Fly4free.pl

Nowy kraj w siatce Wizz Aira! 2 nowe trasy do pełnej egzotyki

Foto: NAPA / Shutterstock

Od początku lipca Wizz Air uruchomi 3 nowe trasy: z Kijowa poleci do Abu Zabi, a z Abu Zabi do Muskatu i Salala w Omanie! Będą to jednocześnie pierwsze trasy, jakie “landrynka” uruchomi do tego kraju.

W dobie pandemii Wizz Air mocno rozwija siatkę połączeń swojej linii lotniczej zlokalizowanej w Zatoce Perskiej i cały czas myśli o nowych trasach. Na naszych łamach pisaliśmy już m.in. o tym, że Wizz Air jest potencjalnie zainteresowany uruchomieniem lotów do Kirgistanu, Chin, a także Indii, tymczasem w poniedziałek “landrynka” zapowiedziała uruchomienie lotów do kolejnego kraju w swojej siatce.

Ten kraj to Oman, o którym także od dawna pisano w kontekście zainteresowania Wizz Aira. Zgodnie z informacjami z systemu rezerwacyjnego Wizz Air uruchomi aż 2 trasy do tego kraju (obie z Abu Zabi). 1 lipca rozpoczną się loty do stolicy kraju, czyli Muskatu (będą realizowane 3 razy w tygodniu), a 3 lipca – do Salala położonego nad Morzem Arabskim (loty 2 razy w tygodniu). Nie jest to jednak koniec ekspansji, bo także 1 lipca Wizz Air uruchomi nową trasę do Abu Zabi z lotniska Kijów-Boryspol. Z kolei 21 września Wizz Air zainauguruje trasę do Abu Zabi z… włoskiego Bari – loty mają być na niej realizowane 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Przypomnijmy, że także w połowie września Wizz Air planuje uruchomienie lotów z Katowic do Abu Zabi, choć start tej trasy był już kilka razy przekładany.

Oman to bardzo ciekawy turystycznie kierunek, jednak obecnie władze tego kraju wprowadziły dość surowe restrykcje wjazdowe. Oprócz kilku krajów, z których obowiązuje zakaz lotów (m.in. Wielka Brytania czy Egipt) pozostali podróżni muszą dostarczyć przed lotem m.in. negatywny wynik testu na koronawirusa, polisę na wypadek zarażenia COVID-19 oraz przejść obowiązkową 7-dniową kwarantannę w hotelu, za którą musimy zapłacić.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Do Salala? Tak jak do Medina i Dżedda? W mianowniku Salal, Medin i Dżedd, tak?
slotherin, 11 maja 2021, 17:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »