Fly4free.pl

2 w 1 z Warszawy: Nowy Jork i przelot w pierwszej klasie na Kubę za 3091 PLN

3091 PLN
Foto: Lena Wurm/ shutterupeire/ Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Egzotyka, przygoda i odrobina luksusu to tematy przewodnie wyprawy, w której udacie się do USA i na Karaiby. Skorzystajcie z okazji, aby odwiedzić Nowy Jork, a następnie lotami w pierwszej klasie udać się na Kubę!

W trasę wyruszycie 10 marca porannym lotem z Warszawy do Nowego Jorku. W USA wylądujecie po południu i będziecie mieli całe 6 dni na zwiedzanie i odkrywanie nieznanych zakamarków „Wielkiego Jabłka”, a może i nawet wycieczkę za miasto.

W luksusową podróż na Kubę lotami w pierwszej klasie wystartujecie 16 marca. Loty w najtańszej taryfie pierwszej klasy to loty wieczorne, z nocnym postojem w Miami, po którym wylądujecie w Havanie następnego dnia rano. Jeśli jednak wolicie tego postoju uniknąć, to możecie wybrać nieco droższe loty poranne.

Na największej wyspie Karaibów spędzicie cały tydzień, by 24 marca wyruszyć w podróż powrotną do Nowego Jorku (również w pierwszej klasie), a następnie wskoczyć w samolot do Warszawy 26 marca.

Bilety w pierwszej klasie wiążą się z dodatkowymi przywilejami: dzięki Delta Sky Priority® ekspresowo przejdziecie przez check-in i kontrolę lotniskową, a na pokład samolotu wejdziecie jako pierwsi. Czekają na was szerokie fotele w dużą ilością miejsca na nogi, WiFi, osobista obsługa personelu pokładowego, a w trakcie lotu możecie liczyć na wykwintne posiłki, kawę Starbucks oraz wybór alkoholi. Będziecie też mieli dostęp do saloników lotniskowych w Nowym Jorku, Miami i Havanie, a nadać do luku możecie aż dwie walizki!

Uwaga: Podróż składa się z kilku odcinków na dwóch osobnych biletach, więc poszczególne jej części musicie zarezerwować osobno. Zwróćcie też uwagę na wyloty i powroty z różnych lotnisk w obrębie Nowego Jorku.

Termin podróży: 10 marca – 27 marca
Linie lotnicze: Finnair, British Airways, Delta Airlines
Bagaż: Podręczny

Plan podróży:
10 marca: Warszawa – Nowy Jork (JFK)
16 marca: Nowy Jork – Havana (JFK)
24 marca: Havana – Nowy Jork (LGA)
26 marca: Nowy Jork (JFK) – Warszawa

Hotel330 PLN /noc

W Nowym Jorku rozważcie nocleg w 3* Hotelu Vetiver, położonym w dzielnicy Long Island City, ze świetnym widokiem na panoramę Manhattanu. Przystanek metra znajdziecie zaledwie przecznicę dalej, więc jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć?

Nowy Jork ma do zaoferowania tak wiele, że nawet mieszkańcy tego miasta ciągle są zaskakiwani nowymi odkryciami. W kilka dni pobytu nie sposób zwiedzić i doświadczyć wszystkiego, ale jest kilka atrakcji, które powinny się znaleźć na liście każdego odwiedzającego. Statua Wolności, Empire State Building i Times Square to tylko kilka z nich, a dla miłośników sztuki obowiązkowym punktem będzie wizyta w The Metropolitan Museum of Art. Przespacerujcie się na Brooklyn przez Brooklyn Bridge, odpocznijcie w Central Parku, a jeśli marzycie o zrobieniu zdjęcia z Manhattanem w tle, złapcie bezpłatny prom na Staten Island.

Kuba nierozłącznie kojarzy się z pięknie odrestaurowanymi autami, barwną kulturą, cygarami i rumem. Przespacerujcie się siedmiokilometrowym deptakiem El Malecón w Havanie, zakosztujcie kubańskiej kultury w Fábrica de Arte Cubano i nacieszcie oczy unikalną architekturą miasta. Podczas tygodniowego pobytu będziecie mieli okazję udać się też poza granice miasta i wypocząć na egzotycznych plażach, jak Santa María del Mar czy Playa Guanabo.

Foto: TierneyMJ /Shutterstock.com
Foto: shutterupeire/ Shutterstock.com
Foto: Kamira /Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Sprawdźcie przywileje dla posiadaczy biletów w pierwszej klasie linii Delta

  • Pamiętajcie, że udając się na Kubę musicie posiadać tzw. kartę turysty (Tarjeta de Turista)

  • Na Kubie obowiązują dwie waluty – CUP i CUC. Jedna na co dzień używana przez obywateli kraju, druga zarezerwowana dla turystów

  • Praktycznych informacji dotyczących planowania podróży szukajcie na naszym forum w dziale dedykowanym Kubie

  • Obowiązkowe dokumenty (ESTA), niezbędne podczas podróży do USA, możecie wyrobić klikając tutaj. Z przygotowanego przez nas poradnika, dowiecie się w jaki sposób dopełnić formalności przed wyjazdem do USA.

  • W podróży przyda się wielowalutowa karta Revolut, by nie tracić pieniędzy na niekorzystnych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »