Fly4free.pl

Wakacje nad Morzem Czarnym: lipcowy tydzień w Odessie za 647 PLN. Loty z Katowic + 3* hotel

647 PLN
Foto: Kyryk Ivan / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Macie dosyć sztampy, zawyżonych cen i tłumów rodaków nad morzem w Polsce? Zatem ruszajcie nad Morze Czarne – Odessa to miejsce, gdzie będziecie mogli połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem oraz balangowaniem do białego rana – a to wszystko bez rujnowania swojego budżetu.

W podróż do Odessy wybierzecie się w terminie 19 – 26 lipca z katowickiego lotniska. Czeka was bezpośredni lot, realizowany na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair.

Na miejscu wybrałem dla was noclegi w 3* hotelu Arcadia. Znajduje się się on tuż obok żywej, imprezowej części miasta – Arkadii, gdzie znajdziecie mnóstwo barów, klubów, a za dnia – atrakcji dla najmłodszych.

Termin podróży: 19 – 26 lipca
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 3* hotel

Za loty w dwie strony oraz tygodniowe zakwaterowanie zapłacicie tylko 647 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel1164 PLN/2 osoby/pokój

Zatrzymajcie się w bardzo dobrze ocenianym 3* hotelu Arcadia. Na miejscu zakwaterowani będziecie w dwuosobowym pokoju z klimatyzacją, telewizorem LCD, minbarem oraz łazienką z wanną i prysznicem.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co robić w Odessie?

Lipiec to absolutny szczyt sezonu nad Morzem Czarnym. Spodziewajcie się, że będzie gorąco, słonecznie, żywo i kolorowo – brzmi jak zapowiedź udanych wczasów?

Kilka dni spokojnie wystarczy wam, by zobaczyć najważniejsze atrakcje Odessy. Od czego zacząć? Wybierzcie się na spacer prostopadłymi ulicami zabytkowego centrum. Idąc wzdłuż Nadmorskiego Bulwaru natraficie na Schody Potiomkinowskie oraz na park Tarasa Szewczenki. Tam właśnie zaczyna się długa na 6 kilometrów „ścieżka zdrowia” – popularny teren spacerowy ciągnący się wzdłuż wybrzeża.

Dysponując całym tygodniem grzechem byłoby nie ruszyć się nieco w stronę okolicznych atrakcji! Lubicie historię i zwiedzanie? Koniecznie wybierzcie się do pobliskiego Białogrodu, gdzie będziecie mieli szansę zobaczyć pozostałości słynnej twierdzy Akerman (świetnie zachowanej warowni z XV wieku). Chcielibyście nieco poplażować? W Odessie znajdziecie kilka piaszczystych plaż (Golden Shore, Lanzheron, Arkadia), jednak prawdziwa perełka znajduje się nieco ponad 50 km od miasta – to miejscowość o nazwie Zatoka. Będziecie mieli szansę wypocząć tam zarówno na piaszczystym wybrzeżu Morza Czarnego, jak i nad słodkowodnym limanem (zatoka ujściowego odcinka rzeki). Łatwo dostaniecie się tam na przykład pociągiem z dworca w Odessie (podróż zajmie nieco ponad 2h).

W okolicy znajduje się jeszcze jedna atrakcja – tym razem dla pełnoletnich gości. To słynna winnica Shabo, gdzie poza krótką wycieczką połączoną ze zwiedzaniem, będziecie mogli dokonać zakupu miejscowych specjałów, w tym oczywiście produkowanego w okolicy wina.

Foto: kaetana / Shutterstock
opera w odessie
Foto: Ryzhkov Sergey / Shutterstock
Panorama Odessy
Foto: Hrecheniuk Oleksii / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Wybierając się w wakacje na Ukrainę, jesteście zwolnieni z kwarantanny pod warunkiem pełnego zaszczepienia lub okazania negatywnego wyniku antygenowego testu.

 • Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia na Ukrainie, spowodowane pandemią koronawirusa, możecie śledzić pod tym linkiem.

 • Na moment pisania artykułu na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

 • Przeczytajcie nasz poradnik, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.

 • Przekonajcie się, jak najtaniej dojechać z lotniska do centrum Odessy.

 • Zapoznajcie się z listą restauracji, barów oraz pubów – polecanych przez naszych użytkowników.

 • Natomiast pod tym linkiem znajdziecie pełen schemat linii tramwajowych w Odessie.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

 • Wynajmijcie XOXO WiFi, aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »