczego?
koma, 19 września 2012, 14:40 | odpowiedz
UWAGA!!!Otóż wizzair przy odprawie on-line prosi o datę ważności dowodu osobistego,wszystko ok,ustawiamy, ale na sam koniec w sposób specyficzny i podchwytliwy karze odhaczyć tzw.ptaszkiem czy "Dokument nie wygasa"...cwaniaki, ale kiedy niby na czas wylotu czy w ogóle? Pytanie powinno brzmieć czy dokument jest bezterminowy.Pół mózgi to stworzyli, czy mi się tylko wydaje? Bezterminowo przyznawany jest dla osób powyżej 65 lat, ciekawe po co im taka informacja... Także nie należy tego odznaczać w ogóle, bo data ważności dowodu nam nie wydrukuje na karcie pokładowej. Jadę na lotnisko i mam to gdzieś, jak sami zobaczą to wtedy wydrukuję i zapłacę na lotnisku za odprawę. Oni nie czysto zagrywają, ja też. Dam znać jak ta historia się zakończyła.
koma, 19 września 2012, 15:22 | odpowiedz
mam problem z oprawa Ryanair. Otoz wpisalam wszystkie dane i wszystko dalej okej, wylot mam 23.09 powrot 28.09 takze obydwa terminy sa w ciagu 2dni i 9dni, dostaje komunikat "Przepraszamy, ale nie możesz dokonać odprawy, ponieważ jest więcej niż 15 dni przed planowaną datą podróży, albo czas wylotu wyznaczony jest w ciągu najbliżyszych 4 godzin. Wydrukuj ponownie kartę pokładowa - Dokonałeś odprawy online, karta pokładowa może być wydrukowana do 4 godzin przed planowanym wylotem samolotu " Czy to blad ze strony Ryanair?? Prosze o pomoc czy mam zadzwonic na infolinie?
Jola, 21 września 2012, 11:24 | odpowiedz
mam bardzo powazny problem z odprawa online Rayanair. Chodzi o to, ze powinnam zrobic odprawe tylko w jedna strone, bo moja mama jedzie do Polski po nowy dowod i dane tego dowodu sie zmienia... Bylam bardzo ostrozna i jestem pewna, ze odkliknelam odprawe powrotna. Ale po zakonczeniu okazalo sie, ze mam 2 bilety do wydrukowania... I co mam teraz zrobic? Nie moge tego cofnac. Czy sprawdzaja dokladnie te numery? czy tylko nazwisko?
Agnieszka, 21 września 2012, 18:38 | odpowiedz
mam pytanko czy mozna kupic bilet przez internet na rayanera i tak zeby odrazu była odprawa gotowa ze podchodze tam gdzie sie zdaje bagaze i odrazu mi drukuje karte pokładową
robert, 27 września 2012, 21:11 | odpowiedz
Witam. Odnośnie tej kreski przy dacie ważności dowodu to musiałam na lotnisku zapłacić 68 zł za poprawę, bo data dnia i miesiąca była ok, a rok 1900 ciekawe, skoro z automatu jest powyżej 2000 roku, to nikt o zdrowych zmysłach nie cofa tyle kursorem by nie zauważyć. Poza tym ich program nie powinien tego zaakceptować.Ale jestem mądrzejsza o nowe doświadczenia.Pozdrawiam.
koma, 1 października 2012, 12:20 | odpowiedz
Witam, zarezerwowałam lot z DE do PL w obie strony. Problem polega na tym, że w PL wymieniłam dowód (ze wzgledu na zmiane nazwiska po ślubie). Nie bardzo wiem co mam teraz zrobić, ponieważ jako dokument przy odprawie online podałam nr dowodu osobistego z poprzednim nazwiskiem (tak elciałam w 1. srone do PL), a od dzis mam nowy dokument, a co za tym idzie, także nowy jego nr... posiadam stary dokument ze starym nr (przy wymianie dokumentu urzędnik odciął mi tylko narożnik dowodu, nie zabierając starego), ale on już jest oczywiście nieważny.. domyślam się, że mogę mieć problem by wejść na pokład? proszę o pomoc, jakieś rady... pozdrawiam
natalia, 2 października 2012, 22:03 | odpowiedz
Agnieszka, włąśnie pzreczytałam, że miałaś podobne pytanie. i jak rozwiązana została ta sprawa?
natalia, 2 października 2012, 22:05 | odpowiedz
Witam. Pisałem posta na forum ale bez odpowiedzi, to może tu jakąś uzyskam :) Konkretnie mam problem z odprawą online w wizzair. Otóż w weekend mam lot z Serbii do Belgii, a dokładnie Belgrad (BEG) - Charleroi (CRL) i nie potrafię się odprawić, ponieważ system wizzair'a oczekuje ode mnie informacji o wizie: numer wizy i kraj wydania. Wiza do odwiedzenia jednego i drugiego kraju nie jest mi potrzebna, no ale nie da się zostawić tych pól pustych. Jakieś rady?
mc2, 3 października 2012, 14:09 | odpowiedz
Witam, Wylatuję do Bolonii 16 Października, wracam 19 października. Odprawa oczywiście online. Rozumiem że w Polsce mogę się odprawić w obie strony, karty wydrukować spakować do plecaka i gotowe? W Bolonii z wydrukowaną kartą tutaj w Polsce przychodzę tylko na lotnisko BLQ i gotowe ? No i jeszcze takie może głupie pytanie, z kartą pokładową gdzie się dokładnie udaję(lecę pierwszy raz-KRK Balice) ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
MAciejek, 7 października 2012, 13:41 | odpowiedz
witam. mam taki problem: moi rodzice kupili sobie bilety w pakiecie do hiszpanii (23 XI) i z powrotem(10 XII). Niestety z powodów losowych chcieli by wylecieć kilka dni później, ale wrócić zgodnie z planem czyli 10 grudnia. Czy jeśli zrobię odprawę na lot 23 XI, a oni tego dnia nie polecą, to czy cała rezerwacja im przepadnie, czy będą mogli skorzystać jeszcze z lotu powrotnego? A może lepiej zmienić jeszcze rezerwację tj.datę lotu wychodzącego? Tylko słyszałam, że to kosztuje więcej jak nowy bilet.
patrycja, 9 października 2012, 10:16 | odpowiedz
DOkonałam głupiego błędu. WPisałam dane na chlópaka z tytułem mrs. CHodzi o wizzaira. Nie moge tego zmienic, reszta sie zgadza, bedziemy miec problemy?
Aneta, 11 października 2012, 19:35 | odpowiedz
MAciejek : Oczywiscie wydrukuj karty w Polsce, zabierz je na lotnisko. Z karta udajesz sie do odprawy pasazera. naj[pier celnicy cie sprawdzaja a pozniej- przed wejsciem do samolotu 2 razy ( lub 3:) róznie to bywa). Pozdro
Aneta, 11 października 2012, 19:39 | odpowiedz
Hej, ja także potrzebuje porady. Jestem w tej chwili na urlopie w Barcelonie. Skradziono mi dowód osobisty a na ten dokument dokonałam odprawy online. Byłam już w konsulacie, gdzie wydano mi tymczasowy paszport. Jest tylko jeszcze jedne problem. Bo wyjazd na którym jestem jest podróżą poślubną. W systemie istnieje już pod nowym nazwiskiem a dokumenty którymi sie poslugiwałam były na moje stare nazwisko. W związku z tym paszport wydano mi na nowe nazwisko. Od konsulatu otrzymałam zaświadczenie ze zmieniłem nazwisko. Czy RYANAIR wpuścić mnie na pokład samolotu?
Paulina, 11 października 2012, 22:43 | odpowiedz
Kupiłem bilet z Ryanair,ale z przyczyn losowych nie mogę lecieć. Ponieważ moja siostra może wykorzystać ten lot, to czy muszę dokonać jakiś dodatkowych opłat za zmianę danych osobowych jeśli nie dokonałem jeszcze odprawy on-line. Proszę pilnie o odpowiedź!!!
Marek99, 13 października 2012, 16:21 | odpowiedz
Dobra realizacja dla mnie. Uświadczyłam tu ogrom potrzebnych porad. Pracowity dobór artykułów. Do kolejnego wpisu. Pozytywnie.
Mister Kanapka, 21 października 2012, 18:22 | odpowiedz
Witam mam pytanko zarezerwowałem bilet na wizzair z poznania do londynu. Problem taki że podczas rezerwacji wpisałem błedni moje imie zamiast Jędrzej wyszło mi Jendrzej czy będzie jakiś problem ?? Pozdrawiam
poldde, 21 października 2012, 21:13 | odpowiedz
Mam problem. Przy odprawie online w Ryanair zaznaczyłem "paszport" jako dokument tożsamości, a podałem dane z dowodu osobistego, którym będę się okazywał/paszportu nie posiadam/.Czy Biuro Obsługi Klienta skoryguje moje dane, czy też się nie przejmować?
Baca, 31 października 2012, 20:37 | odpowiedz
Cześć, dwa pytania związane z rezerwacją (9 nazwisk) i odprawą on-line w Ryanair: 1. System Ryanair zawiesza się - bardzo wolno odpowiada i w rezultacie po kroku z regulaminami/oświadczeniami następuje błąd (pusta strona). Dla odmiany druga rezerwacja (1 nazwisko, te same loty) działa prawidłowo. Czy to standard przy Ryanairze i cierpliwie trzeba próbować dalej, czy powód do kontaktu z nimi (mamy jeszcze 14 dni do odlotu). 2. Jedna z osób z tej wieloosobowej rezerwacji nie leci. Czy należy taką osobę _nie_odprawiać_ (tak przypuszczam) i czy ma to jakikolwiek skutek na ważność rezerwacji i biletów powrotnych dla pozostałych osób (taką mam nadzieję). Z góry dzięki.
Lukasz, 3 listopada 2012, 8:46 | odpowiedz
Witam! Mam pytanie na karcie pokładowej jest litera Z w nazwisku wpisana litera Ź noi oczywiście w dowodzie jest wpisana litera Ź czy jest to jakiś problem na lotnisku przy wejściu do samolotu? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Jadwiga
jadwiga, 5 listopada 2012, 22:46 | odpowiedz
Czy pole w rubryce nr.dokumentu i ważność jego zostaje puste (bez cyferek i literek) ?
paweł, 8 listopada 2012, 10:56 | odpowiedz
Czy będzie problemem jeśli przy rezerwacji, a tym samym odprawie online jest wpisane jedno imię, a w dowodzie są dwa?
Ania, 9 listopada 2012, 21:57 | odpowiedz
Witam, Mam spory problem, bo odprawialem sie w Wizzair i niestety nie wyskoczylo mi okienko do wpisywania danych, za to kliknołem, że potwierdzam i w efekcie moj status to odprawiony, ale wszyskie dane sa PUSTE!!! Co robić? Mam kupić nowy bilet, czy mi to zmienią na lotnisku (jesli tak to jakies pomysly ile mnie skasuja za dopisanie poprawnych danych)? Bo raczej ciezko im bedzie udowodnic, ze byl blad systemu... Dzieki wielkie!
Marek, 10 listopada 2012, 13:46 | odpowiedz
Marku, dziś dzwoniłam na infolinię z takim samym problemem. W czerwcu podczas odprawy internetowej musiałam wpisywać dane z dowodu osobistego, a dziś było tak jak w Twoim przypadku. Okazało się, że teraz obowiązują przepisy, że jak lot odbywa się w strefie Schengen to na karcie pokładowej widnieje tylko imię i nazwisko pasażera,bez innych danych. Pozdrawiam!
jaona, 11 listopada 2012, 17:52 | odpowiedz
Ps. więc bez problemu możesz drukować kartę pokładową.
jaona, 11 listopada 2012, 17:54 | odpowiedz
Ania, to żaden problem.
jaona, 11 listopada 2012, 17:55 | odpowiedz
Witam, mam pytanie. Jeśli podczas odprawy online wpisałam serię dowodu osobistego z małych liter, a w dowodzie jest z dużych to czy będę miała jakieś problemy na lotnisku? Bardzo proszę o odpowiedź.
syla, 11 listopada 2012, 19:28 | odpowiedz
==> syla żadnego problemu na lotnisku nie będzie
Konrad Trela, 11 listopada 2012, 22:26 | odpowiedz
Joanno, Dzieki Wielkie!!! Już chyba za bardzo przywykłem do Ryanair-a ;)
Marek, 11 listopada 2012, 23:30 | odpowiedz
@Konrad Trela dzięki za pomoc:)pozdrawiam!
syla, 12 listopada 2012, 16:30 | odpowiedz
Witam. Właśnie zrobiłam odprawę online i okazuje się, że godziny lotu są delikatnie zmienione (np. zamiast wylot o 11:45, jest 12:15). Jestem pewna, że w momencie zakupu były inne, ponieważ zrobiłam nawet zdjęcie. O co może chodzić? Powiem szczerze, że jest mi to zupełnie nie na rękę, gdyż godzina przylotu nie współgra z godziną odjazdu pociągu już na miejscu (następny za dwie godziny...). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Roksana, 15 listopada 2012, 20:04 | odpowiedz
dzien dobry MOJE PYTANIE JEST ZWIAZANE Z DWUCZLONOWYM NAZWISKIEM DZIECKA PONIZEJ 2 ROKU ZYCIA jesliwpisalem tylko pierwszy czlon w rezerwacji czy musze uzupelnic poprzez kontakt z wizairem
blad, 16 listopada 2012, 0:45 | odpowiedz
Witam, chciałabym zapytać osób które latały już liniami Ryanair, jak jest w końcu z błędnym wpisaniem tytułu Pan/Pani czy trzeba to zgłaszać i płacić za zmianę?
perka, 19 listopada 2012, 0:53 | odpowiedz
Mam pytanie odprawiłam się przez internet z Wizzair i podałam zły numer dowodu i date jego ważności czy bedzie problem przy wejsciu na pokład czy muszę odprawić sie jeszcze raz na lotnisku???
Ewa12, 20 listopada 2012, 20:15 | odpowiedz
Witam serdecznie. Przed kilkanascie godzin temu dokonalam rewerwacji biletu onnline i wciaz nie dostalam potwierdzajacego adresu email. Czy wszystko jest w porzadku? Zostal na 100% zapisany on wlasciwie wiec nie mam pojecia czemu nie doszedl. Co prawda mam go zapisanego na kartce, ale byl dyktowany mi telefonicznie przez inna osobe, ktora dokonywala rezerwacji i obawiam sie, ze cos moglo pojsc nie tak przy notowaniu nr czego i tak nie jestem pewna. Teoretycznie mozenie byc problemu, jednak obawiam sie... Prosze o odp.
Kasiek, 22 listopada 2012, 2:54 | odpowiedz
Czy przy wejściu na pokład sprawdzają datę ważności dowodu czy można ryzykować i wpisać inną niż jest (stary dowód)?
patka, 26 listopada 2012, 21:32 | odpowiedz
Czy podczas odprawy on-line mogę dodać bagaż nie zgłoszony przy rezerwacji? Czy to skutkuje dodatkowymi kosztami tzn. poza opłatą jaka jest naliczana za bagaż przy rezerwacji? Pytanie dotyczy lotu "tam" i powrotnego.
atwardy, 28 listopada 2012, 2:11 | odpowiedz
Jeszcze ja :) Rezerwowałem przeloty bez bagażu rejestrowanego ale jednak będzie potrzebny.Czy przy odprawie na przelot powrotny może być inna ilość bagażu?
atwardy, 28 listopada 2012, 2:14 | odpowiedz
Witam Prosze o pomoc. Ile wczesniej moje zrobic odprawe online w WizzAir 7 czy 14 dni przed odlotem ? Lece pierwszy raz i zglupialem na stronie w jednym miejscu pisza ze 14 dni, a w innym ze tylko 7dni. Dziekuje za informacje.
Mikus, 28 listopada 2012, 14:57 | odpowiedz
Witam, Lecę jutro Ryanairem do Mediolanu, ale na parę godzin przed lotem mam ważne spotkanie i nie wiem, czy na ten lot się nie spóźnię. Jeszcze nie zrobiłem odprawy on-line. Teraz pytanie, czy jeśli się odprawię, a nie zjawię się na lotnisku, to Ryan mi wlepi karę? Lub zrobi to, jeśli się w ogóle nie odprawie. Znalazłem na stronie Ryana, że za niezjawienie się na lot nie ma żadnych opłat, ale niestety nie ma tam informacji, czy dotyczy to sytuacji po odprawie on-line, czy przed.
Lester, 28 listopada 2012, 21:11 | odpowiedz
Witam, mam mały problem dotyczący wydrukowanej karty pokładowej. Otóż karta wydrukowała mi się na 2 kartkach a4 z czego na pierwszej jest 3/4 karty a reszta czyli kopia dla linii lotniczych na drugiej kartce, czy to jakiś problem czy wszystko musi być na jednej kartce?
Agaaa, 15 grudnia 2012, 23:27 | odpowiedz
Dodam że to ryanair :)
Agaaa, 15 grudnia 2012, 23:29 | odpowiedz
Witam wszystkich, mam pytanie a naczytałam się już tyle że sama nie mam już pewności. Wykupiłam mężowi bilet ale zapomniałam wpisać drugie imię, a najgorsze że już zrobiłam mu odprawę i ten błąd zobaczyłam już po. Bardzo proszę o jakąś odpowiedz , bo bardzo się denerwuje czy nie będzie miał problemu na lotnisku (ryanair).
agnieszka, 16 grudnia 2012, 13:43 | odpowiedz
witam wszystkich,prosze o rade,co mam zrobic...nie moge odprawic sie przez internet,lece wizzarem.po wpisaniu kodu rezerwacji i nazwiska z imieniem...wychodzi mi tak...Blad /1002:NoBookingFound/.Nie mozemy odnalezc planu podrozy.Sprawdz czy dane sa prawidlowe i sprobuj ponownie.help,help,umieram ze strachu,jutro lece do Londynu...
Ela, 17 grudnia 2012, 19:03 | odpowiedz
Witam mam problem , który był poruszany na tym forum lecz nie znalazłam odpowiedzi . Robiłam trzy odprawy online, przy trzeciej wpisałam dane z dowodu osobistego a nie przeskoczyło mi w okienku i jest zaznaczone paszport. Czy w związku z tym będzie problem ? Może ktoś był już w takiej sytuacji - Pilne !
Anka, 20 grudnia 2012, 9:04 | odpowiedz
przydalaby si aktualizacja tekstu - przeciez w wizz juz się nie podaje danych z dowodu
nomia, 28 grudnia 2012, 9:36 | odpowiedz
Nie wiem kto pisał tren artykuł, ale chyba nie korzystał z wizzair.com: "W przypadku lotów do krajów znajdujących się w strefie Schengen, informacje dotyczące dokumentu podróżnego nie są wymagane, więc w kolejnym kroku musimy tylko potwierdzić znajomość warunków, poprawność danych oraz samą chęć odprawy." Powyższe jest zupełnie nieprawdziwe. Trzeba podać dane paszportu albo dowodu w danych pasażera, bo inaczej link "Odprawa" był nieaktywny (wczoraj to robiłem, lot na trasie GB-Polska). @natalia: ja też tak miałem, że jak wchodziłem ponownie w dane pasażera z nr dowodu to mi znikał typ dokumentu. Ale jak już raz zapiszesz te dane poprawnie, to przecież nie musisz ponownie w nie wchodzić! No i na karcie pokładowej miałem już OK.
zavatzky, 28 grudnia 2012, 10:03 | odpowiedz
" klikamy pole „DRUKUJ” i dla każdego z pasażerów drukujemy „boarding pass” (kartę pokładową) na osobnej kartce A4" że o tym nie wiedzialem to kosztowało mnie 60 euro
Pablo, 28 grudnia 2012, 10:24 | odpowiedz
Odprawa online w Ryanair jest od 21 dnia przed odlotem, niezależnie od terminu rejsu. Oni zwyczajnie nie zmienili danych z tymi 15 dniami w swoim materiałach...
humbak, 28 grudnia 2012, 11:44 | odpowiedz
Ja bym jeszcze dodał (bo brakuje tego w instrukcji), że podczas odprawy w Ryanair należy podziękować za ubezpieczenie, walizki, smsy, samochody, miejsca płatne i inne atrakcje z ich jarmarku, które Ryanair usilnie nam wyświetla podczas procesu odprawy...
humbak, 28 grudnia 2012, 11:45 | odpowiedz
zavatzky: Raczej nieprawdziwy jesteś Ty, albowiem Wielka Brytania nie jest w strefie Schengen...
humbak, 28 grudnia 2012, 11:47 | odpowiedz
agnieszka: Nie, nie będzie mieć problemu.
humbak, 28 grudnia 2012, 11:48 | odpowiedz
'Odprawa online na tym lotnisku nie jest możliwa'. Taki komunikat wyświetla się, kiedy próbuję odprawić się z Modlina. Wylot Wizz Air za 12 dni. Pytanie do znawców tematu: Czy przyczyną mogą być zawirowania wokół Modlina? W moim profilu przy potwierdzeniu rezerwacji jest tylko przycisk 'dodaj usługi', nie ma przycisku 'odprawa'. (Vide screen z 'Biblii'. Wiem - 12 dni to sporo, ale kilka z tych dni spędzę w miejsach gdzie internet to zbędny luksus i wolałbym czuć się pewniej mając wydrukowaną kartę pokładową. Z góry dzięki za odpowiedź!
Marchewa, 28 grudnia 2012, 15:42 | odpowiedz
@humbak: dzięki, słuszne uwagi:) @zavatzky: polecam skorzystać z Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen
Dorota, 28 grudnia 2012, 15:46 | odpowiedz
Dodatek do Chrome ulatwiajacy bookowanie biletow na stronie ryanair https://chrome.google.com/webstore/detail/ryanair-better-booking/nefhkglhcihafgjkfbbnknhbphdocglk/reviews?hl=pl
maestr0, 28 grudnia 2012, 15:50 | odpowiedz
Czy bogusia pajak jest trollem, czy naprawdę istnieją takie niegramoty?
humbak, 29 grudnia 2012, 17:28 | odpowiedz
adwak: Wcale nie trzeba odprawiać współtowarzyszy podróży, jeżeli oni nie lecą, a są na tej samej rezerwacji...
humbak, 29 grudnia 2012, 18:05 | odpowiedz
Witajcie, pewnie zagne Was tym co zrobiłam, pomimo, że nie raz leciałam Wizz air'em. Wizz air zmienił szatę graficzną odprawy online. Przez zwykłą pomyłkę nie wpisałam danych pasażera i od razu pojawiła się informacja, że jestem odprawiona i karta pokładowa jest do druku. Wydrukowałam kartę pokładową bez danych pasażera. Co mogęzrobić w tej sytuacji? chyba nie musze mówić, że bardzo chciałabym ominąc finansowe konsekwencje.
kataryna, 29 grudnia 2012, 23:58 | odpowiedz
kataryno: Ale jakie "finansowe konsekwencje"? Odprawiłaś się, zrobił nołszoł i tyle. Wyrzucą Ciebie z rejsu...
humbak, 30 grudnia 2012, 12:11 | odpowiedz
Humbak zrozumiałes co napisałam?Nie wpisałam danych pasażera przy odprawie- dane dokumentu tożsamości itp. Chyba nie muszę mówić, że nie zrobię no show, bo polecę tym samolotem Wizz airem. Konsekwencje finansowe - oznacza dokonanie ponownej odprawy na lotnisku, co wiąże się z zapłatą. Dlaczego ludzie na forach są tacy nie mili? chyba, że odbiór Twojej wypowiedzi jest błędny, za co przepraszam.
Kataryna, 30 grudnia 2012, 19:04 | odpowiedz
Witam, Mam problem ze swoją odprawą online, proszę o pomoc. Postępowałem zgodnie z krokami przy odprawianiu się. Nie mogę wydrukować swojej karty pokładowej. Zaznaczając przy odprawie opcję dokumentu torzsamości wybrałem dowód osobisty, a po kliknięciu Ok zmienia i ponownym wglądzie w zakładkę "odprawa" mam Inny dokument. Poniżej mam informacje " Ważne:Możesz odprawić tylko tych pasażerów, których dane są kompletne." Jak uzyskam możliwość wydrukowania swojej karty. Wszystkie wpisane dane są poprawne. Na maila dostaje za każdym razem potwierdzenie od Wizzair ilekroć próbuje dokonać swojej odprawy. Pomóżcie bo lot mi się zbliża. Wielkie dzięki. Bedę wdzieczny za kontakt na maila " maciek_pc@op.pl" bo trafiłem tu przypadkowo i mogę nie trafić ponownie. Pozdrawiam
Problem z drukowaniem karty pokładowej, 2 stycznia 2013, 22:14 | odpowiedz
Mam do was expertów pytanie. dzis u mnie w Galerii jest promocja kart City Handlowego. Ja do tej pory generalnie korzystałem z rayanerów i kart prepeidowych, do Wizzara się przymierzam. żeby nie przeciągać , mam pytanie - oferują mi zwykła kartę City , za którą nie płacę tych 26zł za bilet w Wizzarze, ale maja też kartę City + Wizzair (samolot na karcie), przedstawicielka banku twierdzi mi, że za nią wypada też te 36 zł tzn zerowa opłata + wypada mi na początek też opłata 130zł za opłatę klubową Wizzara Pytanie, czy jest to prawdą , czy bajer?
Janusz, 3 stycznia 2013, 12:49 | odpowiedz
Przy odprawie on-line w Wizzair błędnie zaznaczyłem obywatelstwo Afganistan zamiast Polska. Na infolini tego nie mogą zrobić. Miał juz ktoś taki problem?
Marek, 6 stycznia 2013, 12:57 | odpowiedz
Mam problem z wydrukowaniem dokumentu, ponieważ nawet po odprawie nie wyświetla mi się drukowanie dokumentu tylko ciągle jest "odprawa"
VanPeter, 6 stycznia 2013, 15:45 | odpowiedz
witam zamawiałam bilety z wizzar i prz wpisywaniu danych mojego partnera nie wpisałam krystian mateusz a do dego przez przypadek wpisalalm Krystina zamiast Krystian A..N.. zmieniło miejce w czwartek 10 mamy wylot z londyn luton i nie wiem czy nie dopuszczą go do lotu czy będzie trzeba coś zapłacić co mam zrobić :( Prosze o szybką odpowiedz
Paulinak, 7 stycznia 2013, 21:57 | odpowiedz
Próbuję się odprawić na 18 stycznia z Wizzair i nie mam opcji odprawa tylko jest dodaj usługi. Wie ktoś może czemu???? Już tylko 10 dni zostało. Pozdrawiam.
turkot, 8 stycznia 2013, 10:12 | odpowiedz
Do turkot: Jeżeli to wylot z Modlina, to nie mozesz się odprawić ponieważ nie ma pewności czy loty z tego lotniska beda się odbywać, możliwe że polecisz z okęcia, jak już bedzie wiadomo na 100% skąd lecisz to możliwość odprawy pojawi się, jezeli zmienią Ci lotnisko wylotu dostaniesz email 2-3 dni wczesniej.
Poznań, 8 stycznia 2013, 10:36 | odpowiedz
Dzięki. :)
turkot, 8 stycznia 2013, 13:47 | odpowiedz
Witam, 1. Chciałbym zapytać się czy bilety oznaczone "Cena początkowa" mają w sobie jakieś ukryte dodatkowe koszty? Dodam, że do tej pory latałem tylko i wyłącznie poprzez opcję "darmowy online check-in", stąd moje pytanie. Oczywiście nie muszę wspominać o tym, że nie chodzi mi tutaj o koszty związane z rezerwacją miejsc czy też wejściem priorytetowym itp itd, bo tego nie zaznaczam. 2. Kolejnym pytaniem jest, czy jeśli zarezerwuję bilet oznaczony "Cena początkowa" to czy odprawa online przez internet jest darmowa czy muszę dokonać jakiś opłat? 3. Planuję lot do Londynu Stansted z warszawskiego Modlina, czy będę miał jakieś problemy co do odprawy, odlotu? Wszystkie loty są przekierowywane na Chopina? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi. Pozdrawiam
Wojtek, 9 stycznia 2013, 15:24 | odpowiedz
"Powyższe jest zupełnie nieprawdziwe. Trzeba podać dane paszportu albo dowodu w danych pasażera, bo inaczej link „Odprawa” był nieaktywny (wczoraj to robiłem, lot na trasie GB-Polska)." *zavatzky: GB nie jest w Strefie Schengen, może to dlatego. Ja nie podałam ani dowodu ani paszportu, link odprawa był aktywny (lece do Norwegii). Martwią mnie jednak te puste puste pola na karcie pokładowej: nr tożsamości, obywatelstwo i bagaż... Ktoś też tak miał?
Betula, 9 stycznia 2013, 22:38 | odpowiedz
Przy odprawie on-line w Wizzair błędnie zaznaczyłem obywatelstwo Afganistan zamiast Polska. Na infolini tego nie mogą zrobić. Miał juz ktoś taki problem? Marek zrobiłem to samo, jeszcze nie poleciałem. Udała Ci się podróż nie było problemów??
xmatix 969, 10 stycznia 2013, 16:46 | odpowiedz
lot w wizzair rezerwowałem 3.01.2013 na 23.01.2013 gdy nie udaje mi się odprawić on line jaka może być przyczyna
leszek, 10 stycznia 2013, 20:27 | odpowiedz
leszek, nie panikuj zostało Ci jeszcze 13 dni do odlotu.. sprawdz w pozniejszym terminie, powinno byc ok.
Wojtek, 10 stycznia 2013, 21:12 | odpowiedz
mam pytanie zrobilam check-in i jak juz zatwierdzilam wszystkie dane przy wydruku zobaczylam ze date waznosci paszportu zgadza sie z dniem i miesiacem ale nie rokiem powinno byc 15 a jest 13 co teraz.
julia, 13 stycznia 2013, 15:01 | odpowiedz
Witam. Zostałem wyssany z 30 zeta przez ryanair :/ Bukowałem sobie bilet wte i wewte, na powrót było ostatnie miejsce za 119 zeta. Ze dwa razy robiłem symulację, za trzecim chciałem zapłacić, ale system nie przyjął danych karty (na 100% właściwych). Po powrocie do płatności kwota do zapłaty wynosila 0 i nie dało się wypełnić arkusza. Bukowanie na nowo zaowocowało biletem o 30zeta droższym, niż przed 5 minutami. Nie jestem przyzwyczajony do takiego chamskiego marketingu i następnym razem chętnie uniknę ryanair(o ile będę mógł). Skrypt pewnie przy większym zainteresowaniu miejscem, szczególnie ostatnim, podnosi jego cenę. pozdrawiam
YAHNY, 14 stycznia 2013, 17:06 | odpowiedz
Hej, mam takie pytanie... czy osobę która dokonała jedynie dla mnie biletu (celem uniknięcia haraczu oraz lepszej ceny - Discount Club) również muszę odprawić na wszystkie moje loty czy też nie ma takiego wymogu?
xray007, 15 stycznia 2013, 12:44 | odpowiedz
Mam pytanie jak jest obecnie z pomyłką z obywatelstwem bo napisałem zamiast polskie to wyskoczyło mi Afganistan zwracają na to uwagę lecę Wizzair z góry dziękuję za odpowiedz-)
Bolek, 19 stycznia 2013, 23:16 | odpowiedz
Witam. Czy mogę gdzieś sprawdzić swoje dane a dokładnie nr paszportu i datę ważności jaką podałem w odprawie ( chce mieć pewność że nie zrobiłem pomyłki) na karcie widnieje imię nazwisko i obywatelstwo , brak rodzaju dokumentu itd.. Lot ryanem do londynu i spowrotem
andrzej, 20 stycznia 2013, 19:52 | odpowiedz
Podpinam się pod pytanie "xray007". Może ktoś odpowiedzieć?
Magda, 24 stycznia 2013, 22:16 | odpowiedz
Witam, 1. Chciałbym zapytać się czy bilety oznaczone „Cena początkowa” mają w sobie jakieś ukryte dodatkowe koszty? Dodam, że do tej pory latałem tylko i wyłącznie poprzez opcję „darmowy online check-in”, stąd moje pytanie. Oczywiście nie muszę wspominać o tym, że nie chodzi mi tutaj o koszty związane z rezerwacją miejsc czy też wejściem priorytetowym itp itd, bo tego nie zaznaczam. 2. Kolejnym pytaniem jest, czy jeśli zarezerwuję bilet oznaczony „Cena początkowa” to czy odprawa online przez internet jest darmowa czy muszę dokonać jakiś opłat? 3. Planuję lot do Londynu Stansted z warszawskiego Modlina, czy będę miał jakieś problemy co do odprawy, odlotu? Wszystkie loty są przekierowywane na Chopina? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi. Pozdrawiam
Wojtek, 26 stycznia 2013, 16:44 | odpowiedz
1. Jak klikniesz (podczas wyboru dat) na określony dzień to pojawią Ci się wszystkie koszty (cena początkowa, podatki, opłata EU261, jeszcze coś... - z głowy piszę). Cena, która wtedy wyskoczy będzie generalnie ostateczna (w zależności od rodzaju karty, którą będziesz dokonywał płatności) 2. Za odprawę on-line nie będziesz musiał już dodatkowo płacić. 3. Nie będzie z tym problemów.
Gekon, 26 stycznia 2013, 18:54 | odpowiedz
Witam , mam problem przy odprawie w wizair. Zakupiłem bilety dla kilku osób w tym jedno dziecko 13 lat , a zaznaczyłem ,że jest to osoba dorosła i teraz przy odprawie nie mogę wprowadzić prawidłowej daty urodzenia dziecka.Przy ręcznym wprowadzaniu ramka robi się czerwona i niezapisuje danych. Jak można zmienić dorosłego na dziecko???Cena za bilet jest taka sama.
czarek1s, 28 stycznia 2013, 12:03 | odpowiedz
==> czarek1s Telefon na infolinie Wizz Air (kosztowne) lub fax z prośbą o zmianę: 22 763 61 02.
Konrad Trela, 28 stycznia 2013, 12:07 | odpowiedz
Dzięki , w trzy minuty się udało.
czarek1s, 28 stycznia 2013, 20:09 | odpowiedz
Witam. Mój bagaż podręczny przekracza nieznacznie wymiary bagażu bezpłatnego. Zrobiłam juz odprawę on line. Czy jest możliwośc wykupienia jeszcze przez internet bagazu podręcznego płatnego czy lepiej zrobić to na lotnisku?
Bonia, 31 stycznia 2013, 22:59 | odpowiedz
Bonia, sprecyzuj co znaczy "nieznacznie przekracza wymiary bagażu bezpłatnego"? Chodzi Ci tutaj o bezpłatny bagaż podręczny zabierany na pokład samolotu? Jeśli to plecak, zepnij go mocniej, tak aby zmieścił się w sizerze na lotnisku i spokój, po co masz dodatkowo płacić za bagaż. W sumie przy odprawie nie zwracają za bardzo uwagi na bagaże podręczne, chyba że naprawdę masz duże monstrum, które przyciąga uwagę. Pozdrawiam
Wojtek, 3 lutego 2013, 19:37 | odpowiedz
Witam, szybkie pytanie, bo lecę w czwartek: Bilety kupione dla 4 osób, dwie jednak nie lecą, odprawiać je także online czy nie muszę? Przy kupowaniu biletu wybrana opcja odprawy online
Hubert, 5 lutego 2013, 21:56 | odpowiedz
Co jesli brat przy odprawie on-line napisał moje imię zdrobniale, czyli wiola zamiast wioletta?
wiola, 7 lutego 2013, 8:55 | odpowiedz
Witam. Kupiłem bilety na ryanair po ciągłych błędach na stronie, jak już mi się udało to pomyliłem tytuły przy nazwisku mojej kobiety ma "Pan". Czy da to się jakoś zmienić bez kosztów ewentualnie czy nie przyczepią się na lotnisku. Dodam, że to mój pierwszy lot
Lukas, 12 lutego 2013, 20:00 | odpowiedz
@ Lukas Zawsze lepiej wąsy mazakiem domalować :) Ale tak poważnie to nie będzie problemu.
Hubert Olender, 12 lutego 2013, 20:13 | odpowiedz
Dzięki za szybką odpowiedz. A z wąsami fajny pomysł, nawet zaproponowałem i chwilę się zastanowiła i zaczęła się śmieć :D
Lukas, 12 lutego 2013, 21:13 | odpowiedz
Przeczytałam wcześniejsze posty i kilka osób miało ten problem co ja. Błędne obywatelstwo i jedna cyfra nie zgadza się w nr dowodu. Dzwoniłam do wizzair tam powiedzieli, że na lotnisku muszę odprawić się jeszcze raz za opłatą. Potem zadzwoniłam do punktu odpraw i tam powiedzieli że mam dzwonić do wizzair bo tylko oni mogą zmienić błędy. Nie wiem teraz o co chodzi, co mam robić. Czy nie robić nic i liczyć na to że nikt nie sprawdzi czy co?
Patrycja, 14 lutego 2013, 13:29 | odpowiedz
Konrad Trela - fax z prośbą pomoże? mam w nim podać nr rezerwacji czy przesłać faksem rezerwację? pomocy!!
Patrycja, 14 lutego 2013, 13:32 | odpowiedz
W Wizzair jest tak, że lecąc do państwa należącego do strefy Schengen przy odprawie online nie trzeba podawać danych dokumentu podróży. W takim razie dlaczego odprawiając się na lot do Wrocławia z Oslo Sandefjord nie musiałem wpisywać numeru i serii dowodu, a robiąc to na lot z Lublina do Sandefjord system wymagał tych danych ?
Marek Morawski, 19 lutego 2013, 20:02 | odpowiedz
W Wizzair piszą, że karta pokładowa ma mieć wyraźny kod kreskowy. Czy to oznacza, że muszę kartę pokładową wydrukować na drukarce laserowej?, czy wystarczy zwykła drukarka atramentowa?
jarry, 21 lutego 2013, 16:56 | odpowiedz
Witam. Lot na terenie UE nie wymaga podawania numeru dowodu, obywatelstwa itp., prawda?
pyt, 23 lutego 2013, 12:44 | odpowiedz
Niemowle przypisane do złej osoby przy rezerwacji korzystając z pomocy osoby posiadającej WizzAir Discount i kartę Citibank Wizz Air zakupiłam bilety dla siebie, męża, dziecka (niemowlę) i oczywiście dla właściciela konta WizzAir Discount. Niemowlę przez nieuwagę zostało przypisane do właściciela konta jako do osoby z którą będzie podróżowało. Problem w tym, że ta osoba nie będzie korzystała z biletu. Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak z tego wybrnąć? Czy ma to w ogóle jakieś znaczenie skoro to my jesteśmy rodzicami dziecka?
problem, 28 lutego 2013, 22:16 | odpowiedz
hejka wpisałam jedno imie na rezerwacji biletu a w dowodzie mam dwa wejde na pokład czy nie? prosze o szybka odpowiedz
pytanie, 4 marca 2013, 20:57 | odpowiedz
Proszę o szybka odpowiedż córka kupiła bilet do Angli u przewoznika wizz air odprawiła sie online wjedną i drugą stronę na dowód osobisty ,Po wylocie do angli na lotnisku zabrano jej dowód oświadczając że figuruje jako skradziony i kazali iśc do konsulatu by wyrobić paszport na powrót do Polski córka wyrobiła paszport tymczasowy na powrót ale obawia się czy nie będzie miała problemu na lotnisku ponieważ odprawę ma zrobioną na dowód osobisty który jej zabrali wraca za trzy dni Proszę czy ktoś wie czy jej nie cofną czy robią problemy
Prosze o pomoc, 5 marca 2013, 23:17 | odpowiedz
Witam mam pytanie wpisałam jedno imię na rezerwacji a w dowodzie mam dwa imienia czy to problem czy musze gdzieś zadzwonić zmienić czy nie jest to problem prosze o pomoc...Pozdrawiam
jolitka122, 9 marca 2013, 11:13 | odpowiedz
Witam, dokonałam odprawy WIZAIR online wypełniając skrupulatnie wszystkie ruryki. Pod tabelą znajduje sie okienko do zaznaczeenia lub nie a obok "dokument nie traci wazności. Kliknełam i na karcie pokładowej pod numerem dowodu osobistego obok ważność jest kreska. Czy będe mieć problem na lotnisku? Ten zapis jest mało zrozumiały bo skoro mój dokument ma jeszcza 8 lat wazności to sądzę ze każdy tak to odczyta ze w tej chwili nie traci ważności. Jakich dokumentów to dotyczy?
kk, 12 marca 2013, 10:21 | odpowiedz
Cześć - pilne pytanie - w piatek lecę wizzairem z WAW do Londynu - podczas odprawy wpisałem zupełnie zły numer paszportu i dane ważności (pomylilem z danymi znajomych którzy tez ze mna lecą) - nie moge juz nanosic poprawek! Co mam zrobić w takiej sytuacji?
Maciekkk, 14 marca 2013, 23:45 | odpowiedz
witam,mam pytanie odnosnie bagazu rejestrowego-jesli zaplacilam juz za niego przy platnosci karta to czy teraz mam jeszcze raz zaznaczyc opcje bagazu dodatkowego?czy poprostu zaznaczyc w sensie ze potwierdzic-czy oplata bedzi enaliczona po raz drugi?
aga, 15 marca 2013, 8:52 | odpowiedz
Wózek w Ryanie???? Kto ostatnio podróżował z "małym dzieckiem", ale już nie "niemowlęciem" Ryanairem? Czy 2,5 letnie dziecko, które ma już bilet ma prawo do przewozu bezpłatnie wózka? Czy musi mieć na ten wózek wykupiony bagaż rejestrowany "akcesoria dziecięce za 47 zł w jedna stronę". W regulaminie jest napisane, że przewóz darmowy wózka przysługuje niemowlakom, więc nie wiem czy 2,5 latkom też? Czy wózek trzeba nadać 40 min przed odlotem, czy można oddać pod samolotem? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Julia, 15 marca 2013, 10:02 | odpowiedz
Kila postów wyżej opisałam sytuacje jaką miałam podczas wypełniania rybryk przy odprawie online. Dzwoniąc na infolinię pani powiedziała że skoro zaznaczyłam okienko "dokument nie wygasa" (tam sie podobno zaznacza taki dokument który nigdy nie wygasa) to na lotnisku muszę uiścić opłate za odrrawę na lotnisku i że nic już w tej sprawie nie można zrobić. Chyba że nikt tego nie zobaczy(w karcie pokładowej pod numerem dokumentu, przy ważności dokumentu nie miałam podanej daty ważności dok. Z duszą na ramieniu jechałam na lotnisku a tam pani tylko spojrzała na kartkę odprawy a dokładniej przyjrzała sie domumentowi jakim się posługiwałam i wszystko jest OK. Proponuję aby infolinia służyła nam pomocą a nie stresowała pasażerów. Okienko z informacją "dokument nie wygasa" także powinno mieć odniesienie czego ten zapis dotyczy.Dodam jeszcze małe spostrzeżenie - Obsługa WIZZair dokładnie przygląda się małemu bagażowi, sprawdzcie czy wasz bagaz kwalifikuje się.
KK, 18 marca 2013, 11:17 | odpowiedz
Heej ;) mam takie pytanie: wystarczy wydrukować tylko jedną kartę pokładową czy potrzebna jest jakaś kopia? i czy mógłby ktoś powiedzieć jak to teraz jest z tym małym bagażem podręcznym? sprawdzają to tak dokładnie w Warszawie? ;)
Ewka, 25 marca 2013, 16:10 | odpowiedz
witam,czy to prawda,ze od listopada 2012 roku w odprawie online wizzair nie musi sie podawac numeru dokumentu tozsamosci i obywatelstwa.Zrobilam odprawe online i nie mialam wogole okienka z danymi z dokumentu tozsamosci a karta pokladowa została utwozona,jest tylko imie i nazwisko data i numer wylotu.Czy ktos ma na ten temat informacje.Z góry dziekuje za odpowiedz.
kasia, 27 marca 2013, 18:43 | odpowiedz
ja wylatuje jutro i przy odprawie miałam okienka z danymi z dokumentu oraz z obywatelstwem. są one również na karcie pokładowej ;) nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie ich nie ma
Ewka, 28 marca 2013, 8:17 | odpowiedz
Witam, Mam problem z odprawą w Ryanair. Lecę z osobą, która ma bezterminowo wydany polski dowód osobisty, nie moge więc wybrać przy odprawie daty jego wazności, a bez wypełnienia tej daty nie mogę przejśc dalej do odprawy. Jak to rozwiązać? Pzdr.
klayton, 2 kwietnia 2013, 18:21 | odpowiedz
Witam, Mam takie pytanie, Lecę z Ryanair do Szkocji w dniach 4 maja do 9 maja a termin ważności mojego dowodu osobistego upływa 14 maja czy mogę mieć jakieś problemy na lotnisku? W końcu data przylotu jest przed datą utraty ważności dokumentu. Z góry dziękuję.
Kasia, 19 kwietnia 2013, 8:46 | odpowiedz
Witam,czy fakt wydrukowania karty pokładowej jest jednoznaczny z prawidłową odprawą on-line? No i jak w końcu jest z tym terminem odprawy (21 czy 15dni) Lecę po raz pierwszy samolotem, więc zrozumcie moje wątpliwości Pozdrawiam
piotrekb5, 22 kwietnia 2013, 21:26 | odpowiedz
hej mam problem kupilam mamie bilet i zrobilam odprawe online i zapomnialam ze mama na dowodzie ma dwa imiona a ja uzylam tylko jednego czy bedzie z tym jakis problem
madzia, 22 kwietnia 2013, 21:48 | odpowiedz
Witam za 7 dni lece z Londynu do Polski linia Wizzair. Odprawiłam sie i wszytsko bylo by dobrze ale na karcie pokładowej nie widac mojej daty upływu dowodu osobistego. Czy będe miała z tego powodu problemy? Czy lepiej wcześniej zadzwonić na infolinię? mój angielski ogólnie jest bardzo słaby i nie wiem czy w punkcie obsługi klienta sie dogadam. Z góry dziekuje za odpowiedź :) pozdrawiam
Daga, 28 kwietnia 2013, 21:55 | odpowiedz
Czy pomimo wybrania i opłacenia odprawy na lotnisku mogę wybrać i odprawić się online ( dot. wizzair ) ?
odprawa, 17 maja 2013, 13:36 | odpowiedz
Witam, jeżeli przez pomyłkę zaznaczyłam w powrotnym locie odprawę na lotnisku, a miało być on line (tak jak wylot - on line), to czy mogę to jakoś zmienić żeby uniknąć odprawy na lotnisku? Dziękuję. Kasia
odprawa, 17 maja 2013, 13:57 | odpowiedz
hejka, mam pytanko ..odprawilam sie online ,wydrukowalam karte pokladowa ( wizzair) i wszystko jest tzn imie , nazwisko , narodowosc, nr paszportu tyle tylko ze w miejscu daty waznosci paszportu jest pusto , wydaje mi sie ze to nie moj blad ,bo wczesniej wpisywalam wszystkie dane ;) dzieki za odpowiedz ,,
ada03, 27 maja 2013, 15:46 | odpowiedz
@daga i jak przeszlo to bez tej daty waznosci dowodu na karcie pokladowej bo mam tak samo i co robic? nie bede placic dodatkowo bo to nie moj blad,, ja wszystko wypisalam zgodnie z procedurami ;) pozdrawiam
ada03, 27 maja 2013, 20:28 | odpowiedz
mam pytanko wpisalem zla date waznosci dowodu chyba wykryja to przy oddawaniu bagazu??
pablo, 28 maja 2013, 11:00 | odpowiedz
hej, mam problem, moj tata kupil bilet mojej mamie z Rzeszowa do Londynu Stansted w obie strony, bilet kupil tu w Londynie. Problem w tym, że w imieniu j nazwisku jest bład. W nazwisku zamias "ą" jest "a" a w imieniu zamiast Elżbieta jest "Elz". i co teraz? porsze o odpowiedz
skar, 29 maja 2013, 23:06 | odpowiedz
to normalne, ja kazda rezerwcje robie bez polskich znaków :)
domin, 29 maja 2013, 23:59 | odpowiedz
tak tylko ze imie zostalo uciete, powinno byc Elzbieta a jest samo "Elz", nie wiem czy to przejdzie na lotnisku, pomóżcie
skar, 30 maja 2013, 8:09 | odpowiedz
Witam. Mam pewien problem i chciałbym się upewnić czy dobrze kombinuję. Mam zarezerwowany lot dla dwóch osób do Girony 12.06. powrót 26.06 z jednym bagażem rejestrowanym 15kg. Chciałem dzisiaj dokonać odprawy online w dwie strony jednakże możliwa jest tylko na lot do Girony. Przechodząc wszystkie zakładki i wypełniając wszystkie rubryki dochodzę do bagażu rejestrowanego i tam przy swoim nazwisku mam wpisaną 1 sztukę na wylot i 1 sztukę na przylot. NIby ok ale kwota całej podróży różni się od kwoty na rezerwacji. jest mniejsza właśnie o te bodajże 247 PLN. Czy jest to spowodowane, że nie mogę zrobić odprawy online na przylot? Z góry dziękuję za pomoc.
bart, 30 maja 2013, 12:32 | odpowiedz
Witam, kupiłem sobie bilet do Mediolanu, wykupiłem jeden bagaż. Tylko na lot TAM, powrotny mam tylko bezpłatny podręczny. Odprawy jeszce nie zrobiłem bo mam 17 dni do wylotu. Jeśli się zdecyduję na dokupienei bagażu to normalnie będzie on zaznaczony na moim boarding pass. A będę mógł dokupić bagaż już po zrobionej odprawie? Wtedy muszę jeszcze raz robić odprawę i drukować nową kartę? I jeszcze jedno pytanie, pomimo iż mam wykupiony bilet muszę zrobić jak najszybciej odprawę? Bo wyżej wyczytałem że "kto pierwszy ten lepszy" Czyli to może znaczyć, że nawet jak mam wykupiony bilet to może zabraknąć dla mnie miesca w samolocie? Bo kiedyś korzystając z Luthansy to przy wejściu na pokład, osoba która tam pracowała powiedziała, że może zabraknąć miejsca w samolocie bo jest więcej sprzedanych biletów niż miejsc.
Daniel, 3 czerwca 2013, 12:08 | odpowiedz
Witam. Lecę w czwartek z Gdańska do Szwecji, odprawiłam się online w obie strony, podrózuję tylko z 'małym bagazem podręcznym". Po przybyciu na lotnisko muszę udać się tylko do kontroli bezpieczeństwa, prawda ? Dzięki z gory za odpowiedź.
sylwia, 3 czerwca 2013, 17:19 | odpowiedz
witam, zabukowałam mojej bratanicy bilet na rayaner podając imię Angelika a w paszporcie ma Angela czy może ktoś napisac czy to bedzie z tym jakis problem,czy musze jednak z tym cos robic i zmieniac.dzieki za odpowiedz,jezeli ktos moze mi doradzic.
mayka, 6 czerwca 2013, 11:31 | odpowiedz
Droga mayko :) Z tego co wcześniej ktoś pisał ważna jest szybka reakcja, czyli telefon do Nich lub mail w związku z pomyłką, czym szybciej tym lepiej jest szansa że zmienią za free.
Luke, 6 czerwca 2013, 12:57 | odpowiedz
Mam wielki problem. Przez nie uwagę nie mam wpisanego obywatelstwa i nr. dokumentu tożsamości na karcie pokładowej. Lecę Wizzair z Dortmundu do Katowic - co mam zrobić?
chris, 9 czerwca 2013, 19:01 | odpowiedz
mam pytanie wpisalam jedno imie meza i dziecka a maja dwa imiona a juz są wydrukowane karty pokladowe moge miec problemy a i lece z wloch a karte pokladowo mam po polsku czy to tez problem
paula, 12 czerwca 2013, 0:04 | odpowiedz
Paulo, nie wiem czy to pytanie to tak na poważnie. Ale nie, nie będzie problemu.
ssd, 12 czerwca 2013, 0:15 | odpowiedz
tak powaznie lece pierwszy raz i sie boje ze cos moze byc nie tak
paula, 12 czerwca 2013, 7:37 | odpowiedz
nie mogę dokonać odprawy online i wydrukować karty pokładowej, bo mam dowód osobisty wydany na czas "nieoznaczony", czego system nie przyjmuje. Co robić?
zurbtom, 12 czerwca 2013, 22:29 | odpowiedz
podłączam się do pytania chrisa: również lecę wizzairem, kierunek odwrotny: Katowice-Dortmund, na karcie pokładowej mam wolne pola 'obywatelstwo', 'nr dokumentu' i 'termin ważności' czy tak powinno być?
basia, 13 czerwca 2013, 0:43 | odpowiedz
Na niektórych kierunkach Wizz Air podczas odprawy nie wymaga podawania nr. dokumentu tożsamości, daty urodzin, obywatelstwa itp. Więc puste pola na karcie pokładowej są jak najbardziej prawidłowe (tak jest np. przy lotach do Niemiec, Włoch itp, a na przykład lecąc do Londynu, na Cypr itp takie dane wpisać już musimy). Dowód osobisty lub paszport pasażer ma mieć ze sobą.
basiapodłączam się do pytania chrisa: również lecę wizzairem, kierunek odwrotny: Katowice-Dortmund, na karcie pokładowej mam wolne pola ‚obywatelstwo’, ‚nr dokumentu’ i ‚termin ważności’ czy tak powinno być?
Konrad Trela, 13 czerwca 2013, 8:22 | odpowiedz
Prawie wszystkie polskie plastikowe dowody osobiste ważne są 10 lat. Wyjątek stawią osoby po 65 roku życia. Na ich wniosek odwód może być wydany bezterminowo. http://www.msw.gov.pl/portal/pl/364/4538/
zurbtomnie mogę dokonać odprawy online i wydrukować karty pokładowej, bo mam dowód osobisty wydany na czas „nieoznaczony”, czego system nie przyjmuje. Co robić?
Konrad Trela, 13 czerwca 2013, 8:24 | odpowiedz
czesc. pomozcie prosze szybko,jutro lece do wloch z ryanairem i nie wpisalam serii dowodu. czy mnie wpuszcza?prosze nie wiem czy bede miala jeszcze okazje wejsc na ta str wiec odp mi na maila: iwona_131@op.pl
zamotana, 14 czerwca 2013, 19:01 | odpowiedz
odprawiłem sie w wizzarze 13 dni przed odlotem,natomiast powrót był jeszcze nie aktywny ponieważ będzie dopiero za 25 dni. w rezerwacjach nigdzie nie widze lotu powrotnego.czy będę mógł odprawić się na ten lot powrotny? i czy jest mozliwość odprawy online z lotniska w Barcelonie, bo gdzieś czytałem, ze nie było.
jan, 17 czerwca 2013, 15:18 | odpowiedz
odprawiłam się w wizzairze i zatwierdziłam obywatelstwo Afganistan, jak mogę to poprawić i ile to mnie zakosztuje
anita, 17 czerwca 2013, 17:11 | odpowiedz
Lecimy z żoną do Norwegii 13 lipca, więc odprawa będzie online. Wracamy 3 sierpnia. Czy mogę zrobić odprawę powrotu jeszcze w domu 13 lipca?
marek, 20 czerwca 2013, 13:31 | odpowiedz
Witam, lecę z Ryanair. Odprawiłem się online, pokazała się karta pokładowa do wydrukowania. Mam pytanie, czy po odprawie nie powinien przyjść żaden email z potwierdzeniem? Czy skoro pokazała się karta pokładowa mam pewność że wszystko jest ok? Po wydrukowaniu na stronie wcisnąłem zakończ.
@JAREK, 20 czerwca 2013, 13:41 | odpowiedz
Witam serdecznie. Mam problem i proszę o pomoc. Odebrałam dzisiaj bilet od koleżanki która zamawiała mi go przez internet. Zrobiła już odprawę. Lot z Norwegii do Polski. Przeglądając bilet zauważyłam błąd w nazwisku, zamiast Grubba jest Gruba, inne dane są zgodne. Proszę o radę czy mogę to tak zostawić i czy nie będę miała kłopotów na lotnisku? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, lot mam już w czwartek 27 czerwca. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Iwona, 25 czerwca 2013, 0:19 | odpowiedz
Witam, oOdprawiłem całą rodzinę w wizzairze i po wydrukowaniu biletu stwirdziłem, że żona w nazwisku ma literówkę. Zamiast -ska jest -ski czy to ma jakieś znaczenie. Dziękuję za odpowidź i pozdrawiam.
Janek, 25 czerwca 2013, 10:32 | odpowiedz
Mam problem gdy kupowałam bilety w easyjet, wkradł się błąd w odmianie nazwiska mojego męża zamiast Kowalski na rezerwacji jest Kowalska w formie żeńskiej czy bedzie to problem w pozniejszej odprawie?? czyli ja zrobilam taki bląd jak osoba powyzej :P
niga, 25 czerwca 2013, 22:12 | odpowiedz
Witam, dokonywałam dzisiaj odprawy w Ryanair i gdy zapisałam już kartę w PDF i przyszło mi kliknąć przycisk zakończ, wyskakiwały mi tylko jakieś reklamy (karta się zapisała). Czy to w porządku? Czy miała wyskoczyć jakaś informacja o potwierdzeniu odprawy?
maja, 27 czerwca 2013, 12:17 | odpowiedz
Witam was mam bardzo wielki problem i proszę o pomoc.11lipca mam wylot z Polski do Holandii,okazuje się że mój pies chwycił paszport od dziecka.Nie wygląda żle,bo uszkodzony jest prawy górny róg stron w środku,a okładka jest ok.Strona ze zdjęcem jest cała i wszystkie numery są całe.Nie ma możliwości wyrobienia nowego paszportu,bo już jest za póżno.Tymczasowe paszporty wydają w nagłych wypadkach:śmierć,choroba,do pracy.Dodam że lecę wizzar mam bardzo wielką nadzieję że zrozumieją mój przypadek.Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o odpowiedz będzie mi lżej na sercu pozdrawiam.
Asia., 4 lipca 2013, 14:31 | odpowiedz
Odprawiałam się on-line i również zaznaczyłam opcję dokument nie wygasa:( lecę dopiero za tydzień, mam nadzieję, że się nie przyczepią:0 natomiast Pani na infolinii nie służyła mi pomocą tylko straszyła!!!
Podróżnik, 8 lipca 2013, 14:42 | odpowiedz
Ciesze sie ze znalazlem twoja strone, teraz jestem tu stalym gosciem, tylko troche ciezko bylo ja znalezc w wyszukiwarce na podana fraze, trzeba ja lepiej wypozycjonowac. Podepnij sobie ja do systemu wymiany linkow i masz pozycjonowanie za darmo, ruch powinienen ci wzrosnac kilkakrotnie jak wbijesz sie na pierwsza strone google. Wpisz sobie w google - seo stronka z seo poradami - tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda pozdro
Majkello, 10 lipca 2013, 1:31 | odpowiedz
mam problem, przy rezerwacji w ryanair wpisałam bratu tylko pierwszy człon nazwiska, a w dowodzie jest dwuczłonowe. na codzien posługujemy się tylko pierwszym dlatego zapomniałam... czy jest szansa że nie poleci?
Diana, 12 lipca 2013, 17:53 | odpowiedz
Witam serdecznie. Lecę z dzieckiem wizzairem. bedziemy mieli tylko duży bagaż podręczny i chciałabym dziecko nieść w foteliku pod sam samolot. Odprawiłam się on-line. I jak to teraz jest czy potrzebuję naklejkę na fotelik i musze stac przy odprawie na lotnisku czy moze przykleją mi ją pod samolotem? Zaznaczylam duzy bagaz podreczny wlasnie dlatego by móc odprawic sie online i uniknac kolejki przy stanowisku odprawy na lotnisku. I jeszcze jedno pytanie ponieważ wchodzac po schodach do samolotu synek bedzie u mnie na rekach i dodatkowo wciagniecie walizki na pokład chyba liczyłby się z cudem to czy ktoś pomoże mi w takiej sytuacji? ktos z obsługi np? Dodam,ze to nasz pierwszy lot.
chudik28, 15 lipca 2013, 23:18 | odpowiedz
Diana wiem,że z dwoma imionami jak ktos drugiego nie wpisze nie robia problemu. Może i przy nazwisku również tak będzie?
chudik28, 15 lipca 2013, 23:19 | odpowiedz
Czy ktoś jeszcze tu zagląda?
chudik28, 16 lipca 2013, 21:47 | odpowiedz
witam. za 2 dni mam lecieć Wizzair'em do Liverpool'u. mój problem tkwi w tym, że kiedy leciałam, ostatnio to na bilecie miałam cały numer dowodu, natomiast teraz, przy odprawie nie został podany cały numer, tylko pierwsze 3 litery. boje się ze, będzie z tym jakiś problem. proszę o szybką pomoc!
Karolina, 21 lipca 2013, 0:26 | odpowiedz
mam opłacony lot na 10.08 dla siebie i dla chłopaka. czy coś się stanie, jeśli w dniu wylotu nie wstawię się na lotnisko? mój chłopak będzie mógł sam polecieć mimo, iż na dany dzień były wpisane dwie osoby? nie mogę w tym dniu niestety podróżować, a nie wiem czy tak wgl można, no i czy nie poniesiemy za to kary pieniężnej..proszę o pomoc, z góry ślicznie dziękuję. :)
Marta, 29 lipca 2013, 19:22 | odpowiedz
Martamam opłacony lot na 10.08 dla siebie i dla chłopaka. czy coś się stanie, jeśli w dniu wylotu nie wstawię się na lotnisko? mój chłopak będzie mógł sam polecieć mimo, iż na dany dzień były wpisane dwie osoby? nie mogę w tym dniu niestety podróżować, a nie wiem czy tak wgl można, no i czy nie poniesiemy za to kary pieniężnej..proszę o pomoc, z góry ślicznie dziękuję.
Jeżeli nie możesz lecieć, to konsekwencji nie będzie. Po prostu nie dokonujesz dla siebie odprawy i nie drukujesz karty pokładowej. Robi to tylko ta osoba, która leci :)
Konrad Trela, 29 lipca 2013, 19:31 | odpowiedz
witam zabraklo mi czarnego tuszu wiec bilet wydrukowalo mi na kolorowo, ale czy nie bedzie problemu przy skanowaniu biletu bo kod kreskowy tez jest w roznych kolorach(odcieniach) pozdrawiam
dora, 30 lipca 2013, 20:55 | odpowiedz
Witam was wszystkich lecę pierwszy raz sama samolotem boje się ze moge sie zgubić na tym lotnisku Stansted była bym bardzo wdzięczna gdyby mi ktoś przyblizyl jak to wygląda, lub ktoś może leci 30.08.2013 do polski (Bydgoszcz) proszę o kontakt milcia120@wp.pl
milena, 6 sierpnia 2013, 23:53 | odpowiedz
hello! What is your cardsapp brand number? thanks
Will moore, 8 sierpnia 2013, 0:08 | odpowiedz
Podróżuję z osobą, która z racji wieku (ur. 1940) w dowodzie osobistym ma zapisaną datę ważności jako - nie oznaczona. Przy odprawie on line w Ryanair nie przyjmuje mi takiej opcji, żąda podania daty ważności dokumentu. Co mam zrobić?
wiesław, 11 sierpnia 2013, 23:44 | odpowiedz
Witam 16.08 lecę do Londynu i mam pytanie czy jak nie wydrukuje sobie karty pokładowej w domu to nie będzie żadnych problemów z tym na lotnisku????
Sypek, 12 sierpnia 2013, 21:31 | odpowiedz
SypekWitam 16.08 lecę do Londynu i mam pytanie czy jak nie wydrukuje sobie karty pokładowej w domu to nie będzie żadnych problemów z tym na lotnisku????
Lepiej wydrukuj w domu bo na lotnisku to będzie kosztowne.
anita, 12 sierpnia 2013, 22:02 | odpowiedz
przecież dostałeś mejla, a nawet dwa czy trzy, z informacją, że karta pokładowa ma być wydrukowana, inaczej zapłacisz 80(chyba)euro za wydrukowanie na lotnisku. myslisz, ze ta informacja to dla żartu?:P
Kaś, 13 sierpnia 2013, 2:50 | odpowiedz
Ale ile kilo ma mieć bagaż podręczny dodam ze lecę wizzair"rem
Sypek, 14 sierpnia 2013, 19:20 | odpowiedz
10 kg ,ale sprawdzaja tylko wymiary bagazu.
somtam, 14 sierpnia 2013, 20:21 | odpowiedz
The Method represents the evolution of the select-up arts, a new frontier that for thf It really is straightforward and complicated at the identical time. e 1st time builds on set up concepts and approaches and adds in the newest chopping edge tactics. attempt pua instruction in manchester. Five a long time in the creating. Drawing on the complete Select Up Artist / PUA universe of knowledge as properly as body language, psychology, and the knowledge of speaking to countless numbers of beautiful ladies, we deliver the.st full confirmed program for constructing a better you. Only a select couple of will find out these effective techniques. Individuals that have are already observing massive outcomes. We have the very best Manchester pua instructors at PUA coaching manchester who instruct the Pick Up Artist (PUA) ability set to do just that. We concentrate on Results and we are not content until you are realising your goals with females. We have a prosperity of knowledge and each teacher has in excess of three years of knowledge instructing pua lessons, together with a portfolio of some of the most beautiful women in the planet.
PUA, 28 sierpnia 2013, 9:20 | odpowiedz
Dobry wieczor mam taki problem miesiac temu lecialam z londynu do polski Ryanair zrobilam check in ale tylko w jedna strone, bendac teraz w polsce zorjentowala sie ze moj paszport traci waznosc wiez wymienilam na nowy i teraz mam problem, wchodzac na strone Ryanair chcac dokonac odprawy niemoge zmienic danych na nowy dokument gdyz ich system zachowal moje dane z przylotu i niemoge dokanac zmian. Pytanie co mam zrobic mam stary paszport i nowy ale niewiem czy mam odprawic sie na ten stary i na lotnisku pokazac im nowy czy wydzwaniac do nich zeby to zmienili czy moga mi odmowic lotu ja chce sie odprawic ale ich gupi system niepozwala czy ktos juz moze mial podobny problem prosze o rade, jutro w nocy wylatuje ale strasznie sie denerwoje bo lece z coreczka i musimy byc spowrotem na czas bardzo dziekuje za pomoc
Beti, 1 września 2013, 23:42 | odpowiedz
co masz zrobić? nic. przyjść na lotnisko, do gejta i papa. danych paszportu nigdzie na karcie nie ma
szzz, 2 września 2013, 10:55 | odpowiedz
kupiłam bilet ryanaira przez pośrednika. Odprawiłam się mam kartę pokładową. Nie mam natomiast żadnego "planu lotu" bezpośrednio od Ryanair. Czy mam się czegoś obawiać? Dziękuje, Zosia
Zosia, 2 września 2013, 21:05 | odpowiedz
Tak jak wyzej. Na lotnisko. Do gejta i papa.
pifko, 2 września 2013, 21:53 | odpowiedz
cześć. kupiłam własnie bilety do i z Budapesztu (ryanair). w rezerwacji zamiast Paulina wpisałam Pauline - czy w związku z tym będę mieć jakieś problemy z wejściem? i jeszcze jedno. na karcie pokładowej obok godziny odlotu mam napis "SEQ NO. 3". nie bardzo wiem co to oznacza. przepraszam, jeśli po raz n-ty zadaję te same pytania, ale lecę pierwszy raz w życiu i wolę uniknąć niespodzianek. :) z góry wielkie dzięki za pomoc!
Paulina, 6 września 2013, 20:43 | odpowiedz
Fantastic web page. A great deal of information the following. I'm just transmitting it to several buddies ans furthermore giving with tasty. And of course, thank you so much on your own efforts!
Jennifer Haun, 8 września 2013, 23:44 | odpowiedz
Witam,.zrobiłam odprawę online w Ryanair.W dowodzie osobistym mam dwa imiona .Na odprawie wpisałąm pierwsze jedno imię ,Czy będzie z tym problem ?dziękuję Renata
renata, 14 września 2013, 8:39 | odpowiedz