Fly4free.pl

Nowy projekt zakazu lotów z Polski: jedna bardzo ważna zmiana na liście!

Foto: 1000 Words / Shutterstock

W projekcie nowego rozporządzenia w sprawie zakazu lotów zaszła jedna, ale bardzo ważna zmiana: oprócz krajów UE, Strefy Schengen i Ukrainy od 28 października mają być dopuszczone też loty z Polski do Rosji.

Oczywiście, projekt nie jest jeszcze właściwym rozporządzeniem, a do środy (wtedy nowe rozporządzenie ma wejść w życie) może się jeszcze wiele zmienić, ale już teraz widzimy, że najprawdopodobniej fundamentalnych zmian w nim nie będzie. W dalszym ciągu podstawowym kryterium do wprowadzenia zakazu lotów do Polski jest współczynnik nowych zakażeń wynoszący powyżej 90 na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni. I wciąż od tej reguły istnieje mnóstwo wyjątków: loty do Polski będą więc dopuszczone z krajów Unii Europejskiej, EOG, Strefy Schengen i Ukrainy oraz – co jest absolutną nowością – Federacji Rosyjskiej.

Czy to oznacza, że loty z i do Rosji zostaną wznowione? Wszystko zależy od samych przewoźników (a więc LOT i Aerofłot), ale też restrykcji dotyczących przekraczania granicy między tymi dwoma krajami.

Pamiętajmy też, że w sytuacji drugiej fali pandemii koronawirusa fakt, że loty są dopuszczone z i do danego kraju wcale nie oznacza, że przewoźnicy będą je realizować. Spójrzmy choćby na przykład trasy LOT do Dublina, która z powodu lockdownu wprowadzonego przez irlandzki rząd, została zawieszona przez naszego przewoźnika. A także radykalne cięcia jesiennych siatek połączeń, wprowadzone przez Ryanaira i Wizz Aira.

Nowe rozporządzenie ma obowiązywać do końca dnia 10 listopada 2020 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »