Fly4free.pl

Nowe zasady wjazdu na Cypr. Nie mamy dobrych wiadomości!

cypr
Foto: George Lemon / Unsplash
Już od poniedziałku 6 grudnia zaczną obowiązywać nowe zasady dla turystów wjeżdżających na Cypr. Niestety rząd zdecydował się zaostrzyć restrykcje. W efekcie nawet osoby zaszczepione muszą szykować się na zrobienie testu na koronawirusa.

Wykrycie nowego wariantu koronawirusa sprawiło, że niektóre rządy postanowiły zaostrzyć restrykcje wjazdowe. Niestety stało się tak także na Cyprze. Obecnie, żeby wjechać na wyspę z Polski (która znajduje się w kategorii czerwonej), osoby nie będące ozdrowieńcami i nie posiadające zaświadczenia o szczepieniu muszą wykonać test PCR przed wyjazdem i drugi po przylocie na Cypr. Zaszczepieni lub ci, którzy przechorowali COVID-19 są zwolnieni z tego obowiązku i mogą jedynie zostać wybrani do wyrywkowych testów po przylocie. Ale to właśnie dla nich najwięcej się teraz zmieni.

Od 6 grudnia wszyscy pasażerowie będą musieli zrobić test po przylocie na Cypr – niezależnie z jakiego kraju przylatują.

Od dnia 6.12.2021 wprowadzone zostają czasowo obowiązkowe testy PCR dla wszystkich osób powyżej 12 roku życia po przybyciu do Republiki Cypryskiej drogą lotniczą lub morską. Testy wykonywane są na koszt pasażera i dotyczą także osób zaszczepionych i ozdrowieńców – poinformowało MSZ.

Zgodnie z komunikatem nowe zasady nie obowiązują jedynie dzieci poniżej 12. roku życia. Test każdy pasażer musi wykonać na własny koszt. Takie badanie kosztuje 15 EUR, czyli ok. 70 PLN. Osób zaszczepionych i ozdrowieńców nadal nie obowiązują test przed przylotem.

Na razie nowe zasady będą w mocy  do 10 stycznia 2022 roku. Później nastąpi aktualizacja przepisów.

Niezależnie od statusu szczepień, wszyscy pasażerowie muszą także nadal pamiętać o wypełnieniu formularza wjazdowego i uzyskania tzw. Cyprus Flight Pass. Możecie to zrobić na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy –  nie wcześniej niż 48 h przed lotem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »