Fly4free.pl

Oby więcej takich strajków! Pasażerowie British Airways polatają sobie najlepszą linią świata

Foto: Qatat Airways
Uznawany za najlepszą linię lotniczą na świecie Qatar Airways wypożyczy 9 maszyn British Airways na czas trwającego 2 tygodnie strajku personelu pokładowego. Złośliwi już komentują, że to najlepsza wiadomość ostatnich miesięcy dla pasażerów brytyjskiego przewoźnika.

Brytyjska linia nie ma ostatnio dobrej passy, a na domiar złego od 1 do 16 lipca planowany jest strajk personelu pokładowego, który uziemi część maszyn brytyjskiej linii. Dlatego British Airways podjął kroki zaradcze i w czwartek prezes IAG Willie Walsh ogłosił, że już od soboty na dotkniętych strajkiem trasach samoloty British Airways zastąpią maszyny Qatar Airways. Będzie to w sumie 9 Airbusów A320, które zostaną wypożyczone wraz z załogą na okres strajku w formule tzw. wet leasingu.

O wynajęciu samolotów Qatar Airways mówiono już od kilku tygodni, ale dopiero w ostatniej chwili zgodę na leasing samolotów wydał brytyjski urząd lotnictwa cywilnego CAA.

To korzystne posunięcie dla wszystkich stron: dla British Airways (bo nie straci pasażerów) i dla Qatar Airways (bo z powodu konfliktu z Arabią Saudyjską i innymi krajami przewoźnik ma wolne samoloty, które musi wykorzystać). Największymi wygranymi są jednak pasażerowie British Airways, którzy przez kilkanaście dni będą korzystali z usług najlepszej linii lotniczej świata (według niedawno ogłoszonego rankingu Skytrax). Tymczasem sam British Airways w tym samym rankingu spadł w dół o 14 pozycji i w tej chwili zajmuje jedynie 40 miejsce. Nie może to dziwić – w ostatnim czasie linia ma za sobą szereg wizerunkowych kryzysów. Wśród nich są m.in. rezygnacja z bezpłatnych posiłków dla pasażerów klasy ekonomicznej na krótkich trasach, fotele w nowych samolotach, gdzie jest mniej miejsca na nogi niż w maszynach Ryanaira czy wreszcie wielka awaria informatyczna, która na cały weekend uziemiła wszystkie maszyny i kilkanaście tys. pasażerów przewoźnika.

W związku z „zastępstwem” w internecie nie brakuje złośliwych głosów od pasażerów, którzy chcieliby, aby strajk trwał jak najdłużej, bo Qatar Airways oferuje jednak znacznie lepszy produkt.

Przypomnijmy na koniec, że Qatar Airways ma ponad 20 proc. udziałów w IAG, czyli spółce, do której należy British Airways.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Co znaczy polityka
Antoni, 30 czerwca 2017, 16:43 | odpowiedz
Akurat BA w klasie ekonomicznej wypada lepiej niż Qatar, a za tytuł "najlepszej linii świata" zapłacili podobnie jak za mistrzostwa świata w szmaciance ;)
Bezdomny Igor, 1 lipca 2017, 1:35 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »