Fly4free.pl

Ale jak to? W Nowym Jorku nową atrakcją turystyczną stały się… szczury!

Szczury
Foto: Kenny Bollwerk TikTok
Nie po raz pierwszy władze Nowego Jorku borykają się z plagą szczurów, które pojawiają się praktycznie na każdej ulicy w centrum miasta. Sytuacja zaczęła się delikatnie wymykać spod kontroli, ponieważ ich śledzenie, nagrywanie i publikowanie filmów w sieci stało się nowym trendem wśród turystów.

Nowy Jork od dawna jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży ludzi z całego świata, zarówno za sprawą samego wyglądu i klimatu miasta, jak i niekonwencjonalnym atrakcjom. Wśród nich w ostatnim czasie pojawiła się nowa, być może najdziwniejsza i dotyczy plagi szczurów. „Economic Times” zaklasyfikował ten trend jako „doświadczenie, które dla coraz większej liczby ludzi jest dziwnie urzekające”.

W pewnym sensie za popularyzację tego nietypowego trendu częściowo odpowiedzialny jest mieszkaniec Nowego Jorku Kenny Bollwerk. Mężczyzna zaczął dokumentować obecność szczurów w różnych częściach miasta, szczególnie w pobliżu placu budowy w Queens, po czym zamieszczał nagrania na TikToku. Niektóre z jego filmów zdobyły po kilka milionów wyświetleń.

Z pewnością niecelowo, ale Bollwerk swoimi nagraniami sprawił, że w Nowym Jorku zapanowała swego rodzaju moda na filmowanie i śledzenie szczurów. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej podobnych nagrań turystów, którzy mają frajdę z faktu, że udaje im się uchwycić gryzonie w miejscach, w których na co dzień tętni życie.

Bollwerk, którego zamiarem było nakłonienie władz miasta do jeszcze aktywniejszej walki z gryzoniami, zaczął otrzymywać setki próśb o filmowanie szczurów w różnych miejscach miasta. Zaczął to robić kilka razy w tygodniu, po czym inni chcieli do niego dołączać. W ten sposób nieświadomie stał się organizatorem „szczurzych” wycieczek.Byli u mnie ludzie z Pittsburgha w Pensylwanii, Missouri, Oklahomy, Vancouver czy Los Angeles – opowiedział w rozmowie z „New York Post”.

Amerykańskie miasto od wielu lat zmaga się z wszechobecnymi plagami szczurów, które czają się praktycznie na każdym kroku. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams niedawno ogłosił wdrożenie planu, który ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tych gryzoni. W tym celu ustanowiono m.in. strefy wyposażone w specjalistyczne narzędzia do wykrywania w celu lokalizowania i eliminowania szczurów. Ponadto przedsiębiorstwom przyczyniającym się do zwiększania się populacji grożą wysokie kary, a mieszkańców zachęca się do odpowiedzialnego usuwania odpadów żywnościowych, zamiast pozostawiania ich na ulicach.

@2.scared.2.invest Just a night stroll in New York City #NYC #NewYork #newyorkrats #rattiktok #streetrats #nycrats #nyrats #rattok #ratotuille #newyorknightlife #nightstroll ♬ original sound – 2.Scared.2.Invest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »