Fly4free.pl

Od 1 lipca polecimy na Maltę

Jacht na Malcie
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Visit Malta

Od 1 lipca Malta otwiera granice i wznawia pasażerski ruch lotniczy. Na liście „bezpiecznych” krajów znalazła się również Polska. Ważne jest, że Polacy podróżujący na Wyspy, jak i powracający do Polski nie będą odbywać 14-dniowej kwarantanny.

Położenie Malty na wyspach, z dala od głównych ognisk pandemii oraz szybkie regulacje wprowadzone przez rząd pomogły w skutecznej walce z Covid-19. Maltańskie sposoby zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii zostały docenione przez Komisję Europejską, Wspólnotę Narodów, WHO i Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych. Wyspy Maltańskie zostały określone jako jeden z najbezpieczniejszych krajów, które można odwiedzić w świecie post-Covid. Obecnie odnotowano jedynie 32 aktywne przypadki zachorowań na koronawirusa.


Foto: Visit Malta

Bezpośrednie loty

Po ponad 3 miesiącach zamknięcia i izolacji, Wyspy Maltańskie od 1 lipca wznawiają lotniczy i promowy ruch pasażerski. Na Maltę polecimy bezpośrednio z Polski z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Katowic.

Jest bezpiecznie
Maltańskie lotnisko, punkty gastronomiczne i noclegowe oraz atrakcje turystyczne będą funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym, z zachowaniem nowych standardów higieny i bezpieczeństwa. Noszenie maseczek ochronnych lub przyłbic jest wymagane tylko w ściśle wyznaczonych strefach lub w miejscach, w których niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego.


Foto: Visit Malta

Na lotnisku

Turyści przybywający na Maltę i wyjeżdżający z Wysp nie będą poddawani badaniu na obecność koronawirusa. Granice Malty zostaną otwarte dla następujących europejskich krajów: Islandii, Słowacji, Cypru, Litwy, Łotwy, Norwegii, Szwajcarii, Estonii, Danii, Węgier, Austrii, Luksemburga, Niemiec, Czech, Irlandii, Finlandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Polski, Grecji i Chorwacji.

Podróżujący z któregokolwiek z wyżej wymienionych krajów nie będą musieli podlegać izolacji. Po wylądowaniu podróżni zostaną poproszeni o wypełnienie formularza tzw. passenger locator, a także złożenia oświadczenia, że w ciągu ostatnich 30 dni przebywali wyłącznie w jednym z 22 wymienionych powyżej krajów/regionów, należących do „bezpiecznych korytarzy”. Na terenie całego terminalu oraz podczas transferów lotniskowych wszyscy podróżni oraz pracownicy będą nosić maseczki lub przyłbice.


Foto: Visit Malta

Poruszanie się po wyspach

Transport publiczny na Malcie kursuje według zwykłego rozkładu jazdy. Regularnie kursują też promy pomiędzy Maltą, Gozo i Comino. Wszystkie środki transportu są ozonowane, a taksówki i wynajmowane samochody dokładnie czyszczone i odkażane po każdym kliencie. W transporcie publicznym także obowiązuje zakrywanie ust maseczkami bądź przyłbicami.

Certyfikacja
Malta Tourism Authority (MTA) kontroluje wszystkie obiekty (hotele, restauracje, atrakcje turystyczne, punkty usługowe), które wznowiły działalność. Mogą być otwarte jedynie te miejsca, które spełniły wymogi sanitarne MTA i otrzymały specjalny certyfikat jakości Covid-19 (w formie naklejki, umieszczonej w miejscu widocznym dla podróżnych). Każdy certyfikowany obiekt będzie podlegać okresowej kontroli – oznaka jakości może zostać odebrana, jeśli dany obiekt nie spełnia wymaganych zasad sanitarnych. Personel certyfikowanych obiektów został przeszkolony w zakresie zachowania wymaganych wytycznych sanitarnych, jednocześnie zapewniając najlepszą obsługę gości.

Hotele, restauracje, sklepy i atrakcje turystyczne obiekty zostaną wyposażone w ogólnodostępne płyny dezynfekujące, jednorazowe ręczniki papierowe, bezdotykowe terminale płatnicze oraz szyby oddzielające pracowników od klientów. Klamki, poręcze, przyciski będą regularnie dezynfekowane.


Foto: Visit Malta

W restauracji
W restauracjach pomiędzy stolikami musi być zachowana bezpieczna odległość. Odległość ta zależy od tego, czy stolik znajduje się wewnątrz restauracji, czy na świeżym powietrzu. Zrezygnowano m.in. z samoobsługowych bufetów czy ogólnodostępnych przypraw (na rzecz saszetek jednorazowego użytku). Stoliki, blaty i krzesła będą odkażane po każdym kliencie. Równie wysoki poziom higieny zachowany jest w kuchni i miejscach przygotowywania żywności.


Foto: Visit Malta

Plaże i baseny
Korzystanie z maltańskich plaż i basenów będzie możliwe z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych. Minimalna odległość pomiędzy leżakami i parasolami musi wynosić 2 m w każdym kierunku. Z basenu może korzystać o połowę mniej osób niż zazwyczaj. Zarówno plaże, jak i baseny będą regularnie sprzątane i dezynfekowane.


Foto: Visit Malta

Odkryj maltańskie perełki

Stosując się do prostych zasad zachowania dystansu społecznego, zwiększonego poziomu higieny oraz noszenia maseczek/przyłbic ochronnych w wyznaczonych miejscach – będziesz mógł bez obaw podziwiać największe maltańskie atrakcje! Szczególnie zachęcamy do spaceru krętymi uliczkami Valletty – określanej często muzeum pod gołym niebem! W Valletcie koniecznie trzeba wstąpić do barokowej konkatedry św. Jana, w której znajduje się jedyny na świecie obraz Caravaggia, podpisany przez artystę.

Warto także odwiedzić Mdinę – dawną stolicę, obecnie nazywaną Cichym Miastem oraz najstarsze na świecie budowle, czyli maltańskie megalityczne świątynie, których historia sięga 7000 lat wstecz. W Marsaxlokk spróbuj świeżych owoców morza i odpocznij w porcie, podziwiając kolorowe rybackie łódeczki luzzu. Miłośnicy przyrody i malowniczych widoków koniecznie powinni udać się w pobliże Błękitnej Groty i Klifów Dingli.

Podczas pobytu na Malcie nie może zabraknąć wycieczki na Gozo – mniejszą, siostrzaną wyspę Malty. Na Gozo obowiązkowym punktem jest plaża Ramla Bay, słynąca z czerwonego odcienia piasku, zatoka Inland Sea oraz most skalny Wied il-Mielah Window.


Foto: Visit Malta

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A co z lotami z Katowic?
Tomasz Łu, 24 czerwca 2020, 19:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »