Fly4free.pl

Nowe trasy LOT z Podkarpacia! Która z nich stanie się hitem?

Foto: Rzeszów Airport
W czerwcu LOT uruchomi nowe sezonowe trasy z Rzeszowa do Szyman i Odessy, a także przywróci połączenie do Zadaru. To nie koniec dobrych informacji, bo latem narodowy przewoźnik wznowi też sezonowe loty do Newark.

Ogłoszone w czwartek nowe połączenia to z pewnością dobre informacje dla lotniska w Rzeszowie, choć na ich start musimy zaczekać jeszcze pół roku. Co wiemy o nowych trasach?
Zacznijmy od wielkiego powrotu, czyli trasy do Zadaru, na której LOT latał już w te wakacje. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że połączenie będą obsługiwały Bombardiery Q400, a loty będą realizowane raz w tygodniu – w soboty. Pierwszy rejs do Dalmacji ma się odbyć 18 czerwca.

Wcześniej, bo już 12 czerwca, LOT uruchomi pierwszą z dwóch absolutnych nowości z Rzeszowa, czyli połączenie do Odessy. Loty na tej trasie także będą realizowane raz w tygodniu, a czas lotu to niecałe 2 godziny. I to chyba najciekawsza trasa spośród nowości przygotowanych przez LOT. Piękno położonego nad Morzem Czarnym miasta odkryło w ostatnich latach dzięki tanim liniom lotniczym wiele tysięcy Polaków, ale z Podkarpacia nigdy nie było bezpośredniego połączenia do Odessy. Teraz na szczęście to się zmieni.

Kolejną nową trasą będzie połączenie krajowe na Mazury, czyli lotnisko w Szymanach. Ta trasa wystartuje 18 czerwca, a loty będą realizowane Bombardierem Q400.

LOT zapowiada też, że w wakacje wznowi sezonowe połączenie do USA – będą to ponownie loty do Newark.

Przypomnijmy przy tym, że od stycznia siatka połączeń z Rzeszowa będzie czasowo mocno ograniczona. Wczoraj pisaliśmy na naszych łamach o tym, że linia Ryanair zawiesi od stycznia na 3-4 tygodnie 70 tras z Polski. Na liście są też połączenia z Rzeszowa do East Midlands (od 9 stycznia do 4 lutego) i Manchesteru (od 9 stycznia do 2 lutego).
Oprócz tego od początku stycznia aż do końca marca Wizz Air zawiesi loty z Jasionki do Oslo oraz Londynu-Luton.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Która?! Szymany. Gwarantuję to wam.
tom971, 23 grudnia 2021, 13:59 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »