Fly4free.pl

Nowe trasy z Łodzi, Lublina i nie tylko. Na małe lotniska wchodzi „egzotyka”!

Foto: Airport.lubuskie.pl
Duży popyt na wycieczki sprawia, że touroperatorzy decydują się coraz mocniej poszerzać swoją ofertę na mniejszych polskich lotniskach. Jakie zaplanowali nowości na przyszłoroczny sezon wakacyjny?

Ten sezon wakacyjny przebił oczekiwania wielu lotnisk. Tak było choćby na lotnisku w Łodzi, gdzie spodziewao się obsłużyć w szczycie sezonu urlopowego 45 tysięcy pasażerów lotów czarterowych. Ostatecznie przez lotnisko przewinęło się o 12 tysięcy podróżnych więcej – przede wszystkim na Riwierę Turecką, ale też na Zakintos, Kretę, Rodos i do Bułgarii.

Przyszły rok może być dla łódzkiego lotniska jeszcze lepszy, bo do już istniejących kierunków w ofercie letniej na pewno dojdą przynajmniej 2 nowości: będą to wycieczki do Albanii i Tunezji, które na przyszłoroczne lato sprzedaje już Rainbow.

Nie jest to jedyny przewoźnik, który poleci do Tunezji. Na stronie biura podróży Sun&Fun znalazła się bowiem oferta wycieczek z wylotem do Monastyru. Zgodnie z rozkładem loty mają wystartować 10 czerwca i będą realizowane raz w tygodniu.

W tym roku łódzkie lotnisko może obsłużyć ponad 350 tysięcy pasażerów. Przyszły rok ma być jeszcze lepszy i zakłada przyjęcie nawet 450 tysięcy podróżnych.

Foto: Port Lotniczy Lublin

Nowości z Lublina

Powody do zadowolenia, jeśli chodzi o ruch czarterowy ma też lotnisko w Lublinie.

– Lato 2023 w Porcie Lotniczym Lublin możemy zaliczyć do naprawdę udanych. Popyt na podróże lotnicze był tak wysoki, że udało się nam osiągnąć rekordowe wyniki. Wakacyjne statystyki lubelskiego lotniska pokazują również, że przygotowana przez nas, wraz z naszymi biznesowi partnerami, oferta bardzo dobrze wpisała się w oczekiwania podróżnych – mówi cytowany w komunikacie prasowym Andrzej Hawryluk,, prezes lubelskiego lotniska.

W sumie w okresie od 3 czerwca do 14 października lotnisko odprawiło blisko 65 tysięcy pasażerów w ruchu czarterowym. I już zapowiada kolejne nowości w przyszłorocznej letniej siatce połączeń. Najbardziej wyczekiwaną wydaje się egipska Hurghada – wycieczki do tego kurortu sprzedaje Exim Tours, a loty będą realizowane raz w tygodniu od 6 czerwca do 10 października. Kolejną czarterową nowością będzie Heraklion na Krecie – loty wystartują także w czerwcu i zgodnie z rozkładem będą realizowane co środę.

Foto: Itaka

Nowa trasa także z Zielonej Góry

Na nowy czarterowy kierunek mogą też liczyć pasażerowie z najmniejszego lotniska w Polsce, czyli portu Zielona Góra Babimost. Będzie to Monastyr – wakacyjne loty do Tunezji sprzedaje już biuro podróży Itaką. Pierwszy lot jest zaplanowany na 25 kwietnia, a połączenia będą realizowane raz w tygodniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »