Fly4free.pl

Nowy zakaz lotów do Polski. Do tych krajów nie polecimy do końca roku

Foto: lje / Shutterstock

Nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów do Polski obowiązuje od dzisiaj do 31 grudnia – czytamy w Dzienniku Ustaw. Na liście krajów objętych zakazem znalazło się 9 państw.

Największa różnica w porównaniu do poprzednich rozporządzeń jest związana z czasem obowiązywania: to rozporządzenie obowiązuje od dzisiaj do 31 grudnia, a więc do końca roku. Zazwyczaj bowiem rozporządzenia w sprawie zakazu lotów obowiązywały przez 14 dni.

Tym razem na liście znalazło się 9 krajów, z których obowiązuje zakaz lotów pasażerskich do Polski. Są to: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Armenia, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia oraz USA – tradycyjnie z wyłączeniem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

Wszystkie inne elementy starego rozporządzenia pozostają bez zmian – tak jest choćby z podstawowym kryterium wpisania na listę, czyli przekroczeniem przez dany kraj współczynnika w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców. Na listę wpisano kraje, gdzie ten współczynnik przekracza 440 nowych zakażeń, choć wciąż w rozporządzeniu obecne są liczne wyjątki. Dotyczą one m.in. wszystkich krajów Unii Europejskiej, a także połączeń czarterowych oraz krajów, które notyfikowały Polsce wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani  wyłącznie pasażerowie, którzy będą legitymowali się negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »