Fly4free.pl

Wjazd do USA na nowych zasadach. Uważajcie na zmiany

nowy jork
Foto: Stuart Monk / Shutterstock
Stany Zjednoczone wprowadziły nowe zasady wjazdowe. W efekcie podróżni muszą spieszyć się z wykonaniem testu na koronawirusa, bowiem mają na to już tylko 24 godziny.

Przez długie miesiące Stany Zjednoczone utrzymywały zakaz lotów z UE i Wielkiej Brytanii. W końcu 8 listopada poluzowano zasady, a zaszczepieni pasażerowie mogli znów wjechać do USA. Jedynym warunkiem było wykonanie testu (antygenowego lub PCR) nie wcześniej niż 72 h przed wyjazdem. Teraz jednak zasady nieco się zmieniły.

Powodem zmian jest nowy wariant koronawirusa, który został wykryty w RPA. Na szczęście Stany Zjednoczone – w przeciwieństwie do innych krajów – zdecydowały się na niewielkie zaostrzenie restrykcji. Podróżni będą mieć mniej czasu na wykonanie testu – skrócono go z 72 do 24 godzin. Niezmienne może to być zarówno tańszy test antygenowy jak i PCR.

Poza ceną test antygenowy wygrywa również w kwestii szybkości. Jego wyniki są zwykle dostępne już po kilkunastu minutach, więc nie bez problemu podróżni zdążą go zrobić w ciągu 24 h.

– Alternatywnie podróżni mogą przedstawić dokumentację ozdrowieńca, na którą składają się pozytywny wynik testu wykonanego na próbce pobranej w okresie do 90 dni przed planowanym wylotem i zaświadczenie lekarskie zezwalające na podróż – informuje MSZ.

Nowe zasady są już w mocy i nie dotyczą jedynie dzieci do 2. roku życia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »